Jump to content


Menjati zvucnike ili ne?


nambr1

Recommended Posts

24 minuta ranije, nambr1 said:

Na koje brendove i na sta generalno da ciljam kod zvucnika?

U tvom slučaju već sam rekao, mali sateliti pored TV-a i SUB na podu u blizini satelita.

Uglavnom se kupuje ono što lepo zvuči u tvom sistemu i ne košta više nego što možeš da platiš. Polovni verovatno prvo moraju ići na osveženje skretnice ako su mogo stari (preko 20god.) i ako u skretnici ima elektrolitskih kondenzatora što je gotovo pravilo. 

Bitno je da kažeš koliki je budžet za zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Zexx said:

Brate mili...:screwy

Ne razumijem što nije jasno !. Čovjek ima specifičnu sitaciju , ne može , po audiofilskim "pravilima" posložiti zvučne kutije ? pa traži savijet . Lijepo je napisao da je u kolicima i da ga to ograničava ? .I sad se nađe " ekipa"  koja ne čita štivo sa razumijevanjem razmiješta sobu iako je decidirano napisao da sluša glazbu sa jastuka . Pojedini drugovi u naše preduzeće  svaćaju  problem , a pojedini ne . Nemaju tzv apstraktno mišljenje . Tj . neznaju čitati između redova , nego konstatacije prevode ko google . Btw  ispada da je  nebitno , moja je preporuka  Warfidale   10 , 1   ili ako hoćeš više basa ! 10 , 2 . mala lova . a dobar  sound . Sub ne treba . u takvom prostoru , Imaju   magnetsku  zuaštitu  itd ,  al ima i pametnijih od mene ? ;).

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, black coffe said:

Ne razumijem što nije jasno !. Čovjek ima specifičnu sitaciju , ne može , po audiofilskim "pravilima" posložiti zvučne kutije ? pa traži savijet . Lijepo je napisao da je u kolicima i da ga to ograničava ? .I sad se nađe " ekipa"  koja ne čita štivo sa razumijevanjem razmiješta sobu iako je decidirano napisao da sluša glazbu sa jastuka . Pojedini drugovi u naše preduzeće  svaćaju  problem , a pojedini ne . Nemaju tzv apstraktno mišljenje . Tj . neznaju čitati između redova , nego konstatacije prevode ko google . Btw  ispada da je  nebitno , moja je preporuka  Warfidale   10 , 1   ili ako hoćeš više basa ! 10 , 2 . mala lova . a dobar  sound . Sub ne treba . u takvom prostoru , Imaju   magnetsku  zuaštitu  itd ,  al ima i pametnijih od mene ? ;).

Vidiš kako uz samo malo truda umeš ponekad i nešto smisleno da napišeš... Daleko od savršenog, ali u odnosu na tvoje uobičajene postove koji su nerazumljivi i nebulozni, ovo je super.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Nixie said:

Trebalo je odmah da popiješ kafu.:lol:

A da ! :thumbsup2nisam  konfliktna osoba , je da se tu i tam "zaigram" , al u živo pričanju ovo se nebi dešavalo - ponavljam , apstraktno  razmišljanje . tipa što je "pjesnik htio reč " je srtvar ...   najte kaj zameriti ?   Glasno razmišljam na osnovu osobnbih  iskustava ? ! . Davno sam se  deklarirao ? , a sad hebi ga . Ak nekom paše pratiću pasivno ?   !

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

Sledge je parodija na Prljavog Harija i naravno razgolićeni humor "entery" nivoa. Čak je i Mister Bin za njega viskoko obrazovanje.

Zato ga i volim. Nema veze dal je intelektualno, bitno je da je smešno.

Mr Bin i Crni guja su takođe u vrhu.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, black coffe said:

je !  !  ima smisla sa observacijama ! no  jasam očito nepoželjna osoba jer prišam ovako il onako , al  ak se trebam maknut , ok ! Eto  :)

Ti si nepoželjan samo ako se identifikuješ sa svojim načinom pisanja kad nepopiješ kafu :). Drugim rečima, svaki stil pisanja bilo koga, koji drugi ne mogu da razumeju je nepoželjan. Nema veze sa tim osobama kao takvima.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, black coffe said:

je !  !  ima smisla sa observacijama ! no  jasam očito nepoželjna osoba jer prišam ovako il onako , al  ak se trebam maknut , ok ! Eto  :)

Ipak bih se izvinio, za svaki slučaj, ako se moje nadovezivanje nesmotreno projektovalo na tebe. Zaista mi nije bila namera.

Samo sam pratio pomenuti serijal svojevremeno, pa me prijatno vratilo u daleku prošlost.

Svako dobro! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, black coffe said:

Ne razumijem što nije jasno !. Čovjek ima specifičnu sitaciju , ne može , po audiofilskim "pravilima" posložiti zvučne kutije ? pa traži savijet . Lijepo je napisao da je u kolicima i da ga to ograničava ? .I sad se nađe " ekipa"  koja ne čita štivo sa razumijevanjem razmiješta sobu iako je decidirano napisao da sluša glazbu sa jastuka . Pojedini drugovi u naše preduzeće  svaćaju  problem , a pojedini ne . Nemaju tzv apstraktno mišljenje . Tj . neznaju čitati između redova , nego konstatacije prevode ko google . Btw  ispada da je  nebitno , moja je preporuka  Warfidale   10 , 1   ili ako hoćeš više basa ! 10 , 2 . mala lova . a dobar  sound . Sub ne treba . u takvom prostoru , Imaju   magnetsku  zuaštitu  itd ,  al ima i pametnijih od mene ? ;).

"Ekipa" je jasno napisao to što je napisao i shvatio okolnosti, pročitaj još jednom i shvatićeš. 

Trebam li gurati pod nos čoveku okolnosti u kojima se nalazi i ponavljati tu činjenicu kao što ti činiš?

Gledam to sa vedrije strane, prilagodiće on sebi kako mu je najbolje kada sagleda više opcija. Predlog može biti usvojen ili ne, sam će odlučiti. Nemoj ga ti ograničavati i braniti bespotrebno od nečega što ga ne ugrožava. 

Budi ipak razumniji u obraćanju jer svi već znamo da možeš kada hoćeš, a nećeš da podbadaš.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, ab said:

"Ekipa" je jasno napisao to što je napisao i shvatio okolnosti, pročitaj još jednom i shvatićeš. 

Trebam li gurati pod nos čoveku okolnosti u kojima se nalazi i ponavljati tu činjenicu kao što ti činiš?

Gledam to sa vedrije strane, prilagodiće on sebi kako mu je najbolje kada sagleda više opcija. Predlog može biti usvojen ili ne, sam će odlučiti. Nemoj ga ti ograničavati i braniti bespotrebno od nečega što ga ne ugrožava. 

Budi ipak razumniji u obraćanju jer svi već znamo da možeš kada hoćeš, a nećeš da podbadaš.

Pozdrav.

Ma sve ok , čovjek je odmah  opisao sitaciju tj rekao je zašto tako kako je . On očito nema problema sa  samim sobom . E sad kolko smo mu pomogli sam će prosuditi ? , al barem ima nekakve ideje kako početi . Nisu nesimetrično postavljeni zvučnici i duljina zvučničkog kabla prepreka za uživanje u glazbi i dobrom zvuku . Dok postiji balans kanala i ton kontrole stvar je prilično jednostavna - poštelaš si kako ti paše . Naravno da se ne može postiči zvučna pozornica kao na pravilno postavljenom sustavu zbog utjecaja zidova .....   itd . A da će kvalitetnije zvučne jedinice "poboljšati zvuk " je nemimovno . Ovi Diamondi  koje sam predložio su solidni zvučnici za zadanu priču. Imaju lagani loudnes efekt koji osvaja na prvu , al  "audiofilski " dosadi nakon par dana , osim ko voli više basa . Nisu skupi , a imaju neakvu karizmu . Naravno zahtijevaju stalke ? .  Eto mog konačnog odgovora . Stalci nisu skupi ! U hi end -u  jesu , al zaboravi to . Obzirom da se oko bilo kojeg jednostavnog pitanja uspijemo posvađati :)ili nešto slično  delaj po svome ! . Živjelo  Zdravsto i jedinstvo ! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...