Jump to content


Menjati zvucnike ili ne?


nambr1

Recommended Posts

Pozdrav.

Imam DENON AVR-X 540BT (http://manuals.denon.com/AVRX540BT/EU/EN/GFNFSYbsjxinov.php), prikacen na HDMI TV-a.
Nvidia Shield je prikacen na Denona.
Cela prica mi je potrebna kao zamena za djubre zvucnike sa TV-a, slusanje MP3 muzike (rock, jazz, blues ...) i gledanje koncerata sa YT (Shield-a).

Na Denonu su prikacena dva Nikola Tesla MS60 koji rade u stereo modu.
IMAG0308.jpg

1. Da li bih dobio na kvalitetu zvuka ako bih menjao zvucnike?
Nije mi potreban glasan zvuk vec cist. Zvucnici nisu cackani koliko znam, samo su menjana vesala.
2. Sta bi mi preporucili od zvucnika, sirotinjska varijanta, ako bih imao razlike u odnosu na MS60?

Link to comment
Share on other sites

Nemoj ocekivati kvalitet ako slusas MP 3.

Nemoj ocekivati kvalitet za sitnu lovu.

Ne znam kako svira taj Denon i sta bi mu od kutija "leglo".Od polovnih se mogu naci nemacke za stotku i koji evro vise. Najbolje je da doneses neke kod kuce na probu pa da odlucis dali ti se svidjaju.

Postavlja se tu jos pitanja.Npr. kolika ti je soba,koja vrsta muzike,koji je to kvalitet zvuka kojim bi ti bio zadovoljan i dr.Dakle,najbolje da odes kod nekog da ti da neke kutije na "ler" i poslusas ih kod kuce.Ako ti odgovaraju kupis a ako ne,trazis druge.

Pod br 1 :

- izbaci MP3 iz zivota .To je prvi korak. B)

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, nambr1 said:

Pozdrav.

Imam DENON AVR-X 540BT (http://manuals.denon.com/AVRX540BT/EU/EN/GFNFSYbsjxinov.php), prikacen na HDMI TV-a.
Nvidia Shield je prikacen na Denona.
Cela prica mi je potrebna kao zamena za djubre zvucnike sa TV-a, slusanje MP3 muzike (rock, jazz, blues ...) i gledanje koncerata sa YT (Shield-a).

Na Denonu su prikacena dva Nikola Tesla MS60 koji rade u stereo modu.
IMAG0308.jpg

1. Da li bih dobio na kvalitetu zvuka ako bih menjao zvucnike?
Nije mi potreban glasan zvuk vec cist. Zvucnici nisu cackani koliko znam, samo su menjana vesala.
2. Sta bi mi preporucili od zvucnika, sirotinjska varijanta, ako bih imao razlike u odnosu na MS60?

Kakva je to petlja na kablu, to nije preporučljivo, a i ti kablovi ti još dodatno ruiniraju zvuk.

Za početak promeni te kablove do zvučnika, dok tražiš nove zvučnike.

Napravi narandžasti 4x2x0.8mm po Father uputstvu.

Zvučnike traži samo od 8oma, eventualno od 6oma, zbog risivera.

Link to comment
Share on other sites

Da, da, da oznaci + :rolleyes:
 

soba.jpg.df2ef55702bc3d480348f7493d4bd92d.jpg

Zvucnici i tv su usmereni ka jastuku. Zvucnik kod TV-a je usaljen oko 2m a onaj na stolu oko 1m. Muziku slusam samo u krevetu, konfiguracija sobe jer takva jer sam u kolicima. Denon je ispod TV-a, plavo su kablovi , ovaj iza kreveta ide preko kanalice. MP3 (320) mi najvise odgovara jer imam mnogo diskografija. Podni mi ne odgovaraju zbog visine. Znaci polovni, za nove ne da Vucic :D. Vredi li menjati sadasnje za MP3, radio i koncerte? Dvosistemci ili trosistemci?

Napravi narandžasti 4x2x0.8mm po Father uputstvu.
Moze li ovo malo opsirnije, ili neki link?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, nambr1 said:

Da, da, da oznaci + :rolleyes:
 

soba.jpg.df2ef55702bc3d480348f7493d4bd92d.jpg

Zvucnici i tv su usmereni ka jastuku. Zvucnik kod TV-a je usaljen oko 2m a onaj na stolu oko 1m. Muziku slusam samo u krevetu, konfiguracija sobe jer takva jer sam u kolicima. Denon je ispod TV-a, plavo su kablovi , ovaj iza kreveta ide preko kanalice. MP3 (320) mi najvise odgovara jer imam mnogo diskografija. Podni mi ne odgovaraju zbog visine. Znaci polovni, za nove ne da Vucic :D. Vredi li menjati sadasnje za MP3, radio i koncerte? Dvosistemci ili trosistemci?

Napravi narandžasti 4x2x0.8mm po Father uputstvu.
Moze li ovo malo opsirnije, ili neki link?

Hvala na odgovorima!

Koliko si visok, 2.70m? ;)

Staje li sto i krevet na jedan duži zid?

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Zexx said:

Briši ovo, nesrećo...:unsure:

Hahaahha, ma mislio sam ako krevet nije 2.7m i sto nije jedno 3.0m kao što je nacrtano, pa da stane oba na jedan duži zid, a na suprotni zid lepo da smesti tv, Denon i zvucnike na neka postolja i sluša muziku u poziciji jednakostraničnog trougla - opet ležeći kako već čovek mora. 

Tako će i kablovi biti kraći i jednake dužine...

Pozdrav obojici. :wave2

Link to comment
Share on other sites

On 23.2.2019. at 1:13, nambr1 said:

Napravi narandžasti 4x2x0.8mm po Father uputstvu.
Moze li ovo malo opsirnije, ili neki link?

Hvala na odgovorima!

U ovoj temi na 19 strani ima o tome i zaključci o tome kako radi sa kojim grupisanjem provodnika po boji.

Takođe je sve rečeno i gde da se kupi i kako je ko iskustvo stekao nakon slušanja. Prođi malo kroz tu temu pa odluči šta ti je najbolje činiti.

Link to comment
Share on other sites

On 23.2.2019. at 18:22, ab said:

Hahaahha, ma mislio sam ako krevet nije 2.7m i sto nije jedno 3.0m kao što je nacrtano, pa da stane oba na jedan duži zid, a na suprotni zid lepo da smesti tv, Denon i zvucnike na neka postolja i sluša muziku u poziciji jednakostraničnog trougla - opet ležeći kako već čovek mora. 

Tako će i kablovi biti kraći i jednake dužine...

Pozdrav obojici. :wave2

Gospodin je u kolicima ? ! , bitno je da se može kretati kroz prostor . Sa ovakvim postavom nema prave zvučne slike .  Sa skupljim  zvučnicima može dobiti "bolji zvuk" tipa dublji bas bolji visoki i sl.  , a sa balansom može  probati nešto prilagoditi . Uglavnom nema tu "hi fia" al može biti puno zadovoljstva . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim drugo rešenje sa ovim rasporedom osim nabavke dva manja zvučnika postavljena simetrično uz TV.

Možda našto ovako ali da se ne odrvće puno jer je nominalno 4oma.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/Canton-plus-C-Canton-plus-S-73163369-oglas.htm?filter_id=118852

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/Canton-Sateliti-Combi-SC-2x150W-sa-nosacima-73815571-oglas.htm?filter_id=118852

Ili uzeti za početak samo neke satelite  pa posle juriti aktivni SUB

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/canton-plus-x-72123305-oglas.htm?filter_id=118852

Ovi je samo primer, tih maleckih ima puno na KP,  treba sesti pa natenane napraviti uži izbor.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, black coffe said:

I ma smisla !  , mogu se postaviti pokraj tv - a  sub I ne smeta .  Zvučna slika biti će uža , al če postojati ! ida su tzv sateliti  pokraj tv-a  sa subom će ti dati  PROSTORNOST ! MA ŠTO TO ZNAČILO ?  :)

 

Ima malo zvučne slike, kad slušam Microlab FC330 kod sina u sobi, sateliti su na stolu levo i desno od monitora na razmaku otprilike 1,2m i 20cm od zida, blago rotirani prema osi, a ja sedim na 2,5m i slušam,  ima stereo efekta i malo dubine. Dubinu im kvari monitor između, ali taki je slučaj to su PC zvučnici. Mogu još malo da ih razmaknem, nego mogu onda slučajno pasti sa stola.

Veći problem je kupovina polovnih zvučnika, mačka u džaku.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, black coffe said:

 HM ?  Priča je ok , pozicija  zv . ok  balans  pozicija ok  !  , balans  če  uvjetno  posložiti  ( ne  hereticima )  Kako nam se sviđa zvuk  , itd ! Nikse ?   reči čoveku  da ak  ima ambisije nek se "ISTOVARI " jel  moguće  da neko nekog  sabotira ! ? ne vjerujem da bi se ? !

Brate mili...:screwy

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima!

Sacekacu sa zamenom zvucnika, prvo cu probati par da vidim isplati li se kvalitet/cena.

Prvo cu zameniti kablove :D, matori su ko Biblija :D. Btw, iste su duzine, samo je ovaj blizi umotan. Do koje se duzine moze ici sa kablovima? I da, sta je bolje, dvosistemci ili trosistemci sto se tice zvucnika?

Link to comment
Share on other sites

2-3 m po kablu je ok i to je obično dovoljno za većinu prostorija. Po meni je bitno da su što deblji. Naravno debljinu diktiraju terminali na kutijama.

Teoretski su bolji trosistemci ali ne uvek. U tvom slučaju bih kupio baš dvosistemce.Mogu se naći za 100-150 eura vrlo pristojne kutije. Ima na oglasima i jedne za oko 80. Sa njima bi bio zadovoljan.Trosistemske su ali nisu velike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...