Jump to content


Pojacalo/Receiver za Wharfedale Diamond 159


Dovla

Recommended Posts

Pozdrav dobri ljudi,

vlasnik sam pomenutih zvucnika iz naslova i trenutno su mi u funkciji sa Harman Kardon HK 3770 resiverom. Nisam nesto posebno zadovoljan sa jacinom zvuka, previse je mekan taj HK 3770. Moje pitanje je koje pojacalo ili stereo receiver da uzmem a da sljaka onako punom snagom bez stetnih posledica? Specifikacija postojece konfiguracije:

Wharfedale Diamond 159: 25w-200w, nominal 6ohm (compatible 8ohm)

Harman Kardon HK 3770: 240w (120w po kanalu RMS), 6/8ohm (tako mi barem pise na izlazima)

 

Hvala svima koji zele i mogu da pomognu.

Link to comment
Share on other sites

On 21.2.2019. at 2:42, Dovla said:

Pozdrav dobri ljudi,

vlasnik sam pomenutih zvucnika iz naslova i trenutno su mi u funkciji sa Harman Kardon HK 3770 resiverom. Nisam nesto posebno zadovoljan sa jacinom zvuka, previse je mekan taj HK 3770. Moje pitanje je koje pojacalo ili stereo receiver da uzmem a da sljaka onako punom snagom bez stetnih posledica? Specifikacija postojece konfiguracije:

Wharfedale Diamond 159: 25w-200w, nominal 6ohm (compatible 8ohm)

Harman Kardon HK 3770: 240w (120w po kanalu RMS), 6/8ohm (tako mi barem pise na izlazima)

 

Hvala svima koji zele i mogu da pomognu.

Neki Rotel , od starijih 980  od novijih 1062 možda nisu "papirnato" tako jaki kao Harman , ali Wharfidali su  oduvijek dobro "hodali" sa Rotelom .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmmm... Vise bi mi pomoglo kada bi mi rekli neki specifican model. Ako neko zna, pomoglo bi mi i kada bi mi rekli kako da ih bi amp-ujem i sa kojim spravama bi to bilo moguce? Ako ipak mislite da je bacanje para za bi amp, onda da mi preporucite kontretan model stereo pojacala. Mislim da su generalno receiveri dosta slabasni i nestabilni ali rad sam da poslusam savete.

Link to comment
Share on other sites

On 21.2.2019. at 2:42, Dovla said:

Nisam nesto posebno zadovoljan sa jacinom zvuka, previse je mekan taj HK 3770.

Pojačalo ima kako kažeš barem 120W RMS/kanal na 6oma i sumnjam da je u njemu problem.Tiho sigurno nije sa tim zvučnicima ako je do jačine zvuka.

Što se tiče mekšeg zvuka, probaj (pozajmi) prvo neke druge kablove, IC, napojne, zvučničke, probaj takođe da pozajmiš neko drugo pojačalo pa da čuješ u svom sistemu pre bilo kakve kupovine.

Šta je izvor zvuka u sistemu (osim radija u sklopu riivera koji je lo-fi kod većine stanica)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...