Jump to content


Zvucnici za tiho slusanje


Ultravox

Recommended Posts

Eto, sve si razumeo i sve smo razjasnili. Da bih ti pomogao, opisacu da sam godinama slusao svoje 4311B kutije sa Sony CMT-CP11 mikro linijom koji su stajali na ormanu u dnevnoj sobi sve dok mi cerka nije napunila sest-sedam godina, vise se i ne secam... I veruj mi , nije mi smetalo ni malo, uzivao sam u muzici kao i danas kad je sistem vracen na mesto... :D Jeste da to nije isti zvuk ali je muzika bila podjednako vazna... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma završena priča !  Gospodin shvatio u čemu se radi . Davati 1000 ojra za zvučnike jer bi oni kao bolje ? radili sa Denonom - dotičnim je iracionalno . Svaka mu dala - Denonu , ? al  to nisu dvije iste kategorije . Al "unutarnje" zadovoljstvo je isto kategorija kola se računa tipa - složio sam si sistem koji mi paše - ima nešto skuplje  i i nešto što lijepo svira . Sve je legitimno , al CRV  neda - jer kad bi bilo što bi bilo . :thumbsup2 Zaražen si ! . :)A  biti ćeš iznenađen , sa bilo kojim subom ? , čim kvakitetnijim  tim bolje !!!!  .

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, No1Livz4Ever said:

Moram samo nešto da dodam. Možda Sony i Denon nemaju veze, ali nemaju ni Argon kutije sa fantastičnim JBL zvucnicima iz Pro serije. Opet mislim da masimo poentu. Ali ok.

Ja priznajem da sam laik za ove stvari ali i kao takav ne vidim kako neki super zvucnik moze da izvuce iz mini linije, i to super stare mini linije, ono sto nema u njoj, tj hi fi zvuk? 

Da moze, onda bi valjda svi dali 50 eura za mini liniju iz devedesetih , prikacili neki dobar zvucnik i dobili hi fi zvuk.?

A da Denon ima pravi entry level  hi fi  zvuk  nemam razlog da ubedjujem bilo koga. Kakva mi je korist od toga? Mogu samo da prilozim ovu reviju. Koga zanima. 

https://www.trustedreviews.com/reviews/denon-d-m41dab

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, black coffe said:

Ma završena priča !  Gospodin shvatio u čemu se radi . Zaražen si ! . A  biti ćeš iznenađen , sa bilo kojim subom ? , čim kvakitetnijim  tim bolje !!!!  .

 

I ovo me buni. Pa ja vec imam bas i pri tihom slusanju. Ako nakacim sub a soba liliputanska, pa to ce biti samo bas, a gde je tu muzika? 

Link to comment
Share on other sites

Ja priznajem da sam laik za ove stvari ali i kao takav ne vidim kako neki super zvucnik moze da izvuce iz mini linije, i to super stare mini linije, ono sto nema u njoj, tj hi fi zvuk? 
Da moze, onda bi valjda svi dali 50 eura za mini liniju iz devedesetih , prikacili neki dobar zvucnik i dobili hi fi zvuk.?
A da Denon ima pravi entry level  hi fi  zvuk  nemam razlog da ubedjujem bilo koga. Kakva mi je korist od toga? Mogu samo da prilozim ovu reviju. Koga zanima. 
https://www.trustedreviews.com/reviews/denon-d-m41dab
 
 


Sve je to nebitno. Ono sto ti je Gox napisao to je da možeš da uzivas u muzici i sa tranzistorom maltene. No, ti si hteo savet, ljudi su pokušali da ti pomognu. Verujem da je Denon dobar, ali je to sve potpuno nebitno za uživanje u muzici.
Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, No1Livz4Ever said:

 


Sve je to nebitno. Ono sto ti je Gox napisao to je da možeš da uzivas u muzici i sa tranzistorom maltene. No, ti si hteo savet, ljudi su pokušali da ti pomognu. Verujem da je Denon dobar, ali je to sve potpuno nebitno za uživanje u muzici.

 

Sa ovim se slazem. I Jura Stublic je pevao da se i uz tranzistor covek moze ludo zabavljati. A neko moze biti nezadovoljan i mrzovoljan i uz hi fi sistem od par hiljada eura.

Link to comment
Share on other sites

Ultra, nemoj da se naljutiš, ali pre par godina si seko vene i kido košulju za LG mini linijom. Pisao si da radi bolje od svih CD risivera koje si ti u Švedskoj video, čuo. Pazi kad ja nisam znao šta je to CD risiver:D.
Sad opet to radiš sa ovim Denonom. Kupi ti neko kršteno pojačalo, DAC, CD plejer pa makar i 20 godina staro, pa probaj.
 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Ultravox said:

Ja priznajem da sam laik za ove stvari ali i kao takav ne vidim kako neki super zvucnik moze da izvuce iz mini linije, i to super stare mini linije, ono sto nema u njoj, tj hi fi zvuk? 

Da moze, onda bi valjda svi dali 50 eura za mini liniju iz devedesetih , prikacili neki dobar zvucnik i dobili hi fi zvuk.?

 

Ne čitaš pažljivo.

Link to comment
Share on other sites

Postoji neko nepisano audiofilsko pravilo da kad se sklapa sistem obicno biras komponente koje su u istom cjenovnom rangu . Na pocetku teme sam na brzinu prelistao i napisao sta uparuju sa tim denonom , koliko sam uspio da vidim . Oces bolje ? Fino odvoj i za zvucnike i za kvalitetniju all in spravu po 500 jura. Napretka ce biti ali ogranicenog zbog uslova u kojem slusas . Da li ti se to isplati ? Prosudi sam .

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Ultra, nemoj da se naljutiš, ali pre par godina si seko vene i kido košulju za LG mini linijom. Pisao si da radi bolje od svih CD risivera koje si ti u Švedskoj video, čuo. Pazi kad ja nisam znao šta je to CD risiver:D.
Sad opet to radiš sa ovim Denonom. Kupi ti neko kršteno pojačalo, DAC, CD plejer pa makar i 20 godina staro, pa probaj.
 

Ja to ne radim sa Denonom, pomenuo sam njegov  kvalitet tek na trecoj stranici ove teme a dotada iskljucivo pricao o eventualnom zvucniku od 1000 e.

O pokojniku sve najlepse, pokojni LG CD resiver je za svoju cenu bio odlican sto nije ni cudo s obzirom da ga je stelovao Mark Levinson koji je valjda izvukao neki maksimalno moguci kvalitet. Bio je poseban. 

U vezi velikog separatnog sistema, on ne idé u minijaturnu sobu od 6,7 kvadrata, to znas i sam. Nema ni mesta. Ali Denon bas idé. Zato se takvi Micro hi fi sistemi i prave. 

I na kraju, glupo je ocenjivati kvalitet necega iskljucivo na osnovu cene i velicine jer ne svira vece i skuplje uvek i bolje. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Ultravox said:

Jagermaister 

 

Pa mene je taj all in Denon i kostao 350 eura bez zvucnika. 350 ili 500 ja ne vidim tu neku bitnu razliku. 

Shvatio sam da mi se ne isplati kupiti zvucnike od 1000 eura jer nemam uslove da izvucem ono najbolje iz njih. 

Hvala tebi na trudu i korektnosti. 

  Razlike ima ... trebao si da pitaš prije nego što si sam krenuo u avanturu . Ali to što si izabrao je za te uslove ok i to je to ;) Nema na čemu , pozdrav !!!

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam inkrimisani Denon ima STK kao pojačalo. I to svira kao svaki STK, veoma pristojno.( ako se upare sa zvucnicima) Noviji denoni već implementiraju d klasu.( i mrežne mogućnosti, multiiroom...)

Ali treba probati starije mini denone ( dra f 100 i 101). Oni su bili sa bpt u ab klasi i sviraju ko veliki. Uz neki minimalni tweak pravi poorman hiend. Mene oduševljavaju zbog minijaturmih dimenzija pa sam udomio dva komada.

 Nešto sam prešo na Haiku. Sve mi malečko.

Link to comment
Share on other sites

 

Jagermaister 

Ih bre Jager pa jesi li ti uopste citao recenziju za ovaj uredjaj. ;)

Pa covek ga je ocrneo i urnisao nacisto. Bilo mi neprijatno da citam. Pa ta nesrecna Enigma  izgleda da ovom novom Denonu ni vodu ne moze da nosi, pogledaj sta je recenzija. https://www.whathifi.com/denon/d-m41dab/review

 

Siroma

Na internetu pise da denon dm41 u sebi nosi pojacalo ab klase. Sta je to stk pojacalo , to nigde nisam nasao u tehnickim karateristikama uredjaja. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Ultravox said:

 

Jagermaister 

Ih bre Jager pa jesi li ti uopste citao recenziju za ovaj uredjaj. ;)

Pa covek ga je ocrneo i urnisao nacisto. Bilo mi neprijatno da citam. Pa ta nesrecna Enigma  izgleda da ovom novom Denonu ni vodu ne moze da nosi, pogledaj sta je recenzija. https://www.whathifi.com/denon/d-m41dab/review

 

Siroma

Na internetu pise da denon dm41 u sebi nosi pojacalo ab klase. Sta je to stk pojacalo , to nigde nisam nasao u tehnickim karateristikama uredjaja. 

 

 Ko vjeruje danas whathifi-u . Nemaš pojma kako ovo svira , još uz komšinicu pravi all in  :lol: Šalu na stranu baš dobro radi .. Evo recimo imaš marantz M-Cr 611 duplo jači od denona plus čita flac i dsd  .

https://www.us.marantz.com/us/products/pages/ProductDetails.aspx?CatId=wirelessmusicsystems&ProductId=MCR611

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Ultravox said:

 

Siroma

Na internetu pise da denon dm41 u sebi nosi pojacalo ab klase. Sta je to stk pojacalo , to nigde nisam nasao u tehnickim karateristikama uredjaja. 

 

Izvini onda sam pogrešio. Imao sam neki Denon vrlo sličan ( m40?)  sa STK pojačalom pa sam ga u nastupu beslovesnosti prodao. Sad mi žao. 

Ako je old school sa AB klasom onda ne čudi što dobro svira. Otvarao ja te mini denone. Prava pojačala koprimovana u Japanski kanistar.

STK je pojačalo u čipu. U početku Sanyo) je to sviralo high end. Onda se iskvarilo( technics). 

STK-402-030-IC-Pojacalo-PIROT_slika_O_86

 

Link to comment
Share on other sites

Jager

Nije mi trebao strimer. CD i radio je jedino sto mi treba. Ponekad i Bluetooth. Skidam mjuzu u flac formatu na netu, rezem na CD i meni super. Hteo sam samo da mi budé malo vise super, ponelo me, hbg ga. 

 

Siroma

Hvala na informaciji. Ima slika na ovom linku kako izgleda dm41 ispod poklopca. Ne znam da li ovo izgleda dobro ili ne ali da svira dobro, itekako svira. 

https://www.hifi.nl/artikel/25792/Review-Denon-RCD-M41-en-SC-M41.html

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...