Jump to content


Zvucnici za tiho slusanje


Ultravox

Recommended Posts

4 minuta ranije, Ultravox said:

Jager

Nije mi trebao strimer. CD i radio je jedino sto mi treba. Ponekad i Bluetooth. Skidam mjuzu u flac formatu na netu, rezem na CD i meni super. Hteo sam samo da mi budé malo vise super, ponelo me, hbg ga. 

 

 

 

 

 

E hebi ga onda ;) Dovedi i ti neku komšinicu pa će ti bit još malo više super :D

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka ti je, s obzirom na to da sam ja “sektas”, da kupis polovan combo Naim DAC V1 i Nap 100. Ili recimo Naim Uniti, koji sam licno imao i koji je odlična all in one sprava, i ima CD u sebi. Mozes i stare Naim shoebox pojačala ali nema DAC-a i nema CD u toj veličini. Ako neces stare zvucnike uzmeš Focal Aria kutije, 905 (s obzirom na to da imas malu sobu), i eto ti ozbiljne muzike za ne tako mnogo para. Sistem ostao mali, a komponente (ili komponenta) nekoliko klasa bolje.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Ultravox said:

Jager

Nije mi trebao strimer. CD i radio je jedino sto mi treba. Ponekad i Bluetooth. Skidam mjuzu u flac formatu na netu, rezem na CD i meni super. Hteo sam samo da mi budé malo vise super, ponelo me, hbg ga. 

 

Siroma

Hvala na informaciji. Ima slika na ovom linku kako izgleda dm41 ispod poklopca. Ne znam da li ovo izgleda dobro ili ne ali da svira dobro, itekako svira. 

https://www.hifi.nl/artikel/25792/Review-Denon-RCD-M41-en-SC-M41.html

 

 

 

Sa slike se ne vidi dobro da li je bpt ili stk ili d klasa. Trafojce mi malo nepzbiljno. Ako nije svičer. Gledam na telefonu.

Moj denon je imao usb. Taj bi te oslobodo rezannja cda. Snimas sa NETa na usb i puštaš.

Još bolje je striming. Najprostiji striming je da ubaciš Apple Airport expres pozadi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Koliko se sećam inkrimisani Denon ima STK kao pojačalo. I to svira kao svaki STK, veoma pristojno.( ako se upare sa zvucnicima) Noviji denoni već implementiraju d klasu.( i mrežne mogućnosti, multiiroom...)

Ali treba probati starije mini denone ( dra f 100 i 101). Oni su bili sa bpt u ab klasi i sviraju ko veliki. Uz neki minimalni tweak pravi poorman hiend. Mene oduševljavaju zbog minijaturmih dimenzija pa sam udomio dva komada.

 Nešto sam prešo na Haiku. Sve mi malečko.

Ako nije tajna koji minimalni tweak.Hvala

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Koliko se sećam inkrimisani Denon ima STK kao pojačalo. I to svira kao svaki STK, veoma pristojno.( ako se upare sa zvucnicima) Noviji denoni već implementiraju d klasu.( i mrežne mogućnosti, multiiroom...)

Ali treba probati starije mini denone ( dra f 100 i 101). Oni su bili sa bpt u ab klasi i sviraju ko veliki. Uz neki minimalni tweak pravi poorman hiend. Mene oduševljavaju zbog minijaturmih dimenzija pa sam udomio dva komada.

 Nešto sam prešo na Haiku. Sve mi malečko.

Ako nije tajna koji minimalni tweak.Hvala

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, laky said:

Ako nije tajna koji minimalni tweak.Hvala

Pa recimo podmlađivanje kondova u ispravljanju. Staviti najveće koji stanu.

I recimo opa rolling u preampu. Uz eventualno malo igranja oko preampa.

1 sat ranije, Ultravox said:

 

Siroma

Ovaj nema usb. Dm 40 i oni pre su imali. Ubacili Bluetooth umesto njega. Ja uzivam u rezanju CD-ova, meni je to gusht. 

Jedino mi je zao sto neki forumasi gledaju na uredjaj sa visine a da ga nikad nisu ni poslusali.

Probaj Tidal da vidiš kako ćeš uživati.( guštati)

Pusti skeptike nek pljuju.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Ultravox said:

I ovo me buni. Pa ja vec imam bas i pri tihom slusanju. Ako nakacim sub a soba liliputanska, pa to ce biti samo bas, a gde je tu muzika? 

Hm ipak trebaš nešto više  "tehničke" podrške ili poduke. Pojednostavljeno . Zvučnici koje imaš neče se "zajebavat"i sa niskim - bas - frekvencijama to če umjesto njih obavljati sub sa svojim aktivnim pojačalom a oni če raditi u manjem režimu snage za bas pa će imati više "kvalitete" za srednje i visoke , To je pojednostavljeno . ! . STK  nije nužno loš , ali kao što netko reče ima tu puno varijacija na temu . U dnevnom boravku  cc 27 m 2 imam  ( podatci variraju ) Filipsovu tzv  mini  liniju  - hibridnu - tj pojačalo "D" klasa *+ lampe  . 70 W po kanalu   Obzirom da nemam mjesta za sub ? . Stavio sam  Missione  mislim 735  neda mi se zavlačit da točno pročitam . Suma sumaru ! Kad je tako dobro ne mijenjaj ! . Što bi davao soma ojra za zvučnike , kad za iste pare moreš kupiti neki  "Solo" ili sličan   "ol in van " uređaj . Sa predznakom  hi end . To su uglavnom "britanske!  firme . Uhvatio sam koju godinicu , pa sam zaboravo tvoje egzibicije sa LGijem i Markom Levinsonom  :) Uštekaj mozak ? :D

Link to comment
Share on other sites

B. Coffe 

Ne diraj mi LG i Mark Levinsona, sve mozes ali to ne. -_-

Ja jesam laik za audiofiliju ali uvek kad sam citao na svedskim i engleskim hi fi forumima, stalno su pisali da sub ne idé u male sobe. A moja je super mala. Znaci nije da ja tebi ne verujem ali ocito da jedni pisu jedno a drugi drugo. 

Arcam solo ne kosta 1000 eura u Svedskoj no 2000. Velika je to razlika. 

Ja ne verujem u nesto sto ne probam licno niti verujem da uvek ono sto je skuplje svira i bolje. Dok ne cujem taj Solo necu verovati da je bolji od Denona pa makar bio 4 puta skuplji. Cuo sam jednom jedan Philips all in one sistem od 1000 eura i meni je to zvucalo uzasno. Isto sam slusao jedan Hitachi od 500 eura kog ne bih uzeo u ruke da mi ga daju dzabe. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo si neposten covek Pero. Ja kao trolujem godinama a izuzev jedne kratke teme od par odgovora gde sam pitao nesto u vezi impedanse zvucnika, moja prosla tema o kupovini Denona dm41 je bila u decembru 2017. Trolujem godinama a na forumu me uopste nije bilo 15 meseci, maltene godinu ipo :eek:

I sta to nisam kupio a hteo sam? 

Lepo ti mene zaobidji, imas hiljadu drugih tema na ovom forumu. Prosipaj svoju nervozu i frustracije negde drugde. 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Ultravox said:

Ovo je tema koju sam ja otvorio i jedina na forumu na kojoj pisem. Ako ce ko da pali a to si ti. To internet Ramboisanje samo izaziva smeh kod mene. B)

A je . Imaš pravo . Pisao si ? , odgovorili su ko je htio pomoći . Ti si oponirao i objašnjavao što želiš i ko i obično priča se svodi na gijehove iz mladosti ? kao da u međuvremenu niko nije ništa naučio. Razumijem da "nedaš "na  LG  jer ti je "lego" , al sam da znaš , bilo je u medijima da  Levinson  nema niakve dodirne točke sa dotičnim , osim što je za PARE  kao prekontrolirao uređaj . Ako ti je  za dušu ? iako imam preko nekoliko uređaja u boravku za televizor koristim mini Wega   cv 210 ( sony ? - Aiwa)  izlazno pojačalo . Philipsa sam izvadio iz sustava jer se pojavio brum (vjerovatno zbog lampi ) - bilo mi je  jednostavnije  zamijeniti izlaz i  porihtati  tv  (boravak je ? ) nego se zekati momentalno sa lampama . Nisam apriori protiv  mini linija , ali  očekivati ČUDO od  skupljih zvučnika je UTOPIJA . Korak , po korak ? ;).

Link to comment
Share on other sites

Black coffe 

Denon nije mini linija. Nema nista na njemu sto je u liniji. ;)

Na netu ga zovu hi fi risiver sa CD-om i Bluetoothom. Ali to nije tema. 

Tema su bili skupi zvucnici koji zvuce dobro i pri tihom slusanju. Veci broj vas je objasnio da mi se ne isplati bacat tolike paré na nesto sto ce u super maloj sobi i i sa 2x30 pojacalom mozda zvucati tek neznatno bolje. 

Mislim da ste u pravu, zaleteo sam se. 

Za kraj, da li ti kao iskusni audiofil smatras da zvucnici od 1000 eura moraju zvucati znacajno bolje od onih budzetnih od 200-300 eura? 

Da li su naprimer Bowers Wilkins 707 S2 koji kostaju 1000 Eura nuzno i znacajno bolji od naprimer Dali Zensor 1 ili Q acoustics 3020i koji su tu oko 300 eura? 

 

Link to comment
Share on other sites

Eto sad  tzv trik pitanje ? ;) Budi razuman , evo jednostavno : Kad bi imaginarno spojio , nečemo delati paralele sa autima (jer nam je ? to kao svima blisko ? .)  slab  motor sa superiornom  šasijom ! ? Što bi dobio ? , neakav  hibrid ko zna čega ? . Znači  šasija od Rolsa , a motor Fijatov ? , Auro ide , al od točke A - do točke B . I njegov smisao je ispunjen . Daklem  zvučno ime šasije , a jednostavan pogon ?  PERFORMANSE  su manje važne ? . Ne shvačaš  priču ! - nisi čuo  kako mšto  zvuči "za istač"  svačam to !. ? zašto je tako  teško  otići na koncert u živo i  onda viditi što je za istač ! NHF .

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Ultravox said:

Nisam bas najbolje shvatio tvoju poruku. Shvatam ovaj prvi deo da u Hi Fi- u ne treba spajati nesto sto kosta 350 sa necim sto kosta 1000.

Drugi deo tj kraj nisam shvatio. 

Najbolje  ne shvačanje poruke  je predpostafka  za grešku u  komunikaciji . .  :)   To je to ? postavljaš jednostavna  pitanja ? , a  "šišmiši " odgovaraju ? .  ? jebeš  po tavanu ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...