Jump to content


DSD Audio u odnosu na PCM - iskustva


perec

Recommended Posts

Da li je neko ovo testirao? Slušao Zapažanja - koliko su dostupni ovi zapsis? Vredi li truda?

Da li posotoji razlika u odnoscu na PCM/ I2S? Neki tvrde da je značajna razlika....

Na svom XMOS208 uspešno sam poterao PCM I2S 192KHz / 24 bit muziku - pustao sa Google  Music-a na WM8741 i stvarno se dobro čuje....

Naravno Kineze ne bi zvali Žuti jer je slagao - nema driver za DSD - već korisitm WIN10 USB Clas2.0 driver koji ne podržava DSD....  a hteo bih da cujem i taj mod....

Da li je neko kupovao od Zutih Alijevaca XMOS baziran USB to PCM / DSD konverter koji ima proverene drajvere (problem je u VID / PID pa ne prepoznaje ni org XMOS driver...)

Koji nabaviti - koliko para?

Beta skalamerija na slici (ala all home made), uskoro i SPDF 8804 (nepopunjen pcb gore na slici) , WM8741 na navom pcb-u uskoro u 4-tvoroslojnoj štampi - samo soft mode (otkriven KiCad - čudo od softwera i to za džaba), predpojaćala zadržavam - deluju / zvuče i ovako super ... za početak kod postojećeg WM-a stavljam sve na LOW ESR C - softversko upravljanje preko Microchip MCP2221 iz WIN10 preko USB to 2 wire I2C protokola ka WM-u ....

Ako neko poznaje pisanje WIN Aplikacija i želi da se upusti u kreiranje iste nek me kontaktira - da unapredimo standardni MCP2221 interfajs - DLL posotoji.... Sa Laptopa bi imali sve napredne softwerske opcije WM8741 Ciruss Logis DAC-a, ovako moram da kucam registre i  HEX vrednosti registara.... U paraleli osposobljavam LCD sa Arduinom za upravljanje..... ali kad več korisitm G Music lepo bi bilo sve sa kompa....ubačen i bafer / switch -izbor XMOS  ili I2S sa CD-a ( npr direktno sa SAA7210) / SPDIF sa WM8804 ....

- sve ovo jer  ono što sam naptraviš "nabolje zvuči" :-) a sve sam to sa DIY-a mogao kupiti - od kineza čak i za slične pare.....

Usput jel neko slusao ES9038 2QM ili još bolje PRO .... da li zvuči bolje od WM8741 ..... Ima li razlike u 24 bit i 32 bit pri reprodukciji odnosno jel neko to osetio - po meni je i 24 bit / 192 Khz već preterano... ali da ne uvredim TDA1541A fanove - velika se razlika oseti između 16bit / 44,1kHz sampling rate i 24 / 96Khz, .....međutim ja ne mogu ništa primetiti između 96khz i 192khz/24 bit .... mozda sam nagluv....

 

20190210_132234.jpg

Untitled.png

20190210_132248.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...