Jump to content


Philips CD 850 MkII


mariola

Recommended Posts

Nabavio sam nedavno Philips CD 850 MkII kao zamjenu za moj mrtvi Marantz CD40. To je inace moja stara 'linija' koja ima jos Marantz PM 35MkII i koristim je u maloj sobi, za povremeno slusanje. Moram priznati da me Philips odusevio, puuuno bolje svira od Marantzove 40-tke i cak me ta kvaliteta zvuka nagnala da pokusam naci neko bolje koristeno pojacalo. Sta odabrati? Nude se neki stariji Pioneer modeli (656MkII) i jedan Technics SU-V85A ... Ili da pokusam sa nekim novijim uredjajem? Unaprijed zahvaljujem na savjetu!

Philips CD 850 MkII.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, mariola said:

Nabavio sam nedavno Philips CD 850 MkII kao zamjenu za moj mrtvi Marantz CD40. To je inace moja stara 'linija' koja ima jos Marantz PM 35MkII i koristim je u maloj sobi, za povremeno slusanje. Moram priznati da me Philips odusevio, puuuno bolje svira od Marantzove 40-tke i cak me ta kvaliteta zvuka nagnala da pokusam naci neko bolje koristeno pojacalo. Sta odabrati? Nude se neki stariji Pioneer modeli (656MkII) i jedan Technics SU-V85A ... Ili da pokusam sa nekim novijim uredjajem? Unaprijed zahvaljujem na savjetu!

Philips CD 850 MkII.jpg

5 godina sam ziveo sa ovakvim Philipsom..ima dobar transport,vredi poslusati mozda sa nekim externim DAC-om,mada u celini kakav je,klasican bitstream zvuk,vredi svaku kintu,ako bezis od digititisa:bez mnosta,nepotrebnih detalja koja skrecu paznju sa sustine muzickih dogadjaja,pun,topao zvuk za visesatna uzivanja..cesto sam ga u ono vreme davao drugaru koji te bio zaokupljen u ono vreme do jaja modifikovanjem jednog McIntosh CD (MCD600x) plejera u ne bas naivnom sistemu na cijem kraju je kacen jedan ne bas naivan elektrostatik..ono cisto,kad su se pogubili od silnih modifikacija MAC-a,gde je ground zero :1038:

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Bato - hi - fi said:

Slažem se sa oba komentara, pogotovo da se pojačalo uskladjuje sa zvučnicima.

Nemamo podatak o zvučnicima, zato sam i preporučio nešto sa čime neće omanuti.

Taj PM 35 MK2 bih osvežio makar kondezatore u napajanju i u izlazu.

Ovako, izvinite svi sto nisam odgovarao, imao sam nekih problema s internet konekcijom. Kao sto sam rekao to je rezervni sistem u mojoj radnoj sobi i sastojao se od Marantz CD-40 playera, PM 35 MkII pojacala i Wharfedale Diamond MkII zvucnika. Posto je CD-40 crkao, vrlo povoljno sam uspio nabaviti Philips CD 850MkII player i tada sam otkrio da sve to svira puno bolje, pa sam pomislio da malo unaprijedim i ostatak, ako nadjem nesto povoljno. Mozda prodam ili zamijenim svoje pojacalo i zvucnike, sve zavisi od pnuda na koje naidjem. Zato sam pitao za okvirnu preporuku - sta upariti sa ovim dobrim Philipsom, a da opet ne potrosim gomilu para. 

Hvala svima koji ste odgovarali i koji cete odgovoriti ubuduce.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, safet said:

ja sam imao Philips  CD - 880( to je bio top model) otišao je jednom gospodinu iz BG za 140€ pre 2 god. kada ga je  kurir preuzeo pitao me je dali šaljem akumulator za tenk ha ha

Pa jest - tezak je ko tenk. Stvarno se nije stedilo na materijalima za izradu. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, mariola said:

Imao sam ponudu za jednog dobrog Philipsa iz slicne serije, ali sada ga vise niko ne prodaje. Jedino sto ima je Philips FA-880. Ne znam kakav je. Kazu da ga je pravio Marantz za Philipsa, ali i Marantz je znao zabrljati poenakd ...

Ja imam FA 960 koji je bio top model.Možda nešto u tom pravcu.Ili Marantz 80,koji je isti

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, aco said:

Ja imam FA 960 koji je bio top model.Možda nešto u tom pravcu.Ili Marantz 80,koji je isti

 

Pa vjerovatno je to tu negdje. Imam na ponudi taj Philips Fa-880 i Marantz PM52. Ja sam mislio da probam mozda nesto 'van kuce' (jer preko 30 godina slusam Marantz zvuk) i ocekivao da ce neko predloziti nekog mozda Pioneera ili nekog finog Sonya ili nesto drugacije, ali eto, izgleda da sam opet 'osudjen' na zvuk iz familije Philips-Marantz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...