Jump to content


Obnavaljanje/farbanje starih zvucnika


IvanD

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam stare zvucnike, RIS elak, isti model kao sa slike ali su dosta ostecene kutije spolja drvo (furnir?) se odvajio negde po ivicama. Sta mogu da uradim da ih malo poprisredim? I da, zeleo bih da ih ofarbam jer mi se ne uklapaju trenutno uz dnevnu sobu :D

 

Hvala na odgovorima unapred!

 

Zvucnici-Riz-Elak_slika_O_50231037.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Body said:

a moze i carbon folija kada mogu automobile sto ne i zvučnike a i jeftinije je.

Može neka folija, ali mora isto dobro da pripremi površinu, mora šmirglanje i gitovanje oštećenja, pa da prelakira bezbojnim lakom u spreju da se folija posle lepo zalepi. Na ovakav furnir teško, ne treba ni pokušavati..

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, IvanD said:

Pozdrav svima,

Imam stare zvucnike, RIS elak, isti model kao sa slike ali su dosta ostecene kutije spolja drvo (furnir?) se odvajio negde po ivicama. Sta mogu da uradim da ih malo poprisredim? I da, zeleo bih da ih ofarbam jer mi se ne uklapaju trenutno uz dnevnu sobu :D

 

Hvala na odgovorima unapred!

 

Zvucnici-Riz-Elak_slika_O_50231037.jpg

1) menjaj dnevnu sobu ili

2) izvadi drajvere, skretnice i odnesi ih nekom majstoru da sredi furnir, lak, maske kako to dragi bog zapoveda

-foto tapete i slična sranja su samo stepenik naniže u degradaciji ovih zvučnika...bez uvrede

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Furnir ,da ali treba naci dobrog majstora a i zahvat bas nije jeftin.Ja sam pre dvadeset godina dao da mi se furniraje Energy esm 4 i posle nekog vremena furnir je poceo na spojevima da se povlaci.Gledao sam kako lepi i bilo je sve ok.Lepio je neostikom i peglom.Mozda je u tome greska.Radio je i svoje kutije ali su bile bolje uradjene.

Link to comment
Share on other sites

Nece to da bude bas jeftino,nisu bas mali zvucnici,ali ja nisam zalio da platim majstor Savu i odlicno je odradio Harbeth.Zao mi sad sto nisam stavio neki atraktivniji furnir, ali tad mi je zelja bila da budu sto vise furnirima pa je bila afromorsia koja daje vintage look.Takođe nemoj da te ubedi neko da samo voskiras kutije.Meni je upravo Sava to predlozio kao nesto sto mnogi vole.Po meni greska,trebao sam izlakirati obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...