Jump to content


Digital! Go!


Pirke

Recommended Posts

1 sat ranije, Sonichammer said:

Manje vise svaki 3/5 je odlican zvucnik kada se koristi u skladu sa namenom i zamisli konstruktora.

Potpomugnot (no disco) sub woofer-om posramio bi mnoge zvucnike u rangu do 2-2.5K €.

To je i moj utisak.Nazalost '90-tih sam kupio los b&w woofer.Neki danasnji koje sam slusao zaista podignu kvalitet na odlican floarstander,upotpune zvuk ne samo u basu i to postane bas visa klasa.Zapravo vrhunski manji zvucnik plus dobar woofer jako dobro zvuci.Treba da slusam ovih dana Marten Duke2 sa wooferom,jedva cekam.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Evo nas opet u javnosti, sada u vremenu "posle korone"! 
Idemo u južne krajeve, tamo gde se ljudi raduju gostima i prijateljima!

Dolazimo u Niš, 4.7.2020, kafe Distrikt, Nade Tomić 8, od 10 do 14 časova. 

SOtM  noviteti u lepom prostoru! 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Pirke said:

Evo nas opet u javnosti, sada u vremenu "posle korone"! 
Idemo u južne krajeve, tamo gde se ljudi raduju gostima i prijateljima!

Dolazimo u Niš, 4.7.2020, kafe Distrikt, Nade Tomić 8, od 10 do 14 časova. 

SOtM  noviteti u lepom prostoru! 

 

Nadam se da se šalite, iskreno.

Pozivati na neki skup dok na jugozapadu Srbije ljudi padaju kao snoplje (nisam čitao po društvenim mrežama, info iz prve ruke, od koleginice iz bolnice u Novom Pazaru) je sve, samo ne pametno.

Link to comment
Share on other sites

Pa ... bili smo ozbiljni je smo imali informacije iz Niša da je tamo normalno!

Nažalost, moramo da otkažemo jer se stanje pogoršava! POMERENO za budućnost kad bude dobro!

Ali ti i inače ne bi došao jer si vinyl lover ... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo nas juli na juli posle godinu dana ... prošla su ograničenja, strahovi, zabrane ...

Obaveštenje za širu i užu javnost da će 24.7.2021 od 10 do 18 časova biti održana prezentacija digitalnog zvuka - fajlovi + striming Tidal & Qobuz. 

Brendovi su Roon, Audio Note, Opera Consonance.

Hotel Museum na početku Čika Ljubine, I sprat.

Za svakog posetioca obezbedjen vaučer za mesec dana roon softvera i osveženje kafa, čaj, voda!  

hotel-museum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odlično.

Koristim Roon i zadovoljan sam, hteo bih Qobuz, ali iz Srbije plaćanje ne prolazi. Da li je ova prezentacija možda najava da će uskoro i Srbija biti na listi država iz kojih je moguće koristiti Qobuz bez akrobacija?

Na prezentaciju na žalost ne mogu doći, nisam u BG-u, zato i pitam preko foruma.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Hvala R R!

Ne prodajem Qobuz tako da ne znam ništa o tome da li će se prodavati ili ne. Dobio sam pristup (kao Roon distributer) i puštam ga da pokažem šta sve Roon može. 

Tidal i Qobuz se takmiče jer nude isti muzički album u različitim vrstama zapisa uključujući i MQA i dobro je čuti šta kako zvuči!  

Ima li HiRes smisla pored MQA, itd ... ?? 

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja sam iznenadjen ...

"In the first half of 2021, Roon Labs is already announcing over 100 new Roon Ready and Roon Tested devices. In that timeframe, 40 new brands have submitted products for certification, including key product ranges and new launches from audio manufacturers such as ARCAM, Astell & Kern, Cambridge Audio, and JBL.

In total, Roon Labs now works with almost 200 audio brands, including Bowers & Wilkins, Denon, Devialet, KEF, Harman, McIntosh, and Naim Audio, and supports over 1000 individual products.

https://www.hiddenwires.co.uk/news/article/the-audio-market-is-getting-roon-ready?fbclid=IwAR0kX3NADLwQEYaJaOZzeq_yca37kMAsFAdczbat35P9xtF7ktLQnVBaRA0

Roon_1.8_showcase_bgqwq5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...