Jump to content


Digital! Go!


Pirke

Recommended Posts

  • 9 months later...

U januarskom broju HIFiles testi Rogers LS3-5!

Hvala ekipi časopisa na strpljenju da ispitaju granice Rogersa, jedva čekam da pročitam!

Ali evo nove prilike pre NOve godine da se čuje SOtM i Rogers.zajedno!

Sutra, sreda 25.12.2019 i četvrtak 26.12.2019 kafe Utopia, ulaz iz Svetozara Markovića 68od 10 do 14 sati.

SOtM predstavlja mrežni plejer sMS200, DAC sDP100 EX i baterijsko napajanje sPS100 a Rogers je mali LS3-5.

Slika je napravio Xiami ...

SOTM I ROGERS 1 1.jpg

SOTM I ROGERS 2 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vredjas veliku populaciju ljudi u hifi...jako ih je mnogo.Ni ne slutis.Ima 12-13 verzija ls3/5a.Dosta ljudi je u malim sobama 11-12m2 i tamo su odlicni,kao i u studijima.Mada vidim smajli ... Realno svima nama treba psihić,steta razdvajati, pos'o je pos'o

Edit.zapravo pacijent je pacijent.

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Vredjas veliku populaciju ljudi u hifi...jako ih je mnogo.Ni ne slutis.Ima 12-13 verzija ls3/5a.Dosta ljudi je u malim sobama 11-12m2 i tamo su odlicni,kao i u studijima.Mada vidim smajli ... Realno svima nama treba psihić,steta razdvajati, pos'o je pos'o

Edit.zapravo pacijent je pacijent.

Da me izvines, ali kakav je to "high fidelity" sa zvukom koji krece od 80Hz?

Cemu je to "verno"?

 

p.s. Ovaj put nema smajlija.

Link to comment
Share on other sites

Jutros, pre nego je počela današnja prezentacija promenio sam red uredjaja na polici, gledajući vertikalno na osu levo-desno.

Pojačalo sa teškim i velikim trafoima sam stavio IZNAD konvertera. Tako je novi raspored bio da je strimer bio levo od trafoa a konverter ispod trafoa!

Zvuk se dramatično promenio!  Detalji su bili jasniji, sredina zvučnog spektra se smirila, ali bas je ostao istog volumena!

Ove prve dve karakteristike ne razume ali treću razumem jer je zvučnik veoma malih dimenzija i nema rupu za basove! 

Da li neko od cenjenih forumaša ima objašnjenje? Možda se nekom ovako nešto dogodilo?

Hvala unapred!

sotm i audio note.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Srecko said:

Zašto post Administratora nema LIKE dugme?

Sjajna šala a ne može se ni lajkovati.

Moram priznati da salu nisam razumeo. 
Kad se kaze da “velicina nije bitna” obicno se zna na sta se misli.

Ako se nekome kaze u istom kontekstu , parafraziram: “ti bi to najbolje trebalo da znas”, onda je to ako ne uvreda onda bar podje**nje na vrlo osetljivu temu.

Gnusam se pomisli o tome na koji nacin je neko mogao stici do pomenutog saznanja ; jos vise potrebe da se “sjajna sala” lajkuje...

 

Link to comment
Share on other sites

Gospodine Sonichammer zao mi je sto Vi niste post Administratora shvatili kao šalu, kako sam je ja razumeo.
Jasno je nemamo svi isti stav šta je šala a posebno dobra šala, te ako sam Vas mojim komentarom uvredio-povredio izvinjavam se. Nije mi to bila namera već sam samo zeleo da pohvalim “brzinu” Administratora u uocavanju sitne nepreciznosti (koja omogućava dvosmislenost) u rečenici gospodina Delije a koje se svakodnevno dešavaju i najboljima.
Čini se da je i gospodin Delija to shvatio na sličan način kao i ja i odgovorio veoma lepo (bas kako i treba) sličnom šalom.
Neznam zašto ovde na forumu svi pokušavaju da u postovima otkriju neka skrivene (mračne) poruke. Možda bi bilo ispravnije pokušati postove posmatrati kroz pozitivnije naočari.
Svi bismo više uživali u ovom druženju.

Link to comment
Share on other sites

Dosta su detaljne te kutije pa se svaka promena lako uoci.Imao sam linn verziju ls3/5 sa boljim visokotoncem pa su odstupali od BBC standarda.Sve u svemu tu se svasta od detalja culo,i podloge za gramofon i matovi i police.Kad bi samo promenuli te smesne iverice koje glume stalke tek bi onda culi znacajnu razliku.Rogersov kabinet i kefov midbass je bio na mojim monitorima i jednostavno jako reaguju na kvalitetan stalak.Ono na sajmu iskreno bas i nije bilo ozbiljno po tom pitanju,iako je u neku ruku bilo simpaticno.Shvatite ovo kao dobronamerno pa za prezentovanje koristite kvalitetne metalne open frame stalke.

Btw.Ciji se midbas danas koristi? ,znam da je bila neka firma Falcon koja je radila zamenski bass u skorije vreme

Link to comment
Share on other sites

Ино домаћин на сајму у соби где су свирали мали Rogers-и, а који је представио звучнике, описао је те сталке као најсупериорније за овај модел. Сада, да ли је то маркетинг па има и бољих?

Ево и тог Falcon-a

https://www.falconacoustics.co.uk/ls3-5a-full-bbc-specification.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...