Jump to content


Digital! Go!


Pirke

Recommended Posts

Evo, kad sve utanačimo možemo da najavimo ...

Subota, 23.2.2019 od 10 do 17h u odličnom prostoru hotela Envoy, Čika Ljubina ulica, na prvom spratu (lift desno od recepcije) pokazaćemo tri digitalna brenda - Mytek, Roon i SOtM.

  • Mytek će se predstaviti preko DAC+Preamp+Phono pod imenom Brooklyn+
  • Roon će biti u kompletu - Nucleus hardware i Roon software
  • SOtM u punoj liniji - mrežni plejer sMS 200 Ultra, usb regenerator tX USB Ultra, strujno napajanje sPS500, spoljašnji klok sCLK OCX10.

Prošetaćemo se kroz formate, PCM, DSD, MQA.

Muziku ćemo probrati, ako ima Divlje jagode u MQA molim javite namI

Izvolite, prostor je otvoren za sve, pogotovo za one koji misle da je to bez veze, neopravdano i nezasluženo, da su to znali pre pet godina, da o tome pričaju ali ih niko ne razume ili ne sluša ...

Kafa u 13h! 

Nucleus zadnja strana.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Idemo forumaši na budućnost .... pustimo neka cveta hiljadu cvetova, rekao drug Mao još davno!

Ovo je bila vest od pre četiri godine ...   http://blogsv2.qobuz.com/qobuz-blog-en/2015/06/25/qobuz-integrates-with-linn-hi-fi-streamers/

A ovo je vest od pre mesec dana ... Qobuz stig'o u Ameriku ...  https://darko.audio/2018/11/worth-the-wait-qobuz-us-launch-bumped-to-early-2019/

Tako, Qobuz u subotu ... oko 14h ... 

qobuz_logo_og.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima koji su odvojili vreme i došli. Pozdrav za djnika, došao hrabro, predstavio se, upoznao sa Jovom, slušao pažljivo ono što smo puštali i ono o čemu smo pričali, bio počašćen irskim viskijem, itd ... Hvala mu, bićemo u kontaktu!

Hvala Šćepi na entuzijazmu i neumornom radu, prisustvovao je podešavanju lokalne mreže u prostoru hotela i bio svedok trenutka kad je "proradilo" i pojavio se zvuk!

Ali najvećeg "ložača-palivatrića" nije bilo! Šta da radimo, tako je to ...

Probleme sa lokalnim mrežama po javnim i privatnim prostorima smo dobro upoznali! Čega tu sve nema od ograničavajućih faktora!

Napisaću sutra nešto o tome ... ako nekog zanima, naravno ...

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Pirke said:

Ali najvećeg "ložača-palivatrića" nije bilo! Šta da radimo, tako je to ...

   Radisa, nekako sticem utisak da mislis na mene. Ako me utisak vara, predlazem da ostane na ovome;

ako si pak mislio na mene kad si ovo napisao, kazi pa da ti odgovorim kako je i red. ;) 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Pirke said:

Hvala svima koji su odvojili vreme i došli. Pozdrav za djnika, došao hrabro, predstavio se, upoznao sa Jovom, slušao pažljivo ono što smo puštali i ono o čemu smo pričali, bio počašćen irskim viskijem, itd ... Hvala mu, bićemo u kontaktu!

Hvala Šćepi na entuzijazmu i neumornom radu, prisustvovao je podešavanju lokalne mreže u prostoru hotela i bio svedok trenutka kad je "proradilo" i pojavio se zvuk!

Ali najvećeg "ložača-palivatrića" nije bilo! Šta da radimo, tako je to ...

Probleme sa lokalnim mrežama po javnim i privatnim prostorima smo dobro upoznali! Čega tu sve nema od ograničavajućih faktora!

Napisaću sutra nešto o tome ... ako nekog zanima, naravno ...

Ja bih baš voleo da čujem zašto je podešavanje nečega što u proseku traje nekoliko minuta, trajalo nekoliko sati...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Zexx said:

Ja bih baš voleo da čujem zašto je podešavanje nečega što u proseku traje nekoliko minuta, trajalo nekoliko sati...:rolleyes:

U Cika Ljubinoj vreme sporije prolazi,na tom mestu je Time Zone Gap :ph34r:

Bili smo oko 1,5 h na prezentaciji,

Hvala domacinima za odvojeno vreme i prelep prostor,

RooN ali solo,sa Mytek Brooklin DAC-om,meni licno,odlicno se cuo.

 

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Zexx said:

Ja bih baš voleo da čujem zašto je podešavanje nečega što u proseku traje nekoliko minuta, trajalo nekoliko sati...:rolleyes:

1. Zbog toga što hoteli imaju razdvojene mreže za žičani ulaz (wire) i za bežični ulaz (wireless). Ili sve wire ili sve wireless.

2 Zbog toga što i kad ti daju ulaz na žičani ulaz možeš da gledaš stanje robe u magacinu ali ne i da ti dozvole da postaviš novog korisnika! Tj. možeš samo sa surfuješ!

3. Zbog toga što sam koristio VIP gsm ruter a zgrada je nekad bila Australijska ambasada! Pa je kao Pentagon od betona i ne pušta signal mobilne telefonije! 

Sve u svemu dok sam prošao tačku po tačku ... 

Eto možda ti pomogne kad budeš pravio prezentaciju u hotelu a treba da napraviš LAN na tudjoj mreži!

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Pirke said:

1. Zbog toga što hoteli imaju razdvojene mreže za žičani ulaz (wire) i za bežični ulaz (wireless). Ili sve wire ili sve wireless.

2 Zbog toga što i kad ti daju ulaz na žičani ulaz možeš da gledaš stanje robe u magacinu ali ne i da ti dozvole da postaviš novog korisnika! Tj. možeš samo sa surfuješ!

3. Zbog toga što sam koristio VIP gsm ruter a zgrada je nekad bila Australijska ambasada! Pa je kao Pentagon od betona i ne pušta signal mobilne telefonije! 

Sve u svemu dok sam prošao tačku po tačku ... 

Eto možda ti pomogne kad budeš pravio prezentaciju u hotelu a treba da napraviš LAN na tudjoj mreži!

1. Ne vidim nikakav problem, rešivo na više načina.

2. Nisam baš razumeo, ko uopšte dozvoljava kreiranje bilo kakvog korisnika na svojoj mreži, pogotovo javnoj kakva je hotelska?!

3. Ako je tema prezentacije servis koji zavisi od internet konekcije, a planirali ste da donesete sopstveni GSM ruter da ne zavisite od hotelskog interneta, valjda je prva stvar koja se testira jačina i stabilnost signala mobilne telefonije u prostoriji gde se prezentacija održava? Podrazumeva se, pre nego što se potpiše ugovor o zakupu...:rolleyes:

Da napomenem da sam održao verovatno više tehničkih prezentacija po hotelima nego što prezenteri imaju zajedno godina, a nemate ih malo, kao ni ja, uostalom, ali hvala na ponuđenoj pomoći u svakom slučaju.B)

Link to comment
Share on other sites

On 24.2.2019. at 19:45, Zexx said:

Da napomenem da sam održao verovatno više tehničkih prezentacija po hotelima nego što prezenteri imaju zajedno godina, a nemate ih malo, kao ni ja, uostalom, ali hvala na ponuđenoj pomoći u svakom slučaju.B)

Ja probao da javno objasnim put kojim sam išao ... samo to ... moguće da znaš mnogo više nego svi mi zajedno ... 

Priložiću link na roon forum ... tamo ni jedan nije rekao da je napravio više prezentacija nego što prezenteri imaju godina ... to se tamo smatra neukusnim! 

https://community.roonlabs.com/t/unable-to-connect-to-roon-core-with-new-router/63356/13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...