Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

proveri taj AT 6101 jos jednon u nekom uporednom testu i sa necim drugim..igram se sa njim jedno nedelju dana vec,i javlja mi se neka svrbez,na nekim snimcima imam jedan osecaj "cebovanja"..msm nisam nesto extravagantno kablomanski nastrojen ali u zadnjih recimo 1-1,5 meseci su mi u jednoj rucki iz neke fizicke prisile menjali zicke u shellu,3x :Crystal Cable,X posrebrena,Cardas pa od toga jos imam u steku,samo treba na drugu stranu zicki nakalemiti pinove,Crystal i Cardas mi se cini ovako po secanju 5x boljim i od 6101,i od te X posrebrene...3-4cm zice "to be or not to be"..nisu neki veliki novci u pitanju,kupis po 10cm od njih+pinove pa vidis ...

just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Заменио оне неке маторе фабричке и дефинитивно није покварило звук. Наручио бијо неки дуелунд, али лик се спетљао око слања, па одустах и ово ми беше најјефтиније и најбрже. Ак је тако ко што кажеш, битје мењања :D.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Filipescu said:

Заменио оне неке маторе фабричке и дефинитивно није покварило звук. Наручио бијо неки дуелунд, али лик се спетљао око слања, па одустах и ово ми беше најјефтиније и најбрже. Ак је тако ко што кажеш, битје мењања :D.

proba u svom sistemu je ionko i majka i maceha svim hifistickim zabludama pokupljenim po internetu ,sto je skupo,nije sigurno da je i dobro za svakog...:1038:

Link to comment
Share on other sites

Ова Аудио Техника је стварно крштено урађена, наводно је и OCC илити из једног комада кристала бакра, дефинитивно ради боље од ових кршева које сам скинуо, али ке пробам и друго.

Link to comment
Share on other sites

Ja na nekoliko headshellova koristim ove Analogis HC-Gold OFC. Pokazali su se vrlo dobrim. Ne mogu da kažem da sam ih direktno poredio sa nečim jer me je mrzelo da se sa tim akam, ali iz onoga što dobijam u konačnom zvučnom rezultatu zaključujem da su vrlo dobri.

7575-analogisgold-0.jpg

Nisu skupi da se probaju, pa ako su i lošiji od nekih skupljih, uvek mogu da odrade posao na nekom pomoćnom headshellu.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Filipescu said:

Реално је мало чупаво то поређење, тј. најбоље би било два иста шела, звучнице и различите жичке. Овако би баш било смарање...

Onda dođemo do toga da nijedan dijamant nije identično zalepljen na ove dve "identične" zvučnice pa ni motori nisu u mH ili Ohm  identični  ... Da ne spominjemo potrošenost jednog ili drugog vrha ...

A prečupavanje kablova na istom headshellu sa istom glavom kompromituje "čuvenu" memoriju šta smo čuli sa prethodnim ...

Ja kupio 3 seta postavio na tri identična headshella sa tri potpuno različite glave i onda znam da čujem samo razlike karaktera između tih glava i njihovih vrhova.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Filipescu said:

Ова Аудио Техника је стварно крштено урађена, наводно је и OCC илити из једног комада кристала бакра, дефинитивно ради боље од ових кршева које сам скинуо, али ке пробам и друго.

fizicki su konekcije dobre kod 6101,kabl nije bas najfleksibilniji,ali ako ima dovoljno mesta u shellu,moze se raditi sa njime...oni drugi ranije pominjani s moje strane su prvenstveno za unutrasnje zicenje rucki,ali se mogu fino iskoristiti i za zicke u shellu..

Link to comment
Share on other sites

Eto razloga da se radujem sto imam zvucnicu sa direktno zalemljenim zicama unutar glave,pa i nemam mogucnost da se mlatim izborom zica...Ovo za furutech je no coment,dok je ovaca bice i šišača,da im uzmu 260funtica sa 4x3 cm zice.Vrh svih vrhunskih vrhova.

Link to comment
Share on other sites

Апсолутно лудило. Продају их за исту цену као неке од својих осталих производа који се куд и камо могу разумети и оправдати ценом... То је вероватно према томе што има глава од 2-3-4-5 тисуће евара, па ко ће онда ту стављати јефтине жичке...

Link to comment
Share on other sites

On 19.2.2020. at 18:32, sondek said:

Ah da ,secam se.Skroman gramofon po meni za ostatak sistema...ali tako moze da bude zanimljivije u nastavku ako gramofonisanje postane interesantno.Po meni je uvek interesantnija kolekcija ploča od gramofona,a kad ona dodje tek onda vredi i vise ulagati u gramofon.

pa , ne znam bas da li je skroz skroman gramofon . Ti kao vrstan gramofondzija si mogao primetiti da je na njemu rucica Acos lustre gst 1 , japanska filigranski precizno uradjena , ne bas cesta i na ibeju. Sticanjem okolnosti sam istu , izuzetno ocuvanu ( iz 1973 ) samo sa orig. postoljem, bidovao pre nekoliko god. i kao 72 licitant ju dobio za "samo " 400 funti...Tako da pretpostavljam da dobrom zvuku istog  , jednim delom i ona doprinosi .  Inace domacinu ovakvog sistema sve cestitke , i ako mu ne smeta retro izgled gramofona , neka stoji neko vreme , ipak slusamo zvuk , a ne izgled .

Link to comment
Share on other sites

Јесте, то је ручка. Знам да је тражена иначе. И погон је занимљив, три калема постављена у круг на растојању од 120°, тањир премаззн магнетном траком са унутрашње стране, а брзина окретања зависи од учестаности струје кроз калем. 33,3Hz i 45Hz. Генијално.

И хвала на похвали система, заиста сам задовољан. Увек може још, али немам неиздрж, осим за добрим плочама и добрим фајловима. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

У понедељак се забавих даље са системом... Заменио струјни кабел на грамофону са Duelund DCA12GA плетеним струјним кабелом са Hifi-tuning mini шукоом. Директно залемљен, уземљење неповезано на страни грамофона. Сам плинт је урађен коректно, неколико унакрсно лепљених слојева шпера са неким порозним међу-слојем. Једино је доњи поклопац од тврде пластике са неким ојачањима, тако да сам поклопац са унутрашње стране дампирао живом гумом у танком слоју од 2-3мм. После овога бих рекао да је звук постао још за нијансу чистији, добило се мало више просторности.

После пређох на дигитални део. После неког читуцкања на нету, падне ми на памет да пробам да заменим напајања ДАКа и iFi imicro-а. Читао сам на више места да су iFi inano/imicro радила још боље ако се фабрички нискошумни адаптер замени бољим линеарним напајањем. Како имам боље напајање, које је до сада напајало дак, а који је релативно неосетљив на напајања, пребацих iFi адаптер на дак, а линеарно укључих на imicro. Дак ради на 9-15V 2A, a imicro је специфициран на 9V 2A, али је iFi потврдио да iFi inano/imicro могу да раде на напајањима до 18V без проблема. Моје линеарно напајање има излаз 12V 3A, тако да се то све слаже. Звук је као што сам већ писао за моје појмове одличан, али разлика у промени напајања се ипак чула. Звук је добио додатну пуноћу, рекао бих да је корен тона постао израженији и промена је свакако уху пријатна. Далеко од тога да је пре тога било танко, али потврђује се изрека да оно чега нема, човеку ни не фали. Дакле имамо напајање Keces dc-116 са додатим супер-мега-гига осигурачем, у које је утакнут GIGAWAT LC-2 mk3 струjни кабел. Цена ове комбинације је отприлике 900 Еура и ради нешто боље од iFi адаптера од 50ак еура. Ово наводим чисто ради поређења реда величина...

 

Link to comment
Share on other sites

Kad se poludi skroz, onda je i ovo ...

55 minuta ranije, Filipescu said:

Цена ове комбинације је отприлике 900 Еура и ради нешто боље од iFi адаптера од 50ак еура.

..... opravdano! :)

:cheers

Kupi još jednu istu kombinaciju za DAC, greota je ovako da "visi" na lošem napajanju. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Father said:

Kad se poludi skroz, onda je i ovo ...

..... opravdano! :)

:cheers

Kupi još jednu istu kombinaciju za DAC, greota je ovako da "visi" na lošem napajanju. :thumbsup2

Разуме се, не бих никад дао тај новац само за то :D, већ је то напајање дошло са стримером, а има два секундара која могу да се подешавају 5/12/15/19V. Тако је на једном стример, а други је ишао на дак. Сам дак нешто не реагује на напајања, тако да је експеримент био логичан...

4 minuta ranije, Aibo said:

Svaka čast na toj poslednjoj rečenici. :)

Iz potpuno drugog ugla: "koštaju koliko i pakla cigareta dnevno na godišnjem nivou... a nije štetno po zdravlje". :banana

А ово кад више не треба може и да се прода, па да се неки нофци извуку назад. Код цигарета нетје да може...

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Filipescu said:

Тако је на једном стример, а други је ишао на дак.

Na koliko ide strimer, možda na 19V?

Onda možda možeš sva tri da vežeš gde će ti iFi imicro raditi na 12V, DAC na 15V, a streemer na 19V. Naravno, ako se potrošački sva tri uređaja uklapaju u mogućnosti napajanja. Ima li u tome realnosti i mogućnosti da se to izvede?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...