Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

@Filipescu

da li slušao gore pominjani album i na nekim drugim sistemima?

Metlice u nekoj od ruku bubnjara su mistične. Za mene neuhvatljive. To što opisuješ kao efekat proizbeden metlicom, ja čujem kao jasan udarac palice u činele koje imaju nitne (ili neki lančić okaćen preko činele, prije će biti nitne).

Ne bih da mračim, nego eto...

Uživaj!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 20.9.2019. at 17:59, Филип said:

@Filipescu Imenjace, krajnje je vreme da promenis naziv teme u "Povratak proverenim medikamentima".

Молим модерацију ако чита да преименују тему према имењаковом предлогу. Таман да буде у складу и са новим предлозима локалних доктора :).

Link to comment
Share on other sites

Елем, кабломанијак се јавља на рапорт :)...

Систем свира сјајно и ја сам звуком заиста задовољан, али црв аудиофилус неиздржус ме тера да се сиграм даље, а ја волем да се сиграм сас струјни каблови. Најскупљи кабел који сам до сада имао је Shunyata Cobra Z-Tron 1,8м, чија је цена новог била око 1500 Еура. Према њему сам остао релативно равнодушан и није се дуго задржао код мене. Није био осетно бољи од Хи-9 или Гигават ЛЦ-2 МК3 који су оба око 400 Еура, што је свакако похвално за потоња два кабла. 

Ansuz је пре неких 7-8 година избацио прву серију каблова са ознакама и оквирним ценама X (600Еур/м), POM (P 1000Еур/м), A (1800Еур/м), C (3500Еур/м), D (8000Еур/м). 2-3 године после је изашао DTC који и данас влада као један од најбољих каблова на свету. Власници и људи који су га чули кажу да је његов ефекат на звук ван сваке маште и могућности имагинације. Цена око 20000 Еура за 2м... Пре 3 године су избацили нову серију каблова. Х је остао непромењен, али су остали добили двојку поред ознаке, па тако имамо P2, A2, C2, D2. DTC се није мењао. Нова серија је такорећи ушила прошлу, па је сваки из серије 2 за мало прескочио и прошлу серију изнад њега. Тако је P2 био у равни или чак мало бољи од прве серије А, A2 се позиционирао чак између прве серије C, D, са елементима који су по многима бољи и од прве D серије итд...

Пре неких 2 месеца ми је у некој комбинацији дошао Ansuz P2 1,5м. Ansuz ме је као фирма већ дојмио са пар производа, па сам хтео да га чујем и више је него оправдао очекивања. Тако је дошао на позицију од зида до летве. Енергичан, тих, детаљан, открива нијансе у извођењу до тада нечујне. По Ansuzu сваки њихов кабел свира боље што је дужи (и скупљи), до максималне дужине коју производе по кабелу од 4м. Елем, копкало ме ако овај P2 ради овако, шта тек раде ови скупљи? Ма нисам ја толико луд да уопште размишљам о томе, то је ван мог домашаја :D.

Кад оно, познаник из Британије ме пита да ли сам заинтересован да чујем А2, има један у дужини од 4м и дао би ми га "повољно" пошто се ради о демо кабелу :lol:. Хахахахахахаха. Звони поштар јучен, носи пакет:

20191105_152326.thumb.jpg.de1c447331ddeb4f950ace1313d46b5a.jpg

Озбиљна прангија. 

20191105_152430.thumb.jpg.60459422d615eab14f85e8ed550e8ef5.jpg

Када сам схватио да сам потпуно полудео, ставио сам Ансуз Х на оглас и продао га, те је до БАТ преампа дошао неки правиша који ми је негде у резерви управо за овакве ситуације. Чак и са њим, систем свира одлично. Тест ће бити у две етапе, прво сам слушао систем какав јесте, па заменио P2 са А2 до летве, па уместо правише дође P2 до БАТине.

Пустио:

image.png.fb272e31319c5e9313365a58ff3adff8.png

Послушао, сит се науживао. Сјајан албум. Какво маестрално свирање уду Аноуара :D. Озбиљно, човек свира уд.

Искључио све, ставио А2, потрајало је пар минута до поновног слушања. Пустио сам да свира мало пре анализе. Сео, пустио албум из почетка. Мајко мила, какав бедак... По моју кредитну картицу :lol:

Заиста је невероватно да је то могуће. Тимбар је добио додатно на природности. Сваки инструмент има јасније контуре, а простор у ком се музика изводи је много боље дочаран. Али, оно што је најневероватније је укупна енергија која се ослободила у снимку. Макродинамика на потпуно другом нивоу... Онда сам правишу на БАТини заменио са P2 и пустио све из почетка. Све малопре поменуто је постало додатно изражено. Потпуна експлозија! 666, 999, зло и наопако. Па пустих:

DSD256. То свакако звучи болесно јер је снимак такав, али сада се први пут чуло на снимку мушки гласови иза а женски како прилазе напред када долази соло деоница поједине пјевачце. До те мере разложно и разговетно, нијесам још чуо.

Па:

Unbenannt.JPG.42ce0091e8c8d7a04e55cb3cb8e6d58a.JPG 

Жорж Бизе, опера Кармен за жичане инструменте и удараљке. Албум обилује изузетним динамичким ударима, који су толико изненадни, да знају да штрецну ако се човек превише опусти. И пре је то било сјајно, а сада заиста неописиво. А променили се "само" каблови. И тако... Идемо даље, у нове радне победе :).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ivanp said:

Pazi kad ovo nisam vido!!!! Juuuuhu:D
 

Не чујем добро......
Волим и ја вас........................:ph34r::D:ph34r:

Мислим да је Черчил, не знам за тачно ког вођу неке од блискоисточних земаља 80их година рекао. Парафразираћу: "Јесте он лудак, али је он наш лудак". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Svašta je Čerčil reko o nama (ovo shvatiti sasvim uslovno). Imao je toliko poverenja da je i sina poslao u parizane.

E sad, taj лудак, nikad nije bio moj лудак. Jeste da nahebavam od '91 zbog iste bande, al šta se može.

........................А сад сви на своје радне задатке......................................

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...