Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jel jos uvek "vozis" GigaWatt PF-2 EVO?

Treba mi letva sa zastitom koja nece ni malo da "ugusi" dinamiku sistema iliti koja ce da se ponasa bukvalno kao da je nema.

PF-2 mi deluje kao pristojan kandidat. Trebalo bi uskoro i sam da se uverim u to kako radi, ali posto si zaludjen za struju i zice :D - da cujem tvoje misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

Имам ПФ2 МК2, а ЕВО је нова варијанта, тј. још мало побољшана моја. Најјачи утисак после свега, да колико год да сам продао скупљу опрему и најскупље каблове, да систем и даље свира преко очекивања, а то највише приписујем летви. Никада нисам осетио никакво смањење динамике, у било којој фази система и при било којој гласноћи. Чак, рекао бих да се добија извесна течност, тј. повећање музикалности. Пренапонска заштита ради као сат. Дакле свака препорука! Ако поредиш технологију летви других произвођача, чак ни за дупло више пара се не добија оно што је у Гигават спаковано. Евентуално ЛАБ12 Гордиан парира, за додуше 50% више новца.

Баш ме занима твоје искуство. :wave2

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Filipescu said:

Имам ПФ2 МК2, а ЕВО је нова варијанта, тј. још мало побољшана моја. Најјачи утисак после свега, да колико год да сам продао скупљу опрему и најскупље каблове, да систем и даље свира преко очекивања, а то највише приписујем летви. Никада нисам осетио никакво смањење динамике, у било којој фази система и при било којој гласноћи. Чак, рекао бих да се добија извесна течност, тј. повећање музикалности. Пренапонска заштита ради као сат. Дакле свака препорука! Ако поредиш технологију летви других произвођача, чак ни за дупло више пара се не добија оно што је у Гигават спаковано. Евентуално ЛАБ12 Гордиан парира, за додуше 50% више новца.

Баш ме занима твоје искуство. :wave2

E sto mi je zao sto mu nisi napisao da je bash ova letva g...o neopevano ;):D

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, golum said:

E sto mi je zao sto mu nisi napisao da je bash ova letva g...o neopevano ;):D

Упс, да се исправим. Летва је жешће ховно :D.

5 minuta ranije, vdzele said:

Pošto su neki pojedinci napisali da si zaludjenik za struju, onda moja preporuka za DC blocker.  :P

Кај ти је сад па то?

Link to comment
Share on other sites

Cim u review-u kondicionera/letve/filtera procitam "softer", "smoother", "calmness" i slicno - sve mi je jasno iliti neka hvala. 

"This product favours textural generosity and calmness over pinpoint accuracy, sharp edges, clarity and immediacy. It’s more of a musical instrument than a soulless audio tool."

To je upravo ono od cega treba bezati kada je uredjaj ovog tipa u pitanju.

Ako je sistemu potrebno nasilno gusenje dinamike da bi bio "slusljiviji" - dzaba ga bilo.

Link to comment
Share on other sites

То свакако. Тест се не осврће на аспект слушања динамичније музике, али између редова је јасно да је иФи "аудиофилски" производ. На прву се лако може неком допасти јер упегла звук, али дугорочно је то проблем, јер док човеку опет не падне на памет шта му је проблем у систему, промени 3 система...

Link to comment
Share on other sites

@Delija & @Filipescu  mudro zborite , nije mi bila namera da vam "kvarim igricu" , učinilo mi se interesantnim s aspekta cene (Ifi je duplo jeftiniji) , a s  obzirom na pozitivna iskustva sa drugim Ifi proizvodima. Činjenica da se GigaWatt letva  kod Filipa zadržala duže od , čini mi se , bilo koje druge komponente audio lanca dovoljno govori u prilog PF 2. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Green said:

@Delija & @Filipescu  mudro zborite , nije mi bila namera da vam "kvarim igricu" , učinilo mi se interesantnim s aspekta cene (Ifi je duplo jeftiniji) , a s  obzirom na pozitivna iskustva sa drugim Ifi proizvodima. Činjenica da se GigaWatt letva  kod Filipa zadržala duže od , čini mi se , bilo koje druge komponente audio lanca dovoljno govori u prilog PF 2. 

 

Ма наравно, разумели смо се. Свакако је иФи занимљив производ и неком ко слуша лагану акустичну музику, вокале сигурно може да буде занимљив и бољи је него ништа. Мада, каква летва може за 200 еура у кућној радиности да се направи (додуше без пренапонске заштите), не бих размишљао о овој међу-класи летви...

Link to comment
Share on other sites

На који рингишпил мислиш? Овај?

20201114_010954.thumb.jpg.9c9699a12807aba2639264347cf7eafe.jpg

@sondek

Јел може овако :D?

А таман сам тео да још појефтиним систем... Хебига, несам одолео.

Закључак је да је рибар заиста добар грам за те паре и аутоматске функције ипак размазе човека. Али ово је друга класа... Већ рибар добацује дотле, да га дигиталија тешко стиже, а ово је нека друга димензија. Рекао бих да је највећа разлика у апсолутној тишини, а самим тим у нијансама које долазе до изражаја. Лоодило

Link to comment
Share on other sites

Па јес :), било ми далеко некако тада, али што је било далеко дошло близу. Набацио сам му и 5мм винил мат од elusive-audio који сам користио и на Фишеру. Додао му је још мало динамике, а на ручку набацих и налепнице MARIGO LABS VTS TONEARM TUNING DOTS које сам користио и на рибару. Сцена се још мало проширила и продубила. Бокца ти, какав флеш. Не мора се сваку ноћ ни спавати...

Још да ми је луксмана, степен болести би био апсолутан...

Link to comment
Share on other sites

Bravo!

Uopste ne sumnjam da sad imas zelju da preslusas sad sve ploce ponovo.Mogu lovacke price internet prodavci da pricaju ali kad direktno uporedis sa visom klasom povratka nema.Razlike medju gramofonima su velike.

Odlican izbor,čestitam,dugo da te sluzi. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...