Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

1 sat ranije, Filipescu said:

А кад буде смак света, има сви дидемо у Беч, у Њемачку.

Realno,Beć i jeste jedan od najlepsi gradova u nemačku ...

Nego javljaj ti kad ce berza u Beču,vec sam dogovorio sa jednim drugarom da dolazim.Odma posle oslobođenja,prva je naša

Link to comment
Share on other sites

u Freyu ide 4 lanpi.

Uz nekoliko setova za rolling lako može da se istopi cenovna razlika do EAR preampa.

Ako preamp valjda onda je svaka lanpa čarobna k'o Aladinova.

mada bih khmmm... khmmm... probao umesto (postojećih-ako se ne varam) 6SN7 njene loktalne sestre 6N6 uz odgovarajući adapter.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, zflazar said:

u Freyu ide 4 lanpi.

Uz nekoliko setova za rolling lako može da se istopi cenovna razlika do EAR preampa.

Ovo je uvek tacno ... zato treba biti pazljiv !

Sasvim solidno radi i sa originalnim isporucenim lampama ... cekam da se jos malo ulegnu a imam i neke druge pozicije da sredim u sistemu kako npr napajacke kablove , linearno napajanje za Airalic Aries MINI ... doci ce i  lampe na red. To svakakao necu ovde (USA) da uzimam , nasao sam jedan podrum u BGu kod koleginice sa bivseg posla pun lampi od njenog pokojnog oca koji je bio vojno lice.

@Filipescu kakvi su ti utisci kad radi kao tranzostorac ? Kod mene sasvim pristojno obavlja posao i u tom rezimu ... naravno treba podesiti glasnocu koja se smanji u tom rezimu ali kad se to odradi sve je tu. Nema magije lampi ali nema ni neke druge zamerke.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Filipescu said:

20210210_222409.thumb.jpg.59c2b613c1b28e4cdace4e363984445f.jpg

 Пошто има дигитални дисплеј где исписује колико вати по каналу у ком моменту шаље, занимљиво је и посматрати игру бројева. Дакле на звучницима 87дб осетљивости, нормално слушање (довољно и за критичко слушање) је негде на 0.1W са пиковима до 1W у зависности од снимка. До сада нисам успео да пребацим 4W по каналу...

 

ah,te brojke...to u exel tablicama dobro izgleda...:D

 

Link to comment
Share on other sites

Па да будем директан, чисто сумњам да су бројке које се исписују на дисплеју у првом видеу тачне. Појачало које има 350w по каналу се практично не спушта испод 500w, а у пиковима квази шаље звучницима по 750w. Мало ми делује као да су га маркетиншки намастили...

П.С. данас слушах Махлера 2. симфонију и успех да пребацим 10w по каналу :)

Link to comment
Share on other sites

500W (i mnogo vise) je vrlo lako potrositi na najdublji bas - pogotovo uz DSP.

Na prosecnom muzickom materijalu u prostoriji te velicine je 500W skoro pa neslusljivo. Usi otpadaju. Cak i sa vrlo neefikasnim Harbeth-ima.

Da dodam da bi se pravih 500W vrlo lepo videlo na kretanju membrana zvucnika - pogotovo BR. Nema ovde 500W ni u ludilu. Mozda samo u ultra kratkim tranzijentima.

Link to comment
Share on other sites

То сам и ја закључио још први пут кад сам погледао видео пре пар месеци. Испада да је сваки звучник континуално испоручивао 110+дб што нема шансе да би могли да слушају у просторији која ми делује као максимално 35 квадрата.

6 sati ranije, lalelala said:

@Filipescu kakvi su ti utisci kad radi kao tranzostorac ? Kod mene sasvim pristojno obavlja posao i u tom rezimu ... naravno treba podesiti glasnocu koja se smanji u tom rezimu ali kad se to odradi sve je tu. Nema magije lampi ali nema ni neke druge zamerke.

Исто тако. И као транзисторац врло добар, али са ланпама ипак пун погодак. Безобразно добра справа за ове новце.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Delija said:

To je neki vintage softcore iz 70-ih :D

Ovo je hardcore :P

cbbad0c2862a502d454af8e0537f92cc.jpg

ovaj je lep, slažem se. Jedino za nas starije ljude sa mekšim piš... ovaj, slabijim vidom ne isporučuju naočare za čitanje onih malih slova na meniju koji nije baš uvek na svetloj strani praktičnog da ne kažem logike...

Moj veliki glas ZA lepotu devialeta, priznanje za zvuk i rezervisanost za upotrebljivost ovog daljinskog.

Valjda ga zato i zovu tako- "daljinski". Jednom u daljoj budućnosti sve odradi glatko i bez prženja očiju.

P.S. Vaš Mrzilac Daljinskih Upravljača

P.P.S. ček' da se dočepam Šitića...

:P

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Filipescu said:

Па да будем директан, чисто сумњам да су бројке које се исписују на дисплеју у првом видеу тачне. Појачало које има 350w по каналу се практично не спушта испод 500w, а у пиковима квази шаље звучницима по 750w. Мало ми делује као да су га маркетиншки намастили...

П.С. данас слушах Махлера 2. симфонију и успех да пребацим 10w по каналу :)

 

7 sati ranije, Delija said:

500W (i mnogo vise) je vrlo lako potrositi na najdublji bas - pogotovo uz DSP.

Na prosecnom muzickom materijalu u prostoriji te velicine je 500W skoro pa neslusljivo. Usi otpadaju. Cak i sa vrlo neefikasnim Harbeth-ima.

Da dodam da bi se pravih 500W vrlo lepo videlo na kretanju membrana zvucnika - pogotovo BR. Nema ovde 500W ni u ludilu. Mozda samo u ultra kratkim tranzijentima.

pa o tim kratkim tranzijentama se i prica....firma za mene who the f@ck is Alice,ali o necemu jako slicnom su pricali ljudi bez ikakvog komercijalnog interesa,kad su slusali pod kucnim uslovima neke AudioNet monoblokove,sa isto digitalnim displejima,dobro ne bas malog kalibra,sa malo ozbiljnijim JBL zvucnicima.....sto pa aktivni bas segment kod recimo superosetljivih Avantgarde zvucnika,ima 800-1000W aktivu ?...ili sto JBL M2,ima u sebi to sto ima:

https://jblpro.com/en/products/m2

jel svi zele da ogluve u studiju ?

msm,i sam sam se smanjio na nekih 2x30W u svom sistemu,i moze sasvim lepo da se zivi i tako,ili mozda jos manje....ali...

Link to comment
Share on other sites

Dodatno, nije mi jasno kako je merenje muzičkog signala multimerom merodavno. Cela konstrukcija svakog multimera je takva da meri RMS napon, koji ne varira pri učestalosti signala od 50 Hz ili 60 Hz što muzički signal ili ti AC analogna muzičkom signalu to nikako nisu.
Dynaudio MSP 220 je zvučnik osetljivosti od oko 90 dB, koji je deklarisan na 150 W sinusa, 300 W muzičke i 1000 W tranzijentne snage u trajanju do 10 ms ako se ne varam, tako da je bliži realnosti video sa Harbeth-ima iako je verovatno merač snage fingiran da pokazuje ekstreme jer su veće brojke bolje...
Dodatno@Delija , pa ti imaš 2 sub-a sa po 1500 W RMS i 5 kW tranzijentne snage, misliš da je SVS to tu bez veze ugradio...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...