Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

  • 2 months later...

20210210_222409.thumb.jpg.59c2b613c1b28e4cdace4e363984445f.jpg

Квад отишао пре пар месеци... Како сам схватио да ми луксманов звук највише прија, извијах најмањег снагаша из нове серије М200, пошто га бије глас да свира као интегралци из 50х серије. Малиша ради одлично, 2х25/35w na 8/4oma, а вози звучнике као велики. Пошто има дигитални дисплеј где исписује колико вати по каналу у ком моменту шаље, занимљиво је и посматрати игру бројева. Дакле на звучницима 87дб осетљивости, нормално слушање (довољно и за критичко слушање) је негде на 0.1W са пиковима до 1W у зависности од снимка. До сада нисам успео да пребацим 4W по каналу...

Ту је и шит фреја преамп, за сада са фабричким 6с7н совтек цевима. Рекао бих да безобразно пуно нуди за цену за коју се продаје. Озбиљно симпатична справа. Шит и Лукс повезани балансираном везом.

Поменута комбинација показује озбиљан потенцијал и могло би се доста још добити уз замену цеви и по неки твик. Само ме у задње време озбиљно смара све осим слушања мјуза... Дак и даље дрегонфлај блек, довољан за неозбиљно слушање. Кад ме не буде мрзело, можда и узмем нешто крштено...

Има и неких аналогних промена, али о том другом приликом...

П С. Ваљало би и нормалније посложити справе ал' ми се не да :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Freya + stigla i kod mene :D

Posle par dana usviravanja mogu reći da pre svega ostaje u sistemu (jer ovde imaš opciju da je vratiš ako ti se ne sviđa u roku od 15 dana) a takođe moram priznati da nudi 85% EAR zvuka za 25% cene.

Jedina stvar koja me zabrinjava je grejanje kada radi u lampaškom režimu.

Filipescu , kakva su tvoja zapažanja ?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Aibo said:

Hvala za utiske obojici... udarate mi zazubice tom Freyom ali u prazno, samo shipping do Serbistana je 220$ pa carine i porezi... izađe okruglo 1400. :-(

U Teksasu 1.000 $ sve sa transportom i porezom.

Dobra je i vredi .

Nisam siguran da ćeš i za 1.400 eura naći nešto novo a daje tako dobro , u Evropi mislim ...  tako da spremi novce i četkaj!

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, lalelala said:

Freya + stigla i kod mene :D

Posle par dana usviravanja mogu reći da pre svega ostaje u sistemu (jer ovde imaš opciju da je vratiš ako ti se ne sviđa u roku od 15 dana) a takođe moram priznati da nudi 85% EAR zvuka za 25% cene.

Jedina stvar koja me zabrinjava je grejanje kada radi u lampaškom režimu.

Filipescu , kakva su tvoja zapažanja ?

Греје се поштено у лампашком режиму, рекао бих да су дефинитивно могли мало више перфорација да направе, поготово са доње стране, али шта је ту је... Супер ми је и пасивни режим, да не трошим цеви кад гледам неки филм итд. Јеси ли пробао мењање цеви? Врабац са гране ми је дојавио да GE 6SN7 GTA толико добро ради у фреји, да се звук озбиљно попне у класу скупљих преампа... Само треба убости два упарена пара, што се не налази лако. Од нове продукције електрохармоникс наводно ради доста добро.

10 sati ranije, Aibo said:

Hvala za utiske obojici... udarate mi zazubice tom Freyom ali u prazno, samo shipping do Serbistana je 220$ pa carine i porezi... izađe okruglo 1400. :-(

Знаш ти мене, ако се мало стрпиш, све је могуће :D...

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, lalelala said:

Freya + stigla i kod mene :D

Posle par dana usviravanja mogu reći da pre svega ostaje u sistemu (jer ovde imaš opciju da je vratiš ako ti se ne sviđa u roku od 15 dana) a takođe moram priznati da nudi 85% EAR zvuka za 25% cene.

kako to izracuna kad ti nijedna druga komponenta sistema nije ista,bas me zanima,pocevsi od zvucnika.Da ti RAAL nije pokrivio koncepciju.

...ako je tako da javljam sremici da stavlja na Kp.Evo ja za EAR odma nudim ko za novu Frejku :lol:

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Filipescu said:

Греје се поштено у лампашком режиму, рекао бих да су дефинитивно могли мало више перфорација да направе, поготово са доње стране, али шта је ту је... Супер ми је и пасивни режим, да не трошим цеви кад гледам неки филм итд. Јеси ли пробао мењање цеви? Врабац са гране ми је дојавио да GE 6SN7 GTA толико добро ради у фреји, да се звук озбиљно попне у класу скупљих преампа... Само треба убости два упарена пара, што се не налази лако. Од нове продукције електрохармоникс наводно ради доста добро.

Знаш ти мене, ако се мало стрпиш, све је могуће :D...

Evo ti druga informacija od svrake sa grane - 7N7 sa adapterom ili jos bolje VT99 sa adapterom...

Aj vozdra ;-)  

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, sondek said:

kako to izracuna kad ti nijedna druga komponenta sistema nije ista,bas me zanima,pocevsi od zvucnika.Da ti RAAL nije pokrivio koncepciju.

...ako je tako da javljam sremici da stavlja na Kp.Evo ja za EAR odma nudim ko za novu Frejku :lol:

Slobodna procena . EAR je bolji ali je Freya + jako blizu . Cene znaš. HiFi je takav sport , mali napredak se papreno plaća. Ja i dalje mislim da je EAR odlična kupovina i da je end game preamp za mnoge ambiciozne sisteme.

Naravno da u USA sistemu ništa nije isto , čak ni prostorija , ali je muzika ista :D Svi težimo istoj istini.

Kod kuće ništa nije na prodaju osim kuće ! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...