Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

То је добро питање. Ценовно су различита категорија. Бенчмарк је нов 2500 еура, а АРЕС2 у европи упола цене. Има денафрипс и такмаца исте класе цене у виду понтус модела. Ценим да АРЕС2 као новији модел има боље имплементиран усб улаз, бројке и мерења су свакако на страни Бенчмарка. Сигуран сам да се АРЕС2 не би обрукао, а и ја би их радо упоредио. Тако да те подржавам у куповини ДАК3 па да одмеримо снаге :D. Кад бих баш напамет требао да кажем, рекао бих да уколико ми не треба преамп и појачало за слушалице, не бих трошио паре на Бенчмарка.

П.С.: Али да будем ипак објективан, вероватно би ДАК3 био бољи. Питање је само колико...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Filipescu said:

До сада сам имао три Лукса, два јефтинија LV-90, L-210 и најјачи који сам имао L-435. То све у прошлом аудиофилском животу. Са сваким сам био презадовољан. Најбитније је било упарити их са звучницима које могу да гурају, тј. рекао бих да нису били превише потентни у хендловању незгодних звучника. Чак и LV-90 упарен са одговарајућим звучницима ми је звучао боље од многих скупљих појачала других произвођача у директним тестовима.

Оштро око колега. 507у и 509у се пре свега разликују у унутрашњости. Највећа спољна разлика је број 9 уместо 7 на предњој и задњој страни и то што је 509у 5мм дубљи (висина и ширина идентичне). 509у је 5.5 кила тежи, 10W по каналу јачи и нема даљински и неколико микропроцесора, као израз бескомпромисности дизајна у служби звука. ;)

И ја мислим да су са овим новим моделима обрнули игрицу.

Posto ima dosta ljubitelja luxmana sa  kojim zvucnicima je radilo lv-90 l-210.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Filipescu said:

То је добро питање. Ценовно су различита категорија. Бенчмарк је нов 2500 еура, а АРЕС2 у европи упола цене. Има денафрипс и такмаца исте класе цене у виду понтус модела. Ценим да АРЕС2 као новији модел има боље имплементиран усб улаз, бројке и мерења су свакако на страни Бенчмарка. Сигуран сам да се АРЕС2 не би обрукао, а и ја би их радо упоредио. Тако да те подржавам у куповини ДАК3 па да одмеримо снаге :D. Кад бих баш напамет требао да кажем, рекао бих да уколико ми не треба преамп и појачало за слушалице, не бих трошио паре на Бенчмарка.

П.С.: Али да будем ипак објективан, вероватно би ДАК3 био бољи. Питање је само колико...

Ok ... uporedicemo ....

Link to comment
Share on other sites

On 3.7.2020. at 16:36, laky said:

Posto ima dosta ljubitelja luxmana sa  kojim zvucnicima je radilo lv-90 l-210.

Радили су са КЕФ бас рефлекс клоном лс3/5, тј. идентични драјвери, Т27/Б110, али кутија и скретница другачије. То је свирало одлично за мале новце.

Link to comment
Share on other sites

Урадих прекјуче апгрејд еуфони плејера са верзије 2 на 3. Поред тога што ради брже и угодније, звучно се чује не мала разлика у погледу микро и макро динамике. Показало се још једном колико софтверска побољшања доприносе, а процентуално коштају најмање од свега. 

Такође, од швабе од ког сам купио овај еуфони комп, наручих и Furutech FI-50 шуко и иец утикаче. Краљ ми пошаље исте монтиране на најскупљи кабел мануфактуре German Highend, имена MCS (MonoCristallinesSilber). Каже мрзело га да раскачиње :). Шта рећи...

Од продаје ансуза ми је од зида до летве стајала кућна радиност. Дуелунд плетен са балс шукоом и виборг иец-ом, који уопште није хрђав. Замених га новопридошлицом и иако је тешко проценити шта је до конектора, шта до кабла, али разлика у прочишћењу комплетног звука је запањујућа. Штета што су ови конектори толико не јефтини...

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Filipescu said:

 Дуелунд плетен са балс шукоом и виборг иец-ом, који уопште није хрђав. Замених га новопридошлицом и иако је тешко проценити шта је до конектора, шта до кабла, али разлика у прочишћењу комплетног звука је запањујућа. Штета што су ови конектори толико не јефтини...

Koji viborg iec si upario sa balsom ? Ja probao njihov bakreni ali definitivno nisu dobar par .

Link to comment
Share on other sites

Мјоже. Кјапирам да овај новопридошли остаје овде где је, али може дуелунд да оде негде другде. И мени се овај балс чини сјајним, поготово кад се има у виду смешна цена. Једино што не прима преко 4мм2...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не мирујем :D. Пре неки дан дође ми чова да купи неки каблић, види Luxman-a и пита јел хоћу да му продам. И продам :lol:. Наравно, нисам лоше прошао, мада ми жао. Полакомио се...

Вратих назад Quad, сва срећа нисам га продао, па имам шта да слушам тренутно. Како сам се са Luxman-ом навукао на грамофон и практично престао да слушам дак, одлучих да се поиграм аналогним делом. Као млад винилџија, немам појма рецимо на који начин фоно-претпојачала утичу на звук. До сада сам имао BAT претпојачало, па Quad, па Luxman. Увек само интегрисане фоно-секције.

Quad са добром плочом звучи доста добро. Ј-фет дискретна риаа, посебно регулисано напајање. Има ту и детаља и простора, свакако се може уживати у плочи. Живо ме је занимало како ће изгледати поређење са неким бољим фоном, па реших да нешто урадим по том питању. Копао сам по нету која претпојачала би дошла у обзир за набавку и тестирању, сузио неки избор и кренуо да их вијам. Ова игранка ће имати неколико корака и итерација, ово је само први. Логика овог експериментисања је, да ако игла сваким проласком по бразди неповратно оштећује исту, да онда саму репродукцију треба максимално испоштовати у оквиру могућности.

Јуче ми стигне Musical Fidelity MX Vynl:

f1.JPG.82393a0ea0550f7f67cc9b74c993c025.JPG

Важи за једно од најбољих фоноа у рангу цене 1000 еура, нађох га са опционим линеарним напајањем.

f3.thumb.JPG.99fb9d5851b37518e3ffd2a4c20a3ada.JPG

Изузетно практично претпојачало. Потпуно балансирано, точкић напред омогућава подешавање према звучници у току репродукције, сјајно! Звучница је Clearaudio Virtuoso Wood мк1, једна од најбољих мм звучница коју је Clearaudio направио до сада. Неких 50ак сати на њој, тек усвирана.

Изабрах Pierre Bensusan Solilai:

20180914_706b9a.jpg.36d14c0682587b2e4efb85755297ab74.jpg

Сјајна плоча:

Послушах критички прву страну на Quad-у. Утисци позадинска тишина добра, доста детаља, звук можда мало више истурен напред, рекао бих доста добар атак, бас уме доста дубоко да се спусти. За 3у1 интегралац од 1000 еура рекао бих врло добро. Прикључих MF,  повезао га са Quad-ом неким инакустик чинч каблом, ништа посебно. Подесих отпор на препоручених 100пф за звучницу и пустим плочу. Поређење би требало да буде крајње неадекватно, па да видимо.

Потпуно друга организација сцене. Vynl свира организовано, музикално, сталожено, малтене достојанствено. Гитара која је на Quad-у била истурена и можда пола метра иза левог звучника, сада је 2 метра иза, Појављују се потпуно нови дискретни звукови. Звук је истовремено релаксиран, музикалан, течан. Бас је ту само кад га стварно и има. Пјеров глас звучи изузетно природно. Нисам се ни трудио даље да враћам и поредим, разлика је ипак као што се и могло очекивати повелика. Набавка оправдала очекивања. Са балансираном везом би то било сигурно још мало боље, што мом скромном искуству тренутно звучи немогуће.

Такоће набавих Benz Micro Glider L. фришко ретипован код неког швабе, још неусвиран. f2.thumb.JPG.89893b928e94577f5e7cb1a051f6d34c.JPGf4.thumb.JPG.1dac0fa52366d6a3fe9d27eaa0f05dda.JPG

Од недеље ми долази још један фоно, који важи за истинског убицу великих, тако да ће бити занимљиво. Пашће наравно и поређење Glider-a i Virtuoso-a. Узех тренутнo као достојније систему појачало Electrocompaniet ECI-5, али ту ћу морати мало да се поиграм са ожичењем, које је код еција карактеристично лоше.

Стеј тјунд...

Link to comment
Share on other sites

Јако ми је тешко за проценити. Луксман је као појачало доста бољи, тако да човек не зна шта је до фоноа, а шта до самог појачала. Ако обратим пажњу на карактер звука, ово са МФ је јако префињено. Са Луксманом је комплет звук био на другом нивоу, тако да мрка капа...

Сви тестови МФ по нету који га јако хвале и сврставају у вишу класу су били са зидним адаптером, али мени се није дало да поредим, него сам га одмах прикључио на линеарно... Можда и пробам у неком моменту.

Link to comment
Share on other sites

On 31.7.2020. at 13:30, Filipescu said:

Не мирујем :D. Пре неки дан дође ми чова да купи неки каблић, види Luxman-a и пита јел хоћу да му продам. И продам :lol:.

Au!

Trajao ti mesec dana. 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...