Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

Ok my bad.Na brzinu preleh tekst... al malo ga i oni zbunjuju na sajtu ,frućina je za razmisljanje sta je pisac hteo da kaze  The L-507uXII integrated amplifier earns its Mark II status by combining the knowledge and experience of developing refined pure Class A integrated amplifiers with state of the art technology.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Aibo said:

Nije ti loša ova seča sistema. :D

Taj Ares II mi je inače već neko vreme zapao za oko. :loveface

Биће добар овај ресет на крају стварно. Уштедеће се и даље незанемарљива сума, а звук ће у најмању руку бити једнако добар, само мало другачији. Додуше, испао сам из 5К система, тј. ближе сам 8К (не малопродајне цене него шта мене изађе), али и даље има разлога за задовољство :). Није лоше понекад се одузети па опет сабрати.

Link to comment
Share on other sites

Стиг'о Лукс. Поштар га донео док сам био на послу, сигурно ми се наспомињао уже и шире породице док је пакет од 31,5 кила попео на 2 спрат...

20200701_000158.jpg.01bb93aa9e10d5fd50dd763b49bcf47e.jpg20200701_000229.jpg.0b9ec68c997e38c51a4d69ab900ba169.jpg20200701_000300.jpg.a4ac6b0dcc1d5152f3b885cb18d64da1.jpg20200701_000315.jpg.76674cd621edc02300fd447b29620523.jpg20200701_001139.jpg.366596c8f22a93cc612461533394d2ba.jpg20200701_011034.jpg.9b73a885ddf5ef5678fb342175f3e6d0.jpg

Још док сам га отпакивао, три кутије једна у другој, гумирана памучна врећица за појачало, даљински... Перверзија... Ниво педантерије у изради превазилази све што сам до сада имао. Овде је просто све за шта се ухватите савршено. Човек ипак схвати зашто то мора толико да кошта. Чак и пинови иец конектора су позлаћени. Мој конкретно комад је стар 7 година, али је практично као нов. Нема ни једну тачкицу. Ово ми је на неки начин убило две муве једним ударцем. Винтиџ изглед задовољава и колекционарску потребу, представља украс у соби и човек може и само да га гледа. А ву-метри седам језика говоре :facehearts.

Требало је мало времена да се све испремешта и повеже, па је кренуло слушање. 

Требало је послушати и дак (сада и преко балансиране везе) и грам, а времена има до поласка на посао, не мора се сваки дан спавати. Поређење са QUAD-ом нећу правити, није фер.

Пустих нешто преко дака, и већ на прву се може рећи да је звук појачала јако добар. Појачало је истовремено префињено, неутрално, бас нисам чуо бољи у својој соби још. Оно што посебно привлачи пажњу је начин на који презентује компликоване деонице, са више инструмената, пиковима у гласноћи. Звук остаје толико релаксиран и неусиљен, да је то немогуће не приметити. Појачало се не да збунити. Онда дође неки вокал, и природна рескост и треперење гласних жица заустави време. Бас деонице су одличне. Све остаје максимално контролисано, а свира јако дубоко. Сада ми је ОС мод био бољи од НОС мода дака. Рекао бих да су се појавиле читаве деонице дубоког баса које су пре тога биле пригушене, а простор и ниво детаља се повећао драстично. Песма за песмом и искачу неки нови моменти. Гласовир звучи баш како треба, личи на праву ствар. Има нешто у звуку што ме подсећа на Бенчмарк комбинацију. Начин на који су нижи средњи ослобођени колорације... Покушавам да се одупрем западању у фанатичност, па брзо пребацих на фоно.

Овде ми је меродаван звук који сам имао на прошлом систему у његовом врхунцу, на неколико плоча које јако добро познајем. Како Луксманову фоно секцију пореде са неким врхунским засебним претпојачалима, очекивања су ми била висока. Прошли систем је свакако имао и доста другачији звук, пре свега због Блуменхофер звучника, који су гајили непосредну, лајв презентацију. Рекао бих да су АРА звучници аудиофилскији и префињенији, детаљнији су поготово у највишем опсегу, али не бих рекао бољи, просто другачији. Иако је промењен цео систем, па је тешко проценити шта је до чега, одмах је јасно чујно да је количина "ваздуха" између инструмената већа, него што сам до сада имао прилике да чујем код себе. Звук превазилази димензије собе за коју додатну стопу у односу на пређашње комбинације. Како време пролази и систем се загрева, ово постаје све више изражено. Рекао бих да је звук крајње неутралан, брз, одсечан кад треба, а опет префињен на један крајње релаксиран и природан начин. Појачало просто има велик звук, без тога да покушава да има велик звук. Неке ствари човек примети и осети тек када чује боље/другачије.

Ово су неки први утисци, после пар сати слушања. Задовољан сам! Ако се са Луксом не пензионишем, нећу ни са чим, тј. нема ми помоћи...

Размишљао сам и о некој полици, али сам се тренутно уморио од набавки :D...

 

Link to comment
Share on other sites

Права лутка :facehearts

На ком је нивоу тај амп у односу на Д класу коју си користио у свом систему? Беше имао си 1200AS2, а не 1200AS1?

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Filipescu said:

20200701_011034.jpg.9b73a885ddf5ef5678fb342175f3e6d0.jpg

 

Navućićeš se na "plavo svetlo" :lol:, a svi dobro znamo gde to može da te zavede. Drži se čvrsto u rolerkisteru uzbudljivih muzičkih tobogana koji će uslediti.

Čestitam nove  stranice u albumu nikad dovoljno punom, vrhunskih muzičkih uživanja!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Права лутка :facehearts

На ком је нивоу тај амп у односу на Д класу коју си користио у свом систему? Беше имао си 1200AS2, а не 1200AS1?

Тешко је за рећи јер су системи потпуно различити...

Имао сам 1200AS2 који је сјајан. Када се узме у обзир нпр. цена балансираног преампа BAT VK3i у комбинацији са 1200AS2, па 2 струјна кабла, нове цеви, догура се до цене за коју се продаје Луксман. Онда ту опет има више непознатих и звук ће више зависити од преампа, јер је 1200AS2 неутралан. Опет, свака Д класа има карактеристичан звучни потпис, тј. може се препознати у директном поређењу са добром А или АБ класом према мом искуству. Иако је то код нових Д класа далеко боље него раније, и даље мислим да им је презентација благо на хладнијој страни, са извесном благом рупом у нижем средњем опсегу. Али, зато се то преампом може надоместити. Ово је сад преувеличано да би направио неку дистинкцију, тј. терање мака на конац. У пракси то звучи јако добро.

Како већ рекох, Луксман ме подсећа на Бенчмарк, што никако није лоше. Рекао бих да никако није лошији од пређашње комбинације. Вероватно ћу кад га дуже будем слушао моћи прецизније да се одредим...

48 minuta ranije, Father said:

Navućićeš se na "plavo svetlo" :lol:, a svi dobro znamo gde to može da te zavede. Drži se čvrsto u rolerkisteru uzbudljivih muzičkih tobogana koji će uslediti.

Čestitam nove  stranice u albumu nikad dovoljno punom, vrhunskih muzičkih uživanja!

:cheers

:cheers

Link to comment
Share on other sites

verujem da ova postavka sjajno radi kao u ostalom i prethodna ali toliko je promenjeno od jedanput da direktna poredjenja zvucnika ili amplifikacije nas nece mnogo nauciti.

 

od svih izmena, Lux je lutka, ali meni su zvucnici ono pravo....

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Father said:

Navućićeš se na "plavo svetlo" :lol:

bolje obrati pažnju da udesno od plavog svetla a ne ispod njega u rupi stoji gramofon.

@Filipescu, mnogo lepo sve ovo izgleda. Raščisti još one ćoškove sa lagerom stalaka, zvučnika, gitara za slikanje pa će ti se Feng Shui dodatno popraviti sa mestom za absorbere/difuzore/štatijaznam...

Mojih dve forinte...

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, zflazar said:

bolje obrati pažnju da udesno od plavog svetla a ne ispod njega u rupi stoji gramofon.

Obećavam, sutra premeravam i crtam čelik za nosače televizora. Taman sam počeo ponovo da radim od kuće pa ću time da se pozabavim. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, patason said:

verujem da ova postavka sjajno radi kao u ostalom i prethodna ali toliko je promenjeno od jedanput da direktna poredjenja zvucnika ili amplifikacije nas nece mnogo nauciti.

 

od svih izmena, Lux je lutka, ali meni su zvucnici ono pravo....

Такое :thumbsup2. Имамо дак, појачало и звучњаке који су се тек упознали и тек треба да се заволе.

1 sat ranije, zflazar said:

bolje obrati pažnju da udesno od plavog svetla a ne ispod njega u rupi stoji gramofon.

@Filipescu, mnogo lepo sve ovo izgleda. Raščisti još one ćoškove sa lagerom stalaka, zvučnika, gitara za slikanje pa će ti se Feng Shui dodatno popraviti sa mestom za absorbere/difuzore/štatijaznam...

Mojih dve forinte...

Имаш истину :D. Чим стигнем, ке се позабавим сас рестлови.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, patason said:

verujem da ova postavka sjajno radi kao u ostalom i prethodna ali toliko je promenjeno od jedanput da direktna poredjenja zvucnika ili amplifikacije nas nece mnogo nauciti.

 

od svih izmena, Lux je lutka, ali meni su zvucnici ono pravo....

Сљушах јучен опет и све је тако колеза како си написао. У принципу, са Луксом се тек чује шта ови звучници могу. Тако да је овај апгрејд система, заправо у сврси откривања потенцијала звучника, што са претходним прелазним решењем није било могуће. Свакако, рећи да је нека појединачна компонента боља од претходне је практично немогуће. Једино бих за дак рекао да је бољи него АДИ2 (што ћемо можда једном имати прилике да упоредимо :)). С' друге стране, у претходном систему сам имао меркјури/џемини каблове на ифи микру, што више немам, па је АДИ2 чак добијао и бољи сигнал од АРЕС-а..

Потврдило ми се у слушању да су димензије сцене веће него икада до сада, звук је отворенији горе и бас је нешто бржи него у прошлом систему. По слободној процени, већина аудиофила би изабрала звук овог система пре него прошлог.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Gile said:

Nisam do sada čuo nijedno loše Luxman pojačalo, verujem da ovo izuva. I fenomenalno iygleda, mnogo je lepo.

Само што је, по мени, савремени Luxman бољи и од оних најбољих пређашњих.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, Gile said:

Nisam do sada čuo nijedno loše Luxman pojačalo, verujem da ovo izuva. I fenomenalno iygleda, mnogo je lepo.

До сада сам имао три Лукса, два јефтинија LV-90, L-210 и најјачи који сам имао L-435. То све у прошлом аудиофилском животу. Са сваким сам био презадовољан. Најбитније је било упарити их са звучницима које могу да гурају, тј. рекао бих да нису били превише потентни у хендловању незгодних звучника. Чак и LV-90 упарен са одговарајућим звучницима ми је звучао боље од многих скупљих појачала других произвођача у директним тестовима.

15 sati ranije, VU metar said:

Samo što su na slici, kao slučajno, stavili 509u.

Оштро око колега. 507у и 509у се пре свега разликују у унутрашњости. Највећа спољна разлика је број 9 уместо 7 на предњој и задњој страни и то што је 509у 5мм дубљи (висина и ширина идентичне). 509у је 5.5 кила тежи, 10W по каналу јачи и нема даљински и неколико микропроцесора, као израз бескомпромисности дизајна у служби звука. ;)

16 sati ranije, ab said:

Само што је, по мени, савремени Luxman бољи и од оних најбољих пређашњих.

И ја мислим да су са овим новим моделима обрнули игрицу.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...