Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

@zoranzu

Благодарим :wave2

@Father

Могу се и по нету наћи слична искуства за ове отпорнике :)...

3 minuta ranije, Nixie said:

Svaka čast, mogu samo da zamislim koliko je bilo kompikovano izraditi takve kutije

Сигурно. Сва срећа, па сам их добио већ израђене. Човек добио звучњаке на поклон, а није знао да их састави :), па му их ја као прави добротвор отуђио :D.

Link to comment
Share on other sites

Благодарим! Написаћу мало детаљније утиске за који дан. 

Гитара је Ханика Натурал ПФ. Одлична гитара, овај комад посебно изабран од неколико десетина комаТа. Нажалост, ретко је узмем у руке. Једног дана :)...

Link to comment
Share on other sites

Нисам могао да одолим. Свакако систем остаје далеко испод цене прошлог, а како тренутно изгледа, неће то бити звучно неки претерани компромис...

Каблови су Tchernov Special XS SC.

2140719357_TchernovSpecialXSSC2.jpg.f0252b8afdf0a953e5d91c5ad9017233.jpg

Ја сам презадовољан овим кабелом и нисам нашао бољи до 1000 евара. Музикалан, јако дубок бас, одличан. Имам га и у 2х5м и 2х2.65...

Link to comment
Share on other sites

И велики и мали имају својих предности. Мада ови и нису тако мали, тј. ово су велики мали звучници. И ништа мање битно, свиђају се жени јако :).

После 40ак сати усвиравања, утисци су следећи. Бас је одличан, звучници се спуштају јако дубоко. Код нумера са израженим басом, не осећам субјективно ограничење од доле. У мојој соби, не треба ми више. Зато сам и продао рел суб... Звуком ме подсећају на ревелатор/илуминатор драјвере, мада нису скроз исти. Оно што ме фасцинира, је нешто што не знам како да опишем до густином звука. Звучна слика је одлична у све три осе, али попуњеност сцене информацијама је очаравајућа. Схватио сам да је моја соба из неког разлога одлична за хифи и пушта све да се покаже у најбољем светлу. Quad са својих 65 вати на 4 ома их вози доста добро и показао се као одличан амп/дак за "смешне" паре. Сада ми је једини проблем, што ме оно што чујем са Quad-ом, вуче да их потерам са нечим што више одговара њиховом квалитету :D. Хебига, нећу више да покушавам да се излечим...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, jager said:

Very nice :facehearts Dobri zvučnjaci i zanimljivi stalci ;)

Благодарим :talasi. Са сталцима бејах мало у невољи. Оно што добро изгледа и одговара визуелно звучницима је јако скупо, а ови су ми налетели ко будали шамар. Одличног су квалитета и изузетно стабилни. 

5 sati ranije, srdjan_c said:

I nemoj, jednom se živi.:cheers

Хебига, борим се са собом, али тешим се да паметнији попушта :D.

Link to comment
Share on other sites

Када сам кренуо у ово појефтињење система, заиста нисам планирао да се вратим негде на пола пута, по принципу 2 корака назад, напред један, барем у финансијском смислу. Гледао сам разне звучнике до 1000 Еура, био пар пута надомак куповине, али када је АРА налетела, нисам могао да одолим. У комбинацији са QUAD-ом као 3у1 справом и звучницима до 1000 Еура сам мислио да се пензионишем на неко време. QUAD ме звуком највише подсећа на Exposure s2010. Интегрисани дак са сабре 9018к2м чипом, линеарним напајањем, парира најбољим примерцима делта/сигма дакова до 500 евра. Ту је и врло добра фоно секција, појачало за слушалице и блутут пријемник. Заиста невероватно шта су спаковали у 1000 Еура.

20200626_075228.thumb.jpg.98eafa8b5714c7760145bc636df5ae22.jpg

Али АРА је толико добра, да сад не могу да одолим. Оно што из њих тренутно наслућујем, ме подсећа на неке од енд гејм регалских звучника које сам имао прилике да чујем. Јуче је стигао дак Denafrips ARES II. Хтео сам да видим да ли је хајп који га на интернету прати оправдан.

20200626_075204.jpg.4745fa3c83fbe5df4964b6ca082c2f47.jpg

Ares2.JPG.521d650c818a9b0be8aab3f2fcd80f93.JPG

Ради се о R2R даку, ДСД 1024, фул балансиран, има и ОС и НОС мод. у Кини кошта неких 800 долара, док дође до Европе, изађе на 1250 еура. Отуђио га од Наим секташа, практично новог, Бог га благословио :D. Нема даљински, претпојачало, дакле само дак. По интернету се спомиње као најјефтинији потенцијални енд-гејм дак, па реко да га тестирам. Пошто QUAD нема балансиране улазе, ARES II се неће показати у најбољем светлу, али самим тим би поређење требало да буде равноправније, иако и даље неправедно. 

Када се слуша QUAD са интерним даком, све је ОК. Детаљи, простор, звук тече. Просто, ако се не чује нешто друго, не може човек да му нађе неку замерку. За нормалног човека, пензија. Али, онда прикључих ARES II. И разлика је ипак била моментално чујна. Од баса који је добио додатни потисак, нижа средина пунија, просто је убедљивији. Трећа димензија, тело сваког инструмента, извођача је израженија. Све је флуидније, музикалније. Ту је и више детаља, али презентација истих је релаксиранија. После десетак минута престадох да поредим и следећих два сата се наслушах музике. Дакле, овако на брзину, бих ARES II према субјективном утиску ставио изнад РМЕ АДИ2. АДИ2 би био чистији, али ARES II га добија на пољу баса, музикалности, природности и позиционирању извођача. Да напоменем да сам дак слушао у НОС моду. У тренутној поставци ми је звучао боље тако.

Сада остаје да се дак послуша на балансираним излазима, а за то мора да су узме појачало достојно звучника и дака :D. Конкретни кораци су већ предузети у том правцу, наставак следи.

Link to comment
Share on other sites

Размишљао и о њему... Шта знам, некако ме овакав комад хифе као лукс још увек више привлачи. Колико кухињских вагица стане у 22.5 киле? :D:P

Link to comment
Share on other sites

Mocno izgleda Lux,100w u A klasi,skoro udvostrucuje snagu na 4 ohm sreca pa u Austriji malo svezije :heat

Ima vidim fono sekciju,MM, MC.Svidja mi se sto ima balance funciju i mono.Ko slusa ploce i stari jazz zna koliko to dobro moze da dodje.Sve u svemu lepa igracka .Cestitam :cheers

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Filipescu said:

Размишљао и о њему... Шта знам, некако ме овакав комад хифе као лукс још увек више привлачи. Колико кухињских вагица стане у 22.5 киле? :D:P

Skoro cetiri :D

 

Zato imam Parasound-ovih 27+ kg kao kamen za kiseli kupus :P

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, sondek said:

Mocno izgleda Lux,100w u A klasi,skoro udvostrucuje snagu na 4 ohm sreca pa u Austriji malo svezije :heat

Ima vidim fono sekciju,MM, MC.Svidja mi se sto ima balance funciju i mono.Ko slusa ploce i stari jazz zna koliko to dobro moze da dodje.Sve u svemu lepa igracka .Cestitam :cheers

Прекосутра стиже, окачио слику само као тизер... Кажу зналци за фоно секцију да парира неким бабарогама, тако да једва чекам да завртим неку плочу. Ниво педантерије конструктора је фанатичан. Наводно су чак и нијансе боја отпорника упаривали... Коначно шанса да се у нешто заљубим. :cheers

34 minuta ranije, Delija said:

Skoro cetiri :D

 

Zato imam Parasound-ovih 27+ kg kao kamen za kiseli kupus :P

Још само да га попнем на други спрат без лифта...

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, sondek said:

Mocno izgleda Lux,100w u A klasi,skoro udvostrucuje snagu na 4 ohm sreca pa u Austriji malo svezije :heat

Ima vidim fono sekciju,MM, MC.Svidja mi se sto ima balance funciju i mono.Ko slusa ploce i stari jazz zna koliko to dobro moze da dodje.Sve u svemu lepa igracka .Cestitam :cheers

Ne postoji Lux integralac od 100Wpc u A klasi...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...