Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

Нетје да може... 19V 3A, 12V 3A, а то би било преоптерећење за тај излаз ондак, јер је и iFi и ДАК на 2А... Свакако се на ДАКу не чује разлика између iFi адаптера и линеарног...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Filipescu said:

Нетје да може... 19V 3A, 12V 3A, а то би било преоптерећење за тај излаз ондак, јер је и iFi и ДАК на 2А...

Jeh, pretpostavio sam da manje vuku. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Другари, пре три недеље десио се највећи апгрејд система до сада, био је тежак 4 киле и одлично репродукује ултразвучни спектар :).

Што се тиче система, у ишчекивању принове, а почетком "пандемије", у мене се увукла идеја бесмислености држања веће количине пара у уређајима. Прилично сам убеђен да нас на јесен/зиму очекује финансијска криза, наспрам које ће она од 2007/8 бити мала беба. Просто ово све не слути на добро и мислим да је лову боље претопити у нешто друго. Тако сам одлучио да систем појефтиним и доведем у 5кЕ оквире. 

Продао сам звучнике, БАТ претпојачало, АИ снагаша, Ансуз струјне каблове, иФи каблове...

Задржана је Гигават струјна летва, Фадер/Гигават струјни каблови, стример са линеарним напајањем, грамофон, иФи микро.

Дакле, требало је наћи решење за дак, појачало и звучнике. За прву помоћ прикључих модификоване звучнике Денон сц-м53: 

Оно што сам још у међувремену урадио, је да сам завојнице на звучницима заменио Јантзен завојницама. Добило се додатно на природности, детаљности, просторности... 

Појачала сам провртео неколико, али нисам био задовољан. Cyrus One HD нпр. одличан звук, солидан дак, али нема даљински већ се управља апликацијом, што ми иде на живце, тако да ништа од њега. Оно што се на крају случајно наметнуло је QUAD Vena 2. Шу бокс појачало, 2х45/65 вати на 4/8 ома, 200 ва трафо, 9018 к2м дак са засебним напајањем, врло добро мм претпојачало, блутут... Појачало свира јако добро, од доле до горе коректно, са благом дозом топлине. Дубина, висина, простор, заиста изненађује за своју цену. Још пре првог укључења, појачало је добило SR осигурач уместо оригиналног. Интерни дак са иФи-јем ради одлично.

Пошто нисам хтео да купујем засебан мц фоно, одлучио сам да заменим Benz ACE L неком мм главом и достојну замену сам нашао у Clearaudio Virtuoso Wood. Глава у комбинацији са интегрисаним фоном у појачалу ради одлично. 

Због ради димензија звучника, одлучио сам да испробам неки суб и допуним недостајуће прве две октаве. Узео Рел Т5, играо се добрих неколико сати намештањем и слушањем разне музике, преко стримера, цд-а, грамофона и коначно сам успео да га уклопим тако да је неприметан. Уклапање суба је олакшано и тиме што звучници немају мидбас грбу, већ линеарно опадају, па се преклапање може врло лепо урадити. Ефекат суба је заиста занимљив и потврдило ми се оно што се по нету може чути и прочитати, а то је да исти субјективо утиче и на спектар који је далеко изнад онога што исти свира. Мерење сам вршио само с' ушесима :).

Иако сам ове звучнике убацио само као премошћење, све ми се више јавља, да их оставим и уживам. Ово сад свира добро, много боље него што би се могло претпоставити кад се систем види. Свакако и даље не искључујем да нећу узети неке друге, али ћу се потрудити да се изборим са собом и останем на овоме. 

Слике чим се наканим... :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Smekao sam taj amp vec nekoliko puta u nameri da od sina napravim tehnofila ili bude eventualno rezervni amp.I Artera deluje zanimljivo jer ima i fijoku za CD,a i ona serija visoke klase Platinum.Sve u svemu čestitam na pojednostavljenju.

Šta da kaze čovek ma najavu krize,mislis na vreme, ne moze svugde da bude blagostanje ko u srbijici ,amerika i engleska bice zemlja proleterska.Imate nasu podrsku,izdrzite! :D

Link to comment
Share on other sites

Pridružujem se čestitkama za 4 kg upgrade. Vidim upgraduješ da za koju godinu imaš bolju mernu opremu za merenja na sluh. :lol:

Posle vrhunca HiFi epidemije, ovaj lagani pad epidemiološke hifi slike mi sasvim jasno pokazuje razuman roditeljski instinkt koji preuzima kormilo.

Izvanredno mi je drago da je tako i znam da će predstojeći trenutci i uspomene sakupljene u periodu koji je ispred vas dodatno obogatiti dom koji gradite. Muzička vatrica će lagano da tinja i siguran sam opet doživeti svoj zasluženi sjaj kada za to dođe pravo vreme.

Sve najbolje želim!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, sondek said:

Smekao sam taj amp vec nekoliko puta u nameri da od sina napravim tehnofila ili bude eventualno rezervni amp.I Artera deluje zanimljivo jer ima i fijoku za CD,a i ona serija visoke klase Platinum.Sve u svemu čestitam na pojednostavljenju.

Šta da kaze čovek ma najavu krize,mislis na vreme, ne moze svugde da bude blagostanje ko u srbijici ,amerika i engleska bice zemlja proleterska.Imate nasu podrsku,izdrzite! :D

Амп је за сваку препоруку. Показује шта је могуће напретком технологије, а истовремено колико је пуно мистификације у вези доброг звука данас присутно. Уколико се упари са звучницима које може да тера, неће се обрукати сигурно.

19 minuta ranije, Father said:

Pridružujem se čestitkama za 4 kg upgrade. Vidim upgraduješ da za koju godinu imaš bolju mernu opremu za merenja na sluh. :lol:

Posle vrhunca HiFi epidemije, ovaj lagani pad epidemiološke hifi slike mi sasvim jasno pokazuje razuman roditeljski instinkt koji preuzima kormilo.

Izvanredno mi je drago da je tako i znam da će predstojeći trenutci i uspomene sakupljene u periodu koji je ispred vas dodatno obogatiti dom koji gradite. Muzička vatrica će lagano da tinja i siguran sam opet doživeti svoj zasluženi sjaj kada za to dođe pravo vreme.

Sve najbolje želim!

:cheers

Како сам од пре пар година престао да будем аполитичан, а материјалиста никад нисам ни био, мишљења сам да би аудиофилија, као један од израза хедонизма, требала да има значај само у досадним временима. Слушање музике колико год било лепо је суштински ипак једна банална ствар. 

Хвала хвала :cheers 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Filipescu said:

Слушање музике колико год било лепо је суштински ипак једна банална ствар. 

Samo kad vratim malo film, ako se sećaš onog doživljaja banalne pesme, na banalnom koncertu, sa banalnog gramofona, neke banalne grupe, uz banalno druženje, kako je izvuklo banalnu suzicu i kožu na jezi. :lol:

Neprocenjivi su trenutci kada se tako sve nekako poklopi, i legne na dušu. Poenta je uživanje i ma koliko nekome banalna promena pelena bila, neke promene pelena ostaju zauvek (posle par godina) u lepim sećanjima uklesane u nezaboravne uspomene. :P:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Слажем се, слагао бих уколико бих рекао да ми је скроз свеједно. Свакако, уколико ме живот демантује, лако ћу се вратити овој болести у пуном опсегу :). На жалост, сумњам у то...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Черног синерџистик рисрча :D.

ako imas viska iz icepowera stavi ga u novcanik kad krene Mile reisen-easy-jet :D

 

i da i meni zao ali vratices se ti kao i prosli put.....downgrade, downsize pa za mesec dana bupete.

Link to comment
Share on other sites

Тај сам и турио у четворка (quad-четворак прим.прев.:D). Јес јачи него што му треба, али ко не рескира, не профитира :D

У принципу ако и направим неки апгрејд, то тје да бидну само звучњаци, и то таки, каке четворак мож да вози. Пошто звучнике нисам ни тео да продајем, али добио коректну понуду, па реко нек иде живот... Мада сад сљушам ово и богами, ово је врло добро. Све је ту, осим можда задњег дашка резолуције и магије. Невероватно је да се са ту разлику мора толико доплатити...

Link to comment
Share on other sites

Pre svega čestitke na prinovi! 

Bitno da se uživa u muzici... Uostalom, ništa lakše nego vratiti se preležanoj bolesti ako (a verujem da je pitanje samo "kada") se zvezde opet poklope. Što bi englezi rekli "relapse". :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Као што сам најавио :D, дошло је до набавке звучника. Дочепах се повољно SB Satori Ara кита :lol:, мало прочепркао по скретници и прикључих их јуче.

Слика фабричке скретнице. Ожичење шит, на крајевима папучице...:

1637290323_AraCrossover.jpg.83eaee0a5b58f4fa6712369d8469a9ec.jpg 

Скоро скроз сређене скретнице, заборавих да их сликам на самом крају. 

20200620_030227.jpg.d6151e489495d526e62305c66eaccc76.jpg

Мифлекс као бајпас кондова, ожичење Дуелунд. Добио сам савет од једног локалног фанатика, да узмем Powertron отпорнике. Каже да је пробао све који могу да се купе, да су му дуго били најбољи Дуелунд графитни, али да је Powertron супериоран у односу и на њих. Морају да се користе са хладњацима, да би се са 3W подигли на 30W. Оно што фали на слици је Jantzen Superior Z-Cap као бајпас биполарца, иако му је улога само пеглање импедансе. Не може да шкоди.

Хтео сам и све да бачим на дрвену дашчицу, али не нађох ништа прикладно, тако да сам оставио овако, али сам са доње стране повезивао Дуелунд жицом све повезане лемове. Неких десетак сати касније, ево резултата:

DSC_0117.jpg.a1d59820110c7a6c212999f615464e9c.jpg

DSC_0118.thumb.jpg.cef410969e9d253b890ec08efda32b12.jpg

DSC_0119.thumb.jpg.67480861fe9fe89be06ec088ea29bed9.jpg

DSC_0120.thumb.jpg.b1519efa665ec030276df6e30bd89cd2.jpg

DSC_0121.thumb.jpg.5ea7c533f9f0cfea3cebb501d9d03bec.jpg

Баш су згодни :facehearts. После двадесетак сати усвиравања ћу рећи само да ово обећава. Стеј тјунд!

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Filipescu said:

Као што сам најавио :D, дошло је до набавке звучника. Дочепах се повољно SB Satori Ara кита :lol:, мало прочепркао по скретници и прикључих их јуче.

Drugi talas,a vakcine nema....:D

Lepi

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Filipescu said:

Добио сам савет од једног локалног фанатика...

E sad si ga ugasio, kad imaš skim da boles održavaš! :lol:

Prelepi su, neka je sa srećom uživanjac.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...