Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

1 minut ranije, SuperFi said:

@Filipescu cestitke na sistemu, i sam imam BAT preamp; Topla preporuka i za BAT snagasa, narocito preko zime, greje i dusu i telo

Pitanje vezano za osigurace: sta kad pregore? Vracaju li se nazad ili se bacaju? 

 

Хвала :), ако се пружи прилика за БАТ снагаша, послушам радо. Како Влада рече, бацају се. Пу пу, далеко било.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, vdzele said:

Uff, pa ovo je prava šećerlema za takozvane Straight audiofile.

Sada ćemo od njih, na jedno stotinjak stranica, čuti dosta toga pametno. Počev recimo od toga da se ti varaš da čuješ neke razlike. Ili da je

"to je isti zvuk, samo malo razlićit - kao da na pojačalu dodaješ visoke ili oduzimaš" - Powered by The Allmighty.

Радујем се оваквом потенцијалном развоју догађаја :).

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Filipescu said:

... Како Влада рече, бацају се. Пу пу, далеко било.

Ako izgore, najmanji će problem biti tih 100 eurića za osigurač. Skuplja će biti anamneza uzroka, što je do njegovog pregorevanja uopšte i došlo. :huh:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, vdzele said:

Filipe, bilo kakvo pomeranje, vadjenje, premeštanje, bilo da je jedan uredjaj u pitanju..... - obavezno ih sve pogasi. Od sada moraš da se smaraš ovako. Ovo iz iskustva.

Није ваљда црко неки?

Link to comment
Share on other sites

Код јефтинијих уређаја би се могло по први пут показати корисним основно правило електротехнике, да уређај служи да заштити осигурач од прегоревања...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Само да пријавим неке нове променице систему. Стигао је и последњи муж од осе 1А 6,3х3,2мм и стављен у БАТину. Још пре пар месеци су захваљујући колегама Паташону и Импулсу излазни кондензатори Јансен 1мф замењени са Рике с-кеп 2,8мф. БАТ је свирао сјајно и пре ових интервенција, али сада... 

Што се тиче грамофона, заменио сам жичице хедшела са:

image.png.33ef57739110f6df7ac1a3dd86afe628.png

Гумени оригинални мат заменио акрилним 5мм дебљине:

s-l1600.thumb.jpg.330414023443d979251dfee1bc1bdac0.jpg

Изузетна израда, у средини комад нерђајућег челика ради повећања тежине. Купио сам још и стабилизатор тежине 280 грама и то је тренутна грамофонска поставка. Све ове промене су ионако добар звук поставке додатно издефинисали, све је још мало музикалније. Добре плоче звуче јако добро. Толико добро да се предомишљам да уопште мењам интерконект кабел, евентуално заменим оне скрнаве пластичне чинчеве и ставим неке крштене. Струјни ћу свакако у неком моменту заменити и можда се поиграти дампирањем кућишта. Купило се још 30ак плоча и заиста уживам. Свира другачије од дигиталне секције, али прија могућност промене. 

После дужег слушања грама, јуче опет послушах дуже дигиталну секцију. Опет се изненадих колико то добро ради. Свакако топ 5 система које сам икада чуо, независно од цене. Способност система да пренесе динамичке ударе свакако превазилази оно што би се могло очекивати визуелно од ове величине звучника. Тренутна поставка звучника у овој просторији је погођена и тамо где одзив звучника опада, просторија помаже. Купио сам неколико ДСД фајлова на https://www.nativedsd.com/ и то ради сјајно. Као главну разлику у односу на остале формате примећујем боље снимљене карактеристике просторије у којима снимак настаје, једноставно пуно више информације. Симфонијски оркестри, најприметније код Mahler-ових симфонија, пошто је он користио и већи број инструмената од класичне поставке, звуче апсолутно без икакве компресије и при најзахтевнијим деоницама. Имао сам идеју неких групних куповина ДСДова, па ако је неко заинтересован, нек се јави на ПП...

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

 

Што се тиче грамофона, заменио сам жичице хедшела са:

image.png.33ef57739110f6df7ac1a3dd86afe628.png

Гумени оригинални мат заменио акрилним 5мм дебљине:

s-l1600.thumb.jpg.330414023443d979251dfee1bc1bdac0.jpg

Изузетна израда, у средини комад нерђајућег челика ради повећања тежине. Купио сам још и стабилизатор тежине 280 грама и то је тренутна грамофонска поставка.

 

pardon,koji je tu gram u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Ah da ,secam se.Skroman gramofon po meni za ostatak sistema...ali tako moze da bude zanimljivije u nastavku ako gramofonisanje postane interesantno.Po meni je uvek interesantnija kolekcija ploča od gramofona,a kad ona dodje tek onda vredi i vise ulagati u gramofon.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Jel si uspeo da prezalis Benchmark? :)

Нисам се нешто посебно ни обазирао. Волео бих да сам их имао дуже за директна поређења, појачало поготово. Звучно дефинитивно нису далеко, по меморији ми делује и да им је карактер звука сличан. Оба имају изузетну контролу баса, какву нигде другде још не чух. Некако ми је и сада и онда све на свом месту. Нијемам примједаба :). Можда само полако маторим и глувим, постаје ми све добро :D.

1 sat ranije, Father said:

@Filipescu

Svaka čast, zrno po zrno pogača. Malo tamo malo vamo ... zadovoljstvo je čitati kada se dobro osmišljeni koraci fino realizuju u zadovoljstvo.

Iskreno mi je drago da se gramofonski deo ozbiljno razvio.

Uživaj :thumbsup2

Сигранка без престанка :D.

51 minuta ranije, paja959 said:

dobro,nisam jedini koji nije pazio negde na casu....:D

 

51 minuta ranije, paja959 said:

pardon,koji je tu gram u pitanju?

28 minuta ranije, sondek said:

Ah da ,secam se.Skroman gramofon po meni za ostatak sistema...ali tako moze da bude zanimljivije u nastavku ako gramofonisanje postane interesantno.Po meni je uvek interesantnija kolekcija ploča od gramofona,a kad ona dodje tek onda vredi i vise ulagati u gramofon.

Поставио отац линак.

Реално јесте тако како кажеш. Једино што је при куповини звучао боље од 1210, па сам закључио да не може баш толико да не ваља? Почео сам да посматрам грамофон као ови што мере звук. То је проста електро-механичка справа, задатак јој је да врти плочу константном брзином и да буде реално неосетљива на вибрације. Шта је ту толико тешко? :D Звучница је свакако добра и разлика између Denon dl-110 i Benz ACE S је била ко педу и око и то је лагано приказао. Кад сам схватио да ми за коректну колекцију добрих плоча треба 2-3000 евара, оладио сам са даљим куповинама, уколико се не покаже другачије :D.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...