Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

Стигле јучен и нове ланпе за БАТину. Старе су биле старе ко зна колико и чуло се шуштање на звучницима, тако да сам чекао повољан моменат за наручивање. Такође сам доста копао искустава корисника по нету, које цеви су се у овом преампу најбоље показалe и уз доста читања између редова, одлука је пала на 2 ком 6V6GT електрохармоникс у побуди и 4 ком 6N23P-EV / 6H23P-EB NOS у излазу. Све наравно упарене у бруцу. За 6V6GT је било релативно лако, али ЕЦЦ88 због велике понуде није тако лака за избор. Неке од познатих добрих 88ица су се у овом преампу лоше показале, а произвођач препоручује обичне Совтекове. Ипак сам на више места наишао на препоруку за горе поменуте и иако нису јефтине, нисам зажалио. После неких 20ак сати, чини се да су се усвирале :D и све леже полако на своје место. Све је још за нијансу резолутније, и преамп дефинитивно још боље вози АИ. Још само да обрадим жену за неке дифузоре...

П.С.: како ми све пошиљке стижу на комшије пошто у то доба нисам кући, мислим да морам почети да их подмазујем чоколадом и алкохолом :D.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Filipescu said:

Још само да обрадим жену за неке дифузоре...

Samo hrabro! :thumbsup2

Ja sam spamovao slikama lepo izrađenih/uklopljenih/osvetljenih Skyline-ova i urodilo je plodom. Tast je hobi stolarista, on će da nasecka gredice, ja i devojka posle fino slažemo i stilizujemo. Vikend zabava za celu porodicu - tj. stvar samo treba staviti u pravu perspektivu. :D 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene si video, u temi o mom sistemu, da imam Omnifjuzere. Oni se lepo mogu pokriti nekim tankim šarenim platnom, debljine kao gaza da bi imao funkciju. Platno se može kupiti u nekoj boji ili dezenu tako da ženi bude dopadljivo, kao slika. Mogu ti poslati mere aka si zainteresovan. Mogu bilo kome zapravo.

http://www.rpgeurope.com/products/product/omniffusor.html

Link to comment
Share on other sites

Хвала на линку, погледаћу. За сада само скупљам идеје. Најближи сам неком стирофлекс решењу јер сам подстанар, па не бих качио нешто теже на зидове... Али не одбацујем могућност ни дрвета, мада ми је то теже за извести...

Link to comment
Share on other sites

Из наумовог калкулатора сам погледао шта каже за собне модове димензија моје собе, да ли би неко био љубазан да ми мало протумачи добијене резултате? Хвала.

S91107-215002.thumb.jpg.42742a01218835b7be6dae0b2e3d4df5.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ab said:

Из наумовог калкулатора сам погледао шта каже за собне модове димензија моје собе, да ли би неко био љубазан да ми мало протумачи добијене резултате? Хвала

IME, batalio bih te kalkulatore, svi su predvidjeni za proracun sobe kockastog oblika sa 3 para paralelnih zidova, ne racunajuci prisustvo enterijera. Pravi nacin je izvrsiti merenje sa mesta slusanja, cime dobijamo realnu sliku modova. 

Info radi, sam polozaj vrata ka terasi (zatvorena-otvorena) kod mene pomera prvi mod sa 28Hz na preko 31Hz, time i njihove harmonike.

Link to comment
Share on other sites

Има смисла али ко може избећи све те модове, ваљда треба избећи оне највеће колико сам разумео. То су они са већим или мањим бројевима? Шта је пожељно, исти низ бројева за одређену фрекфенцију или већи распон?Хвала.

Edited by ab
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Наручих још прошле године :) ове хифи осигураче:

20200107_160350.thumb.jpg.4b20f14a39c8913673136a5ee0dd8d64.jpg

Два комата 5х20мм, један за АИ снагаша и други за линеарно напајање, које ми напаја стример и дак. Нисам имао појма шта да очекујем, али реко нек иде живот. Тачније, овај за напајање сам мислио да стављам у преамп, ал се зезнух, тамо иде 6,3х32мм. Тако да је наручен још један за преамп. Ефекат сличан замени обичног струјног кабела неким више класе. Оно што је ипак карактеристично је чујно повећање резолуције комплетног спектра. Није јефтина работа, али за системе дотеране до неког нивоа дефинитивно нешто што би требало урадити. Топла препорука!

Link to comment
Share on other sites

Стандардна цена им је 100 и кусур евра по комаду, а ја сам их нашао на некој акцији. Еве га:

https://www.futureshop.co.uk/synergistic-research-black-high-end-slow-blow-fuse

С' тим да нема више свих вредности...

Link to comment
Share on other sites

Uff, pa ovo je prava šećerlema za takozvane Straight audiofile.

Sada ćemo od njih, na jedno stotinjak stranica, čuti dosta toga pametno. Počev recimo od toga da se ti varaš da čuješ neke razlike. Ili da je

"to je isti zvuk, samo malo razlićit - kao da na pojačalu dodaješ visoke ili oduzimaš" - Powered by The Allmighty.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...