Jump to content


Povratak preležanoj bolesti


Filipescu

Recommended Posts

22 hours ago, Filipescu said:

Блуменхофер Темпеста 17 - најскупљи финиш маслина :wub:

Stvarno, ne znam kako da kazem, odlicno, super, fantasticno izgleda taj "preliv" od masline. A vidi se i da je izrada vrhunska. Skoro da ne znam nijedan otvoreni sistem sa klasicnim visokotoncem a da deca nisu gurala flomastere u tweetere... Tako da je ta horna i u tom smislu odlicna.

(btw i ja sam primetio nesto slicno tvom zapazanju sto se tice zvuka klasicnih dome tweetera. Mogu da izdvojim recimo 2 koja sam slusao a da nekako oskacu od toga sto si primetio. Focal neki stari veliki model sa konkavnom membranom i Dynaudio Esotar. Ima sigurno i drugih...)

 

Link to comment
Share on other sites

Хвала хвала. Презадовољан  :D

 

4 sati ranije, sondek said:

Slusao Virtuoso. Odličan 5 ! 

Јесте, сјајан је. Ја сам имао још давно једну од првих верзија на којима је Золика вежбао. Они су касније завршили код Ивче...

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, patason said:

Daj mi kontakt doktora koji te "leci" od hife.

Hitno mi je....pitam za sebe!!!!

Разговарао са доктором. Каже да није сигуран да је иста терапија примењива у твом случају... Али ме је упутио баш на тебе у вези додатног лека за крајњу допуну терапије :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Људи помагајте! Изгледа да терапија има потпуно супротно дејство, симптоми су све присутнији и израженији. Ево да видите на шта мислим:

Отишао је Бенчмарк дак и заменио га је сјајни АДИ-2. Свака препорука за овај дак! Звучно је ту негде са Бенчмарком ДАК3 ХГЦ. Бенчмарк је можда за нијансу прозирнији, а АДИ за нијансу музикалнији, а ради се заиста о малој нијанси. Кад се узме у обзир да је 2,5х јефтинији, све је јасно. Мислим да је ово но брејнер у свету хај-енд дакова.

Такође, мислим да вам је појачало испод познато :). Шта рећи о АИ. Презадовољан, и о појачалу више уопште не размишљам. Једино ми је криво што га нисам пробао паралелно са Бенчмарком АХБ2. Мислим да би резултати били баш интересантни! У сваком случају више него достојна замена, а буквално 3 пута јефтинија...

2.jpg.13fcbe9f01e5156cc94f1df054911590.jpg

Стиже зима, па сам морао себи да набавим једну грејалицу. А кажу и да Д класа воли ланпе :). Био у потрази за балансираним цевним преампом и БАТ се наметнуо сам по себи. Како ово добро свира...

5.jpg.eca5e966cab93b9c76db9f994db8e110.jpg

Свекли

12.jpg.f8819163fa347deccf951c486b8c8fcf.jpg

Такође, био сам у потрази за неким бољим транспортом, па налетех на ову Еуфони машину. То је даклен транспорт који се може видети и наручити на њиховом сајту. Доста подешавања и доста тога да се још испроба. Два плејера, Еуфони стилус и ХК плејер, рун кор, тидал итд. Апликација за мобилни одлична, све је јако брзо, ДСД натив пушта у секунди, презадовољан! 

Испод је Кецес линеарно напајање, са два излаза који се могу подешавати. Један испоручује 3 ампера на 19 волти за компјутер, а други 3 ампера на 12 волти и он иде на ДАК. Иако АДИ испоручује ниско-шумни адаптер, ово линеарно напајање ипак ради за нијансу боље. Ефекат напајања на сам рачунар је невероватан!

4.jpg.70cd05eae70fd27846c1767de1dc32ee.jpg

Наставак следи...

Link to comment
Share on other sites

Затим је налетела врхунска струјна летва/филтер Гигават ПФ-2, са припадајућим кабелом ЛЦ-2 МК3. За кабел бих рекао да је најпоштенији струјни кабел који се може купити од већих произвођача испод 400 Еура.3.jpg.7f48fd2da90c1a0c10cc45b31cd05509.jpg

Па ми ускочио у поштанско сандуче :) Ансуз Спаркз ТЦ7.jpg.893647b436b54767e85c831cf34aeaa2.jpg

А деда мраз ми пре времена послао иФи микро иУСБ3.0 :heat1.jpg.90b1e7e0808f515d82a387a1d6006b73.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Такође, наранџасти је на месту звучничких каблова замењен са Чернов икс-ес специјал. Од Компа до иФи-ја иде неки обични усб 3.0 кабел који долази са Ифијем, од Ифи-ја, до АДИ-ја :) иде ФТА Калипсо. Интерконект од ДАК-а до БАТ-а је Гамут вормхол, од БАТ-а до ИА - Лаври 6Н сребро упржено на про-бурну.

Новост је и струјни Ансуз П2 1,5м :heat. Какав кабел мајку му пољубим...

Дакле, ретроспектива система је:

Извор - Комп Зотак Еуфони, ДАК АДИ-2 са Кецес линеарним напајањем

Пре/Амп - БАТ ВК3И претпојачало и АИ Ајс Повер

Звучници - Блуменхофер Темпеста 17

Аксесоар:

Струја - Фурутек родијум зидна утичница, Ансуз П2 до летве, Фатхер Хи9 до АИ, Ансуз Маинз Х до БАТ-а, Гигават ЛЦ2 МК3 до линеарног напајања, Ансуз СпаркзТЦ на истој фази у зиду и иФи микро УСБ 3.0. Остали каблови већ горе наведени...

Звучници одшетали још који цм напред док жена није гледала :).

Систем доведен до неког неразумног оптимума .

Апсолутно откровење је овај иФи! За све који слушају музику преко УСБ-а, невероватан потенцијал за побољшање:eek. Пре укључивања у систем звук је био већ болесно добар. И онда га убацих, кад оно, звук постаде толико палпабилан што би рекли, да је то просто невероватно. И даље не могу да се навикнем на ову четврту димензију.

Остаје ми да се поиграм акустиком у неком наредном периоду, кад се мало опоравим.

Звук? Лечи!

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, vdzele said:

I ti si kupio Petardu. Tako su je neki ovdašnji "poznavaoci" audio uređaja nazvali kad su je videli kod mene.

Meni daje jako dobar zvuk.

Није лош надимак :). Искрено, нисам знао шта да очекујем. Укључих га, а на прву, ништа посебно... Кад ја тамо, а оно међутим! После пар минута, тонови добију на трајности, продужи се повлачење тона, и све постане музикалније. Рекао бих да је свакако занимљива справа. Не ради исто као уобичајени струјни филтери и геџети, већ некако ставља акценат на музику. Изузетно занимљива справа.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Filipescu said:

Такође, наранџасти је на месту звучничких каблова замењен са Чернов икс-ес специјал. Од Компа до иФи-ја иде неки обични усб 3.0 кабел који долази са Ифијем, од Ифи-ја, до АДИ-ја :) иде ФТА Калипсо. Интерконект од ДАК-а до БАТ-а је Гамут вормхол, од БАТ-а до ИА - Лаври 6Н сребро упржено на про-бурну.

Новост је и струјни Ансуз П2 1,5м :heat. Какав кабел мајку му пољубим...

Дакле, ретроспектива система је:

Извор - Комп Зотак Еуфони, ДАК АДИ-2 са Кецес линеарним напајањем

Пре/Амп - БАТ ВК3И претпојачало и АИ Ајс Повер

Звучници - Блуменхофер Темпеста 17

Аксесоар:

Струја - Фурутек родијум зидна утичница, Ансуз П2 до летве, Фатхер Хи9 до АИ, Ансуз Маинз Х до БАТ-а, Гигават ЛЦ2 МК3 до линеарног напајања, Ансуз СпаркзТЦ на истој фази у зиду и иФи микро УСБ 3.0. Остали каблови већ горе наведени...

Звучници одшетали још који цм напред док жена није гледала :).

Систем доведен до неког неразумног оптимума .

Апсолутно откровење је овај иФи! За све који слушају музику преко УСБ-а, невероватан потенцијал за побољшање:eek. Пре укључивања у систем звук је био већ болесно добар. И онда га убацих, кад оно, звук постаде толико палпабилан што би рекли, да је то просто невероватно. И даље не могу да се навикнем на ову четврту димензију.

Остаје ми да се поиграм акустиком у неком наредном периоду, кад се мало опоравим.

Звук? Лечи!

imao sam  na probi BAT VK 3iX SE ...... odličan uređaj

Link to comment
Share on other sites

Just now, Father said:

@Filipescu

Čestitam!

Izgleda da je hifi dijeta samo pogoršala stanje. :)

Neka je sa srećom, sada laganica fino podešavanje i uživanje u toplini doma dok napolju zavijaju vetrovi ladni.

:thumbsup2

 

Могуће да је то тај јо-јо ефекат дијета. Да сам само скренуо лево код Албукеркија :-o...

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Filipescu said:

Могуће да је то тај јо-јо ефекат дијета. Да сам само скренуо лево код Албукеркија :-o...

Možda te zima malo spasi, ova letnja vrućina ti nikako ne prija. :lol:

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Wow, opteretio si komponente ko kamenom za kisjeli kupus.

Mene ko neukog više je pitanje zašto proizvođač već to nije uradio (balansiranje, amortizovanje i sl.) već mora naknadno. Radili su istraživanja i mjerenja sigurno, laboratorije skupe imaju sigurno, kad kupimo uređaj makar 50 posto cijene ide na istraživanje novog modela a manje od pola na materijal, rezervne djelove i radnu snagu. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, lalelala said:

imao sam  na probi BAT VK 3iX SE ...... odličan uređaj

Уф... Неки кажу да су ти нови модели аналитичнији, док су стари музикалнији? Не бих могао рећи, пошто је ово једини њихов уређај који сам чуо. Јако лепо ради са АИ, врло постепено појачање, звук пунији живота него директно са ДАК-а на снагаша, пуно пуно слојева по дубини, бас невероватан и јако се дубоко спушта. Генерално изузетан квалитет израде... Презадовољан. Биће мало тубе ролинга, али о том потом.

1 sat ranije, Father said:

Uff niđe mesta za muškatle. :nono

:P

Pretpostavljam da si radio probu, koji strujni kabl gde najbolje leži. Ako možeš nešto na tu temu...?? Zašto nešto ne tu nego baš ovde ... Ako je bilo igre u tom pravcu.

Не баш претерано, тј. нисам испробао баш све позиције. Ансуз П2 од зида до летве јер даје нејлепши и највећи печат целокупном звуку система, Ансуз Маинз Х до пре-ампа јер сам ту ограничен дужином до уређаја, али он лепо лежи пре-ампу, јер је мало аналитичнији кабел. Фатхер до АИ јер су оба линеарна и лепо се слажу, па остаје Гигават до линеарног напајања. Ту би се могло објективно још нешто добити, јер напајање напаја два уређаја, па би још бољи кабел сигурно донео још мало побољшање, али ми је сад мало досадило стално неко петљање, тако да у наредним месецима само слушам мјуз и купујем/набављам хај-рез музику. 

58 minuta ranije, Engine said:

Wow, opteretio si komponente ko kamenom za kisjeli kupus.

Mene ko neukog više je pitanje zašto proizvođač već to nije uradio (balansiranje, amortizovanje i sl.) već mora naknadno. Radili su istraživanja i mjerenja sigurno, laboratorije skupe imaju sigurno, kad kupimo uređaj makar 50 posto cijene ide na istraživanje novog modela a manje od pola na materijal, rezervne djelove i radnu snagu. 

Па ови дакови реално су уређаји од 2 киле и дефинитивно су подложни вибрацијама. Мислим да кад би се сами произвођачи посебно бавили том темом, да би то платили бар 100 пута скупље него што кошта пар ових врагова за врата. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Filipescu said:

Ансуз П2 од зида до летве јер даје нејлепши и највећи печат целокупном звуку система, Ансуз Маинз Х до пре-ампа јер сам ту ограничен дужином до уређаја, али он лепо лежи пре-ампу, јер је мало аналитичнији кабел. Фатхер до АИ јер су оба линеарна и лепо се слажу, па остаје Гигават до линеарног напајања. Ту би се могло објективно још нешто добити, јер напајање напаја два уређаја, па би још бољи кабел сигурно донео још мало побољшање,

Hvala, znači Ansuz Mainz X blago jarkiji pa sa lampom, Ansuz P2 sam imao prilike da slušam kod sebe i izrazito je dinamičan i za trunku ispupčen na napred za moj ukus, što je opet odlično za na poziciji letve. Ok to me je zanimalo, da čujem kakav ti je utisak ostavio Ansuz.

Link to comment
Share on other sites

Тако некако, мада мислим да је код тебе био П2 у дужини 1м? Овај пола метра дужи би требало да буде још бољи. Тако кажу и из самог Ансуза. Да је 1,5м бољи од 1м, 2м од 1,5м, а 4м од 2м. Чак су то демонстрирали на разним сајмовима...

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Filipescu said:

Тако некако, мада мислим да је код тебе био П2 у дужини 1м? Овај пола метра дужи би требало да буде још бољи. Тако кажу и из самог Ансуза. Да је 1,5м бољи од 1м, 2м од 1,5м, а 4м од 2м. Чак су то демонстрирали на разним сајмовима...

Slažem se u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...