Jump to content


Sony str 850dn / kanal cudno radi


Error85

Recommended Posts

Posedujem risiver iz naslova. Zadnji desni zvucnik se cuje u radu,ali kako bih objasnio...ne daje zvuk koji je namenjen njemu. Kada uradim test zvuka,bilo da je na risiveru ili komp,konzola...ne cuje se. Pustim igricu,film,muziku,imam zvuk ali nekako ne namenjen za njega. Mozda je malo konfuzno objasnjenje. Najbolje kako bih objasnio primerom,kad igram igru neku,ako se vrtim oko recino sagovornika,zvuk govora necu cuti sa tog zvucnika,a recimo pozadinske zvukove kao vetar hocu. Da li neko ima ideju kakav je problem u pitanju? 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Error85 said:

Posedujem risiver iz naslova. Zadnji desni zvucnik se cuje u radu,ali kako bih objasnio...ne daje zvuk koji je namenjen njemu. Kada uradim test zvuka,bilo da je na risiveru ili komp,konzola...ne cuje se. Pustim igricu,film,muziku,imam zvuk ali nekako ne namenjen za njega. Mozda je malo konfuzno objasnjenje. Najbolje kako bih objasnio primerom,kad igram igru neku,ako se vrtim oko recino sagovornika,zvuk govora necu cuti sa tog zvucnika,a recimo pozadinske zvukove kao vetar hocu. Da li neko ima ideju kakav je problem u pitanju? 

Probaj reset

https://helpguide.sony.net/ha/strdn10686/v1/en/contents/TP0000638284.html

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Body said:

Liči kao da je nesto zabagovo u nekom suraund modu meni je tako bilo preko PC ali radilo se o nekim codecima i driverima pa pokusaj da ga updejtujes sa firmwerom ako ima tu mogućnost.

Hm,pa mozda da downgradujem,pa vratim trenutni. Vredi pokusati. Pokusao sam modove  koje poseduje(neo cinema,dolby pl,hdc),bez ikakve promene. Bojim se da nije negde neki procesor za zvuk,ili nesto slicno. Vec sam imao problem sa hdmi izlazom i wifi-em. Vise polovan risiver uzeti nikad necu.

Link to comment
Share on other sites

ISto to sam imao na Univerzum Pojacalu sa Dobly cipom samo na svim zvucnicima,  pustao je samo Efekte , a glas nigde .
Po iskustvu mogu reci da je nesto vezano za to , zbog nekih stvari ima vecina tih risivera RESET dugme , probaj da resetujes da vidis da nije do nekog podesavanja, ako nista onda na tom kanalu nesto nije uredu i izgleda ne u vidu pojacala nego procesora zvuka , to moze biti i nesto drugo , nikad se ne zna, ali bas mi lici na to .
Nisam citao ovo ranije sta su ljudi rekli, ali to je moj neki predlog .
Inace radim elektroniku pojacala , ali ne mogu da zaradim za zivot pa mi je hobby , sa jedne strane cene su niske nekad i dzaba , sa druge strane ne mogu 100% da se posvetim ,moze da se posalje kod mene na popravku , a mogu i da ustupim zamensko pojacalo dok se ne popravi ako moze da se popravi.
U Sidu sam , najcesce to mora slanjem ali meni to ne pravi problem samo znam da mnogima predstavlja, zasto ne znam , kad se lepo upakuje sve je ok , a oni garantuju ako se osteti u transportu .

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Audio Doktor said:

ISto to sam imao na Univerzum Pojacalu sa Dobly cipom samo na svim zvucnicima,  pustao je samo Efekte , a glas nigde .
Po iskustvu mogu reci da je nesto vezano za to , zbog nekih stvari ima vecina tih risivera RESET dugme , probaj da resetujes da vidis da nije do nekog podesavanja, ako nista onda na tom kanalu nesto nije uredu i izgleda ne u vidu pojacala nego procesora zvuka , to moze biti i nesto drugo , nikad se ne zna, ali bas mi lici na to .
Nisam citao ovo ranije sta su ljudi rekli, ali to je moj neki predlog .
Inace radim elektroniku pojacala , ali ne mogu da zaradim za zivot pa mi je hobby , sa jedne strane cene su niske nekad i dzaba , sa druge strane ne mogu 100% da se posvetim ,moze da se posalje kod mene na popravku , a mogu i da ustupim zamensko pojacalo dok se ne popravi ako moze da se popravi.
U Sidu sam , najcesce to mora slanjem ali meni to ne pravi problem samo znam da mnogima predstavlja, zasto ne znam , kad se lepo upakuje sve je ok , a oni garantuju ako se osteti u transportu .

Pa sta vise,siguran sam da je do nekog procesora,ili nesto... taj kanal ima snagu,izlaz fizicki radi,ispravan je... cak sam primetio da ni na 7.1 nece zadnje desne da daje kako treba. E sad,ne bojim se slanja,ali ne znam koliko bi "intervencija" kostala,ako je to sto predpostavljamo da jeste?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Error85 said:

 E sad,ne bojim se slanja,ali ne znam koliko bi "intervencija" kostala,ako je to sto predpostavljamo da jeste?

Druze kazem ti , ja za zivot zaraditi ne mogu radeci  to , pa radim iz hobija , tako da ne kosta  te nista  sem delova , sa tim da neki vremenski limit ne postoji , naravno u razumnim granicama, imam posao ovako , pa kad odmaram ja uzmem pogledam . 
Ja ga mogu otvoriti , pregledati jel sve uredu , ocistiti kontakte i prekidace   videti da nije neka glupost neka sitnica i otkloniti potencijalne probleme , sto kaze mali servis a usput videti jel moze da se otkrije sta je sa kanalom  i koliko kosta ,  dal ima deo . 
Bez da pogledam i naucim kako radi ,tesko je ista reci , ako je taj chip u pitanju , uzmi mozes i sam pogledati sta pise koji je chip i ukucaj na googlu videces koliko je . Pise na njemu Dolby Chip . Al nije sigurno da je to . Moze biti kontroler pre chipa , i na njemu pise koji je , nekad zna biti sa donje strane ploce ,  mozda ima neko pojacalo kao to  neispravno u oglasima tu bi imali sve delove    pa mozes i tu videti koliko kosta . Al to je sve nagadjanje dok se detaljnije ne proveri  
Ja to radim tako sto uzmem sa levog kanala chip pa prebacim na desni i vidim , jer drugachije ne moze , tesko je na lageru imati  sve modele .
Svaki uredjaj koji dodje na popravku ja moram nauciti od A do ZH , jer drugacije se kvar ne moze otkloniti ako je tako cudan 
Ako nema struje naravno da je trafo ili neki kondenz ili tako , to se resi za pola sata , ali kad se ovako ne zna, moram nauciti sve o njemu kako bi nasao sta je u pitanju. Ako ima shema na netu za njega super , nisam proveravao . 
  
Ako treba zamena da koristis dok se eventualno  resi imam , mogu poslati .
Ako se odlucis za nesto javi na PM da ne pisemo vako javno licne stvari .
Gledaj na to kao drugaru da dajes da vidi koji je skolovan i razume se , jedino sto moramo slati jer nismo komsije al eto . 
A mozes i stereo gurati , mada volim i ja Surround :)

 

Link to comment
Share on other sites

Doktore, ne lozi se dzabe. Kvar je na HDMI ploci u DSP chipu. Resava se tako sto odes u ovlasceni servis i pitas posto je HDMI ploca za taj model. Ako mogu da je nabave, dobijes cenu i to je to. Reda radi, ploca za starije modele Onkyo risivera tipa TX-NR su oko 150 Eura plus ugradnja, za novije idu i do 300 Eura.Za Sony nemam info.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/8/2019 at 11:09 AM, Gox co. said:
On 2/8/2019 at 11:09 AM, Gox co. said:

Doktore, ne lozi se dzabe. Kvar je na HDMI ploci u DSP chipu.

E pa onda su to kompjuteri , ne bi dao toliko novca za te stvari , ali dobro ko kako zeli . 5.1 zvuk moze sa integrusom i uzmes 5 aktivnih zvucnika samo za cenu tog zamenskog dela . Dobri monitori mogu za 150e da se nadju , 4 koma 300e  to mu dodje to .

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...