Jump to content


NAD 3220PE


acagas

Recommended Posts

Pozdrav,
Imam problem sa pojacalom iz naslova. 
Danas testiram diy kutije na pojacalu i posle nekog vremena zvuk pocinje da se izoblicuje,klipuje kada na racunaru pojacam preko 80 %, i dok sam skontao da se to desava pogorsalo se na 35-40%. Volume na pojacalu nema nikakve veze sa izoblicenjem. Soft Clipping na On od kako je kod mene. Sta moze biti problem? 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, acagas said:

Danas testiram diy kutije na pojacalu i posle nekog vremena zvuk pocinje da se izoblicuje

Da nije do kutija, skretnica u kutijama, kablova, veza......

1 sat ranije, acagas said:

Na pc-u su povezana 2 pojacala.

Kako je ovo izvedeno, da tu nema nekih interakcija oba pojačala. Proveri sve kablove, interkonekte, zvučničke....

Link to comment
Share on other sites



Od pc-a ide AUX do nad pojacala pa u uher pojacalo. Tako koristim vec godinama. Dal je moguce da za 10 min testiranja pojacalo "crkne" ? Kablovi su svi isti u kutijama i od pojacala do njih kao i aux/cinc kablovi za povezivanje 2 pojacala. Sad sam proverio na uher pojacalu kutije rade najnormalnije(vec nekih pola sata).

Link to comment
Share on other sites

Nad  uhvatio koju godinicu , Probaj sa nekim "original"  zvučnicima , više osjetljivim . Diy  su možda preteški za njega ( kondenzatori u napajanju oslabili ) . Poželjno 8 oma . Nešto kad se zagrije počinje izobličavati , može biti i "rasušena" pasta između izlaznih tranzistora i hladnjaka , ipak je vjerojatnije da su napojni kondenzatori  jer im je premali kapacitet .  , ali ima ovdije kompetentnijih od mene. Činjenica kao što si rekao je  da rade jedno vrijeme , a onda počnu izobličavati . Ovo su dvije elementarne stvari zbog čega se to more dešavati . Sretno ! :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, black coffe said:

Nad  uhvatio koju godinicu , Probaj sa nekim "original"  zvučnicima , više osjetljivim . Diy  su možda preteški za njega ( kondenzatori u napajanju oslabili ) . Poželjno 8 oma . Nešto kad se zagrije počinje izobličavati , može biti i "rasušena" pasta između izlaznih tranzistora i hladnjaka , ipak je vjerojatnije da su napojni kondenzatori  jer im je premali kapacitet .  , ali ima ovdije kompetentnijih od mene. Činjenica kao što si rekao je  da rade jedno vrijeme , a onda počnu izobličavati . Ovo su dvije elementarne stvari zbog čega se to more dešavati . Sretno ! :)

Kutije su male, 50-tak wati. 8" Bass, 4" mid i visokotonac. Pojacalo je placeno 1800 din na starom buljaku pre godinu dana. Odnecu ga na popravku, pa kako bude.

Probao sam zvucnik na 8 oma, isti problem.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, acagas said:

Odnecu ga na popravku, pa kako bude.

Није потребна поправка већ тз. рифреш а то значи да је потрбна замена малте не свих електролита унутар уређаја. Биће проблем око набавке електолита у колу исправљача за излазне степене јер су 6800µF/80V .

Мој савет је да се ставе 10000µF, а након те операције следи фино подешавање како мирне струје тако и DC ofseta. Код те серије НАД-ова офсет је знао да се мења у току рада.

Наравно заменити и тримере 2(мирна струја) + 2( офсет).

Link to comment
Share on other sites

Just now, giZ_Mo said:

Није потребна поправка већ тз. рифреш а то значи да је потрбна замена малте не свих електролита унутар уређаја. Биће проблем око набавке електолита у колу исправљача за излазне степене јер су 6800µF/80V .

Мој савет је да се ставе 10000µF, а након те операције следи фино подешавање како мирне струје тако и DC ofseta. Код те серије НАД-ова офсет је знао да се мења у току рада.

Наравно заменити и тримере 2(мирна струја) + 2( офсет).

Zivim na selu, imam majstora(lokalno) za pojacala/zvucnike ali posto je problem da se nabave neke stvari i urede kako treba ... Neka preporuka majstora?

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, acagas said:

Zivim na selu, imam majstora(lokalno) za pojacala/zvucnike ali posto je problem da se nabave neke stvari i urede kako treba ... Neka preporuka majstora?

Извињавам се, дошло је до грешке. Два главна електролита су 4700µF/35V. Они су итекако набављиви.

Link to comment
Share on other sites

tako je...i bilo bi lepo cuti cenu tog refresha.Fine su phono sekcije iz tih starih ampova i uz efikasne zvucnike se moze dobiti lep b sistemčić ali da se malo razjasni koliko ustvari kosta takav ampić sa kojim se krene od 70-80€.Predpostavljam sigurno bar jos toliko ali da ne nagađamo.

Ja sam u par navrata navodio cene fabrickig servisa za skuplje uređaje ali zgodno bi bilo cuti kako je to kad se odradi u lokalu.Ipak su to pre svega stari uređaji,ne lice oni na sebe zvucno.Ne mora da se navodi direktno ko je radio,već pre sta je rađeno...Malo koristi od foruma da bude i u ovom smeru za vintage ljubitelje

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 11:17 AM, acagas said:

Zivim na selu, imam majstora(lokalno) za pojacala/zvucnike ali posto je problem da se nabave neke stvari i urede kako treba ... Neka preporuka majstora?

Ja radim te  stvari ,  kod mene moze da se proveri i kvalitet zvuka , nivo suma , itd  , producent preko 15 godina talentovan elektronicar 
Pogledaj ovde temu Cevi VS Transistor  tu sam ja proveravao razna cuda spektralnom analizom , itd da ne dubim .
 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Audio Doktor said:

Ja radim te  stvari ,  kod mene moze da se proveri i kvalitet zvuka , nivo suma , itd  , producent preko 15 godina talentovan elektronicar 
Pogledaj ovde temu Cevi VS Transistor  tu sam ja proveravao razna cuda spektralnom analizom , itd da ne dubim .

Ja sam na forumu pisao o tebi da si entuzijasta, da se trudiš, ali svakako se ne bih usudio da ti dam pojačalo na poravku ili osveženje. Ovo moje mišljenje se formiralo, na osnovu onoga što si pisao na forumu. Mada, ko zna možda i za par godina ispečeš dobar zanat. U svakom slučaju srećno.

Link to comment
Share on other sites

Posle Audio Doktora je tesko napisati bilo sta ali hajde da se  i ja prikljucim. Prosle godine sam radio kompletan refresh takvog NAD-a i kostalo je 80 Eura sa materijalom. Stavljani su Panasonic elektroliti i kompletno otklonjreni svi nedostaci. Pojacalo je sviralo dobro ali sam imao utisak da je vlasnik ocekivao spejs satl od 20W. To jeste dobar amp ali nije za moderne zvucnike. Inace, meni prilicno omiljena sprava.

Link to comment
Share on other sites

E to se već zove konkretan odgovor,i jos vaznije od strucne osobe.Hvala u ime zainteresovanih. :cheers

...hehe ,a vlasnik verovatno ocekivao da će da radi ampić sa dynaudio od 4ohm i 84db posle refresha na bazi testosterona :D

Uzivali smo svojevremeno u takvim spravicama pa mi je to bio predlog za jednu decju sobu,zapravo Nadov resiver sa KP nesto malo veće snage.Pozelelo "dete" gramofon,pa ideja da se napravi jeftin gramofonski set up,uz Fm radio i kombinovanje sa Tidalom...samo fono sekcije danas kostaju vise.Naravno i neke efikasnije zvucnike treba naći,lake za pogon.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, sondek said:

Naravno i neke efikasnije zvucnike treba naći,lake za pogon.

Da, to je uslov. Po meni 91dB je minimum osetljivosti a sve vise od toga je benefit. Naravno svirace on i sa 84dB ali je 20W premalo za adekvatno pomeranje basa u takvim kutijama. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...