Jump to content


AVR + 5.1 do 500e, eventualno 600e?


Mil@n

Recommended Posts

13 sati ranije, Mil@n said:

šta mislite o ovom kompletu

Taj Yamaha NS-P40 je prilično osnovni komplet, ja sam imao slabiji NS-P20 set uz prethodni AVR, mali plastični zvučnici ništa posebno, služilo je za gledanje filmova i bilo dovoljno za moju malu sobu, služiće ti P40 za početak, bolje nego što je meni taj slabiji, dok ne uloviš nešto bolje. Samo za filmove ti je skroz ok, za muziku ćeš hteti bolje ali služiće i za to u modu na AVRu gde radi i wufer za muziku.

Možda vredi pogledati ove, za slične novce, polovni 5.1 set iako mi nije jasno zašto je izvadio visokotonce iz NS-90 satelita, malo mi tu nešto smrducka a i dosta dugo se vuku po oglasima (a i dosta su stari), preporučivao sam ih i nekome već ovde. Pogledaj mu sve oglase da vidiš ceo komplet https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/Yamaha-NS-150-par-podnostoje-ih-zvu-nika-72083332-oglas.htm

od jeftinijih novih setova zvučnika imaš i Harman / Kardon HKTS 5 i JBL Cinema 510 na KP-u, imaš i bolje, skuplje HKTS serije, zanimljivo mi je recimo ovo što prodaje samo zvučnike bez vufera od HKTS 16 https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvu-nici/Harman-Kardon-HKTS16-Sateliti-5-0-Novo-72436338-oglas.htm samo ti posle treba neki vufer i na konju si

Što se tiče AVR-a ja podržavam Denon 1500 kao i prethodne serije, ako uloviš 1400 za neki popust još bolje, možda se pojavi kod mađara na KPu, jeste da sam malo pristrasan jer imam 1200 ali mislim da sada nije trenutak ulaganja u skup AVR. Ja čekam da se pojavi HDMI 2.1 pre nego što ću uopšte razmišljati o novom AVRu.

Link to comment
Share on other sites

Miloše, hvala ti puno, odlični su ti predlozi!

Taj harman kardon koji lik prodaje za 180 ima već za 230e na kp ali sa vuferom, to mi je baš korektno, pošto me izađe oko 600 sa avr, ako bi za isti dao oko 380 (koliko je 1500x). Tako da, eto, naziru se neke konkretne opcije. Iskreno, za moje prohteve verujem da bi i te kako takvi neki zvučnici radili posao, barem za početak ako ne za duže staze. Sviđa mi se i što H&K ima nosače za zvučnike u paketu, ne znam da li je to praksa i sa ostalim proizvođačima. 

Edit: ups, sad vidim da su njegovi drugi, skuplji model... Hm, ovo je jako privlačno. Kako se posle uparuje woofer sa tim, ima li razlike ako nije iz iste serije i sl? Da li odsustvo vufera iz original seta utiče na bilo šta u kasnijoj kupovini kao i radu? Jbg pitam nemam pojma :)

Tu polovnu yamahu bi izbegao, mada su mi tall boy zvučnici privlačni zbog praktičnosti.

Zašto misliš da je 1400 denon još bolje, zbog uštede? :)

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da izvestim da sam se odlučio za Denona 1500H, mislim da će za mene kao nekoga ko tek ulazi u sve ovo i nema iskustva sa ultra mega sistemima biti i više nego dovoljno, tj za moje potrebe. Koliko sam istražio, podržava manje više sve što je aktuleno i nadam se da ću biti miran sa te strane barem 2, 3 godine. Pri tom, cena za koju ga uzimam je najbolja koju sam našao uključujući i strane sajtove, a u nekim slučajevima je i baš osetno manja. Sutra idem po njega...


Ostaju zvučnici.

Glavni pikovi za sada su mi: 

Pomenuta Yamaha koja kontam da je šuntava, tj svestan sam da je praktično najniža klasa: yamaha nsp 40

Zatim Harman Kardon HKTS16 za oko 330e, ima set satelita za 180, ali koliko vidim, subwoofer ne može da se uzme za razliku, pa ne vidim što ne bih uzeo komplet i završio...

Našao sam i ovo i deluje mi da je ok:

JBL Cinema 610 za oko 310, 320e takođe, u našoj radnji.

U AV Marketu ima i nekih zanimljivih pionirovih setova, ali već par ljudi me opasno odvraća od pionira..

Eto, najviše me zanima poređenje ovog Harmon i JBL kompleta, a ako se pojavi i neki dobar komplet polovan, razmotriću. 

Hvala svima a najviše Milošu, pomogli ste da se odlučim a ponešto i naučim :)

Link to comment
Share on other sites

Da sumiram, risiver je tu, denon 1500h, od zvučnika sam na kraju sam uzeo Harmana HKTS 16 posle dugo razmišljanja i dosta loših reviewa pre svega po pitanju vufera, na kraju sam ga ipak uzeo i dobrio - loš vufer :D Tj ima problem sa zujanjem i sl...

Sa zvukom sam bio prezadovoljan i sad treba da naručim druge... Al sam video i YAMAHA set koji je skuplji 120e, ali su drveni i imaju dva velika stojeća zvučnika za koje vidim da su reviewi brutalno dobri. E sad, pošto se koncept zvučnika razlikuje od HK-a koji ima 5 satelita i vufer, zanima me da li će yamaha da daje isti ili bolji surround zvuk? Za ove prednje verujem da kidaju (za moje potrebe), u av marketu su samo oni 30.000. 

Mislim na ovaj set. Ne mogu da ga nađem nigde na netu kao set, tako da kontam da su Mađari sklepali set od zaostalih zaliha verovatno... 

https://extremeaudio.hu/yamaha-ns-f51-51-hangfalszett

Link to comment
Share on other sites

Problem sa zujanjem je možda do kabla sa kojim je povezan na AVR al ne znam dal je ugrađen u vufer ili možeš da menjaš za neki bolji sa izolacijom.

Yamaha set deluje odlično, ako ti se diže budžet za toliko. Možeš odvojeno i da nađeš sve to, surround i centar su NS-P51, vufer NS-SW050 a ovi veliki NS-F51 pa možeš pojedinačno da čitaš recenzije i tražiš gde ima jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

HK sam već poslao nazad... Nije kabl...

 

Čitao sam o yamahi, utisci ljudi su 99% oduševljenje... Pogotovu sa prednja dva. E sad, HK je imao iste satelite i ujednačen zvuk, pošto ove Yamaha komponente kontam nisu planirane za 5.1 već su ih oni skockali (ne nalazim nigde na netu takav set) - da li će surround doživljaj da bude isti?

 

Doplata nije problem, samo da znam da će radi posao u tom smislu. default_smile.png

 

P. s. Msm da je woofer sw 012

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da su harman sateliti popirlično masivni bili, tj za mene iznenađujuće teški, a i kvalitetom zvuka sam bio zadovoljan no to je verovatno normalno pošto sam amater u celoj priči. Al nekako verujem i ja da Yamaha ne bi kaskala, za prednje nemam dileme...

Link to comment
Share on other sites

Nešto ne kontam iz cele priče. Da li si ti kupio taj Denon AV risiver? Ako jesi sa tim Yamahama će da radi mnogo bolje nego sa kutijicama. Te Yamahe jesu komplet bez obzira šta ti mislio. Samo tu ima jedna druga kvaka! Mora AVR da se podešava i to ozbiljno da bi pokazao šta zna. Ima u tim risiverima lavirint menija kroz koje moraš da prođeš, osim ako nema mikrofon za autosetup.
Ne možeš samo da prikačiš zvučnike i da digneš sve četr u vis od sreće.

Link to comment
Share on other sites

@ivanp Da, kupio sam denona :)

Imam mikrofon i već sam konfigurisao ove zvučnike što sam imao... Nemam ja šta da mislim, ja sam tu da pitam, znam da je svako mišljenje ovde validnije od mog, tako da samo napred :)

Po menijima sam čačkao, uspeo sam posle malo cimanja da osposobim hdmi ARC prenos audija, tu sam se malo cimao jer mora da se aktivira na par mesta i na tv i risiveru, ali sam uspeo. i bio sam zadovoljan što prenosi lagano 5.1 nekompresovani materijal, al to mi je dosta za početak. Posle moram da nađem način da šaljem i nekompresovani. 

Svestan sam skroz tvoje poslednje rečenice, zato sam tu i imam već milion pitanja, ali o tome kasnije, kada poručim set. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...