Jump to content


Medjunarodna posiljka


Miksailo

Recommended Posts

Postovane kolege,

na KP me kontaktirao italijan koji zeli da kupi pojacalo koje sam oglasio. Kad sam pozvao nase kurire koji se bave domacim transportom a oglasavaju se i za medjunarodni, u medjunarodni spadaju samo posiljke dokumenata i raznih papira a nista gabaritnije.

DHL cena transporta je 64000 din kad popunim obrazac na njihovom sajtu sto italijanu ne smem ni da pomenem plus ne znam da li ja kao fizicko lice neku polovnu stvar mogu uopste i da saljem van zemlje i da li to podleze nekoj carinskoj kontroli?

Moje pitanje glasi, kako nesto prodati i poslati van Srbije?

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Odes na postu,i posaljes ako nije preterano vredno.Ja sam slao vec i problem je sa osiguranjem paketa,stisao zube zazmurio i stiglo je tamo gde treba bez osiguranja...popune se carinski papiri kod njih.Verovatno si telefonski naleteo na baba seru ali u posti na salteru znaju. Dhl skup ko otrov.Progooglaj malo na temu na sending to Italy ,cesto su zemlja koja se izbegava za slanje,verovatno postoji razlog

edit:obzirom da i sam nesto prodajem pa sam malo proguglao u medjuvremenu,ima svakojakih misljenja od toga da kasne do toga da ne stizu paketi,uglavno vrlo cesto Italiju izbegavaju ...tako da bih ja ipak osigurao posiljku i sa potvrdom da je paket primljen ,ako je moguce ...evo jednog komentara ebay prodavca...

 

Re: Any advice on shipping to Italy?
in reply to codybearsgrandma Dec 6, 2012 7:12:05 AM
shop4cap
 

I sell on Ebay over 10 years and have large experience of shipping all around world. NEVER SHIP TO ITALY!!! From my 10 shipping's to Italy only 1 was delivered. 9 finished with paypal disputes. Only one way ship to Italy Express mail. If you have no proof what item was delivered it will be paypal dispute from Italy. You have only 2 options: DO NOT SHIP TO ITALY or USE EXPRESS EMS MAIL, DHL, FedEx, UPS No other way!

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Miksailo said:

Postovane kolege,

na KP me kontaktirao italijan koji zeli da kupi pojacalo koje sam oglasio. Kad sam pozvao nase kurire koji se bave domacim transportom a oglasavaju se i za medjunarodni, u medjunarodni spadaju samo posiljke dokumenata i raznih papira a nista gabaritnije.

DHL cena transporta je 64000 din kad popunim obrazac na njihovom sajtu sto italijanu ne smem ni da pomenem plus ne znam da li ja kao fizicko lice neku polovnu stvar mogu uopste i da saljem van zemlje i da li to podleze nekoj carinskoj kontroli?

Moje pitanje glasi, kako nesto prodati i poslati van Srbije?

Hvala!

Autobusom, talijan vozacu pare a vozac njemu pojacalo u paketu. Obojica castite vozaca po 20 eur i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...