Jump to content


Preporuka za Risiver ili pojacalo


fancy74

Recommended Posts

Postovani sada imam liniju sastavljenu od TECHNICS SA -EX 710 AV RISIVER , TECHNICS SH-GE 90 equilazer , SONY MDS 640 , PIONEER BDP140 Blueray  i sve to slusam na JBL LX22 u prostoriji 60 kvadrata , sve se lepo cuje ali mislim da technics risiver mi deluje nekako mlitavo kako u visokim tako i u bas -u srecom sa ekvilajzerom mogu ispeglati zvuk ali nisam nesto zadovoljan, u Radionici imam SONY STR-D940 QS  I JBL LX55  SONY MDS -JE770 I PIONEER DVD DV 360 i deluje mi da je sam risiver mnogo bolji po kvalitetu od tog Tecnicsa ,

Razmisljam mesto Techniksa neki HK da kupim jer imam mnogo topliji zvuk a slusam DISCO DANCE POP muziku , sta mi mozete prporuciti od HK serije da bude dobar za JBL LX22 ?

Hteo sam da i tu kupim SONY STR-D940 ali zbog gabarita u komodi nema mesta e sad ako moze preporuka sta bi mi preporucili iz HK  serije sa njihovim karakteristicnim mekim zvukom 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih bas zvuk HK nazvao "mekim i toplim". Da ga nisi pomesao sa Marantz-om?

HK ti za vrstu muziku koju si naveo odgovara upravo zato sto nije takav.

 

BTW, vidim da je tema aktuelna skoro 6 godina :)

I opet kao i prosli put - lakse ces naci pojacalo i tjuner.

Koliki ti je budzet?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Budzet je ogranicen do 200 eura za pojacalo , ja uglavnom neslusam glasno muziku i ove male LX 22 znaju da napune prostoriju zvukom ali kod technicsa imam utisak da muljavi na basu i visokim tonovima e sad nisam imao prilike da povezem neki od HK ili MARANTZ pojacala kako bi to zvucalo , a LX 22 mi je zanimljiv i iz tog razloga sto se lepo uklapaju u enterijer hteo sam da promenim sa LX 55 jer sam svojevremeno imao jos jedan par JBL LX55 u jednoj prostoriji i STRD-940QS isto ali to se malo slusalo i necak dodje i zamoli da mu prodam risiver i te kutije i tako sada bi probao neku promenu sa ovim LX22 sta bi tu lepo a da ne zamara usi svira

Moze neki i AV surround risiver isto od serije HK ili sta bi vec moglo da zadovolji po zvuku i da se uklopi u budzet

Link to comment
Share on other sites

Technics je plastika solidno svira ali to nije po meni Hifi kakav sam ocekivao ali kao sto sami pre 6 g pitao za savet svasta se tu izdesavalo i nisam dosao do nijednog HK da probam kako bi to sviralo , razmisljam da kupim isti takav soni i preradim komodu a technicsa prodam ili vec nesto uradim sa njim jer ocuvan je maximalno i cak satvise imam i original daljinski sa njim

Link to comment
Share on other sites

Imao sam taj JBL LX22. uz duzno postovanje taj zvučnik nije nista posebno čak ni za tu klasu.LX 55 je mnogo veći, i mnogo bolji.Krivca za loš zvuk bi tražio prvo u Technics risiveru.Lično velika većina Technicsa da ne griješim dušu ima muljav zvuk.Pretjeraću, ali sa bilo kojim drugim pojačalom taj LX22 će vjerujem svirat bolje.Sa Sony risiverom će da svira mnogo bolje, ali ne i u 60 kvm.Taj LX 22 je za male sobe rock, disco i slično.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, fancy74 said:

(....)u prostoriji 60 kvadrata (....)

 

1 sat ranije, Peter said:

LX 22 je mali za 60 kvm.

(....)

 

A što bi ozvučavao 60 kvadrata? To je veliki prostor i to košta. 

 

Bolje sredi jedan ćošak za slušanje muzike, sedi u njemu kad ti se sluša a u ostatku prostora.....ma, šta te briga, nek tandrče bilo šta.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, fancy74 said:

Technics je plastika solidno svira ali to nije po meni Hifi kakav sam ocekivao ali kao sto sami pre 6 g pitao za savet svasta se tu izdesavalo i nisam dosao do nijednog HK da probam kako bi to sviralo , razmisljam da kupim isti takav soni i preradim komodu a technicsa prodam ili vec nesto uradim sa njim jer ocuvan je maximalno i cak satvise imam i original daljinski sa njim

Ma za početak ih zameni. Pa ako ti se svidi prerađuj komodu.:)

Neki univerzalni daljinci podržavaju te Sony risivere.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

To vazi za srednje i visoke, ali za bas malo teze.

Pa ti onda mora da imaš samo krš uredjaje i živiš u lavirintu.

 

Oh, wait. :o 

 

 

Može u ćošku. Imam drugara koji je opasan muzičar. Živi u Geneks zgradi na dvadesettrećem spratu. I ima veliku dnevnu sobu.  Nije ni pokušavao da je celu ozvuči nego je sebi sredio jedan ćošak te sobe. U njoj sad ima neke besne studijske monitore a sećam se kad je počeo s nekim jeftinim Tannoy reveal aktivnim monitorima. Sad ima i jednu ili dve police s knjigama više u tom ćošku. Tu mu sve odlično zvuči. Slušali smo i moje i njegove studijske snimke u tom njegovom ćošku.

Može i tako ali, jbg, ne možš onda sedeti u celoj sobi :o 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, fancy74 said:

Budzet je ogranicen do 200 eura za pojacalo , ja uglavnom neslusam glasno muziku i ove male LX 22 znaju da napune prostoriju zvukom ali kod technicsa imam utisak da muljavi na basu i visokim tonovima e sad nisam imao prilike da povezem neki od HK ili MARANTZ pojacala kako bi to zvucalo , a LX 22 mi je zanimljiv i iz tog razloga sto se lepo uklapaju u enterijer hteo sam da promenim sa LX 55 jer sam svojevremeno imao jos jedan par JBL LX55 u jednoj prostoriji i STRD-940QS isto ali to se malo slusalo i necak dodje i zamoli da mu prodam risiver i te kutije i tako sada bi probao neku promenu sa ovim LX22 sta bi tu lepo a da ne zamara usi svira

Moze neki i AV surround risiver isto od serije HK ili sta bi vec moglo da zadovolji po zvuku i da se uklopi u budzet

Imao sam lx 55. Probao par pojačala i najviše sam dobio sa Sansui AU-X 301.

Sa njim su najbolje svirale. Stavljao sam i Tech-u ,to zaista svira loše.

Taj Sansui nije skup.Ispod 100 eu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...