Jump to content


Osnovni merni instrument potreban


Krca44

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

55 minuta ranije, Father said:

Daj bre Krco. Strpaj u džep 1000, pređi ulicu na prekoputa, uđi u taj tvoj Kineski centar i kupi onaj veći žuti unimer. Dobiješ i bateriju u kutiji. Meri ti sve što ti treba... Otpor, kapacitet, AC, DC, kratak spoj (pištalica), diode, miliAmpere... Neki čak mere i temperaturu ako to uopšte radi.

То сам му и Ја каз'о.  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Krca44 said:

Nisam znao da ovi Kinezi u mom kraju daju garanciju... ili to drzava garantuje kad se ima racun ?

Ako kupim i rikne mi morao bih da se sporazumevam rukama sa njima   :D

Pa hvala, videcu koji cu

Ja imao i jedan i drugi I oba nisu imuna ako ih greškom spališ, a boga mi nisu ni oni skupi. Ja preferiram ovaj žuti imam jedan za brzo merkanje, a imam i onaj sa KP što samprepoznaje merenje, ali ne meri napon.

Odličan + meri kapacitet do 100.000 uF ili nešto više i meri dodatno induktivnost. odlično za petljanciju sa elektrolitima i kalemima i tu meri neke sumanute vrednosti ...

Ne nalazim ga više na KP, nažalost. Dobije se bez kutije sa pipaljkama koje treba zalemiti za pločicu, mislim cirkus ali radi odlično. Meri i ESR kondovima ...

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za razmišljanje: za neku radionicu u koju uđete jednom u mesec dana ili dva tri meseca, vam treba neki izvor zvuka, čisto da čujete vesti. A možda i da jednom u 6 meseci čujete ko je prvi na top listi.

Da li će te kupiti B&o state of the art izvor muzike ili kineski tranzistor? 

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za razmišljanje: da li biste kupili na primer no-name kinske elektrolite? A elektrolite s Aliexpressa?
Da li je za pojačalo, napajanje TV-a... ili je detetu za školski projekat da blinkaju diode?

Koliko je nesvrsishodno staviti no-name elektrolite u fino pojačalo, toliko je besmisleno kupovati Simens i F&T da srednješkolci uče kako se ispravlja struja.

Sve ima svoje.
Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Aibo said:

Koliko je nesvrsishodno staviti no-name elektrolite u fino pojačalo, toliko je besmisleno kupovati Simens i F&T da srednješkolci uče kako se ispravlja struja.

+1...

Ali za instrument, za bilo koju namenu, ipak bih izbegao te kineze od 600-700din u našoj maloprodaji (takvi su 2-3$ na Ali-ju).

Ima na Ali-ju sasvim pristojnih za 10-20 €/$. Neko je gore linkovao primer, evo ga opet... Dobiješ i šrafciger(čić) na poklon. :D

Veliki je raspon između ovakvog i ovakvog instrumenta. Ne treba uzeti ni jednu krajnost.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, NShappy said:

Ovi najjeftiniji, ponekad nemaju zujalicu, koja je ipak vrlo korisna.

Zujlicu ima.

I  ĉetvrtke.

I tranzistore meri. I NPN i PNP.

5 minuta ranije, Father said:

Takođe ovaj mali crni ne meri kapacitet.

Da ne preteravate malo sa zahtevima za 300 dinara

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...