Jump to content


kupovina gramofona


tesica

Recommended Posts

Odlican izdrzljiv gramofon. Uz dobru iglu sluzice te jako dobro i jako dugo.

Kopija Tehniksa 1200, pravljen da izdrzi sva DJ izivljavanja.

Nije toliko losiji koliko je jeftiniji od Tehniksa.

Sluzi za ''normalno'' slusanje ploca. Pravi audiofili ce mu naci hiljadu mana, nije da nece.

Ako si audiofil, zaobidji. Ako nisi, bices zadovoljan. Istina, za te novce se mogu naci i kvalitetne vintage masine (Denon, Lenco, Thorens, Dual, Pioneer...) ali novo je novo. Sto rece davno Henri Ford , najbolji auto je nov auto.

Po meni, kao nezahtevnom slusaocu, najveca je mana to sto nije makar poluatomatski da digne rucku na kraju ploce .

Poklopac je takodje nestandardan...  nije na sarke kao sto je uobicajeno nego je bas najobicniji poklopac.

Imam slicnu kopiju Techniksa, tesku 11 kg. Okrece stabilno, a sa iglom  predvidjenom  za 1,5 do 2 grama sasvim lepo saradjuje.

 

A sada da cujemo sta su mu mane od boljih strucnjaka neg sto sam ja. I mene zanima.

Link to comment
Share on other sites

kao prvo radim u svici,kupujem iskljucivo u istu prodavnicu vec nekih 15ak god. na rate,zato hocu nov.nisam se bas za njega odlucio,ima veliki izbor,on me je privukao zbog zvucnice i igle pa sam mislio u kompletu,da ne komplikujem da sastavljam:-D.cena do 1000sfr,slusam blues,rock,inace imam Kombi Hitachi HCA/HMA-8500 MKII i infinity kappa 7.2i zvucnike

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, tesica said:

postovanje,nov sam na forumu,planiram da kupim gramofon AUDIO-TECHNICA AT-LP1240,nov

molim za misljenje

 

Ako si pošteno zaradio novac, kupi taj gramofon, em je nov em ne moraš da se nadmudruješ s napaljenim matorim gramofondžijama po kojekakvim forumima.

Ako si novac stekao nepošteno, daj ga u dobrotvorne svrhe.

 

Koju zvučnicu prodaju uz gram?

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

 

Ako si pošteno zaradio novac, kupi taj gramofon, em je nov em ne moraš da se nadmudruješ s napaljenim matorim gramofondžijama po kojekakvim forumima.

Ako si novac stekao nepošteno, daj ga u dobrotvorne svrhe.

 

Koju zvučnicu prodaju uz gram?

 

ne dolazi zvucnica,nego sam citao da su njihove dosta kvalitetne,pa da ne sklapam razlicito sa gramofonom

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to isto. I taj Reloop je dobar ali, ako ti je AT zgodniji zbog prodavnice, kupi njega. Od AT zvučnica svuda je hvaljena AT 95E kao najbolja od onih najjeftinijih. Ja preporučujem AT 120E jer je primetno bolja  a sad se prodaje pod oznakom VM 530.

 

Jbg, i Audiotechnica je počela, kao i Orthofon, da prepakuje stare sprave, menja im ime i prodaje po višim cenama.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad krenu u raspravu odmah ću ti reći da zanemariš sve i da kupiš ovo

 

https://www.amazon.com/Crosley-CR6019D-BR-Executive-Turntable-Bluetooth/dp/B074CR4CDD/ref=sr_1_5?s=aht&ie=UTF8&qid=1548609564&sr=1-5

 

Može da se nosi kao koferče, bićeš hit na hipsterskim žurkama, devojke će te više voleti. i momci ako ti ne smeta.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, VU metar said:

Pardon, ovaj će biti 1200 eur.

Mnogo je to para. Evo, ja ću prodati moj Technics, sredjen i nabudžen, s boljim žicama, Kabuza kadicom, Salsa zvučnicom, Leach phono sekcijom, drvenom audiofilskom policom sa specijalnim šiljcima i posebno izabranom audiofilskom prekrivkom i audiofilskom prašinom u kristalnoj teglici za samo 3499, 99 evra.

Bargain, jbt.  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Bujodrag said:

Sad kad krenu u raspravu odmah ću ti reći da zanemariš sve i da kupiš ovo

 

https://www.amazon.com/Crosley-CR6019D-BR-Executive-Turntable-Bluetooth/dp/B074CR4CDD/ref=sr_1_5?s=aht&ie=UTF8&qid=1548609564&sr=1-5

 

Može da se nosi kao koferče, bićeš hit na hipsterskim žurkama, devojke će te više voleti. i momci ako ti ne smeta.

malo sam mator za zurke,1965.god.:D

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, VU metar said:

Živo džabe, ja se ne bi mislio ni trenootak!

:D :D :D  

Paz' šta pišeš, neko od ovih nesrećnika će nasesti na tu zajebanciju pa će posle plakati.

13 minuta ranije, tesica said:

malo sam mator za zurke,1965.god.:D

Ako si mator za žurke onda si mator i za gramofon. Kupi dobar DAC za te pare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...