Jump to content


Push pull pojačalo sa SSSR GU50 TFK LS50?


zflazar

Recommended Posts

Konstrukcija je provežbana i RCA je usvojen kao rešenje za konekcije. Prototip je gotov i uveliko radi kod mene u sistemu već par meseci. Nismo mu našli mane od proglašenja okončanja rada na razvoju, tako da ulazi u završnu fazu. Komad koji je kod mene je zapravo konstruktorov primerak dat na slušanje do okončanja izrade moje sprave dodatno poboljšane sa još jednom prigušnicom i većim kapacitetom u filtraciji. Deo sa lampama će ostati identičan.

Nije predmet prodaje ili izrade za prodaju. Biće samo dva unikatna komada. Ovaj koji sada slušam i taj koji ću za sebe da izradim uz njegovu pomoć i zajednički rad.

Verovatno ću da ga predstavim u nekom momentu u sklopu mog sitema. Sprava je nešto najneutralnije sa lampama što sam ikada čuo. Prosto se ne primećuje u lancu, a unosi magiju i vrlo osetno prilagođenje prema ulaznom stepenu Hirage.

Hvala za info. Ne bih dužio dalje o ovom preampu jer ne znam detalje niti me zanimaju. Čovek je rekao da je napravio nešto potpuno novo i da obavezno poslušam, a sa osnovnim ciljem da je nevidljiv u tonalnom smislu ali prisutan u energiji i kontroli. Naglasak je na prilagođenju za Hiragu koju je takođe on konstruisao uz pregršt inovativnih modifikacija o kojima je govorio u Šćepinovoj emisiji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 29.3.2019. at 23:19, simplicisius said:

GU 50 u kompletnim podnožjima izgledaju potpuno egzotično, na originalni ruski način.

Lampe mogu da se kupe, a podnožja, pogotovo ovako kompletna, valjda samo iz Rusije.

Igor mi je prvi obećao ceo komplet, ali nije kod njega i nisam baš uveren da će biti pronadjen.

U zastoju sam i sa projektom i nisam posećivao forum duže od tri nedelje. Neplanirani brutalni zastoj.

 

Kako napreduju radovi?

Link to comment
Share on other sites

On 26.1.2019. at 20:25, zflazar said:

da li neko ima link/iskustvo sa PP pojačalom baziranim na Ruskoj cevi GU50 ili bahato sa Telefunken originalom LS50???

internet-pretraga daje jako oskudne podatke a mene svrbi kako bi neko PP cevno pojačalo bazirano na tetrodi/pentodi zvučalo a da to nije prežvakani PP sa EL84/EL34/6L6/6V6/6550/KT66/88/90?

Poželjno u UL ili triodnom spoju... Pentodni mi zvuči jezivo ko vašarski razglas :(

Napravili poljaci

http://highfidelity.pl/@main-777&lang=en

I bugari

 

http://www.stinnovators.com/?page_id=623

 

Ovo je čeh, interesantno štivo

 

http://k15.kreteni.cz/gu50.php

Pitanje za tebe, kakva su iskustva sa 6r3s?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...