Jump to content


Push pull pojačalo sa SSSR GU50 TFK LS50?


zflazar

Recommended Posts

da li neko ima link/iskustvo sa PP pojačalom baziranim na Ruskoj cevi GU50 ili bahato sa Telefunken originalom LS50???

internet-pretraga daje jako oskudne podatke a mene svrbi kako bi neko PP cevno pojačalo bazirano na tetrodi/pentodi zvučalo a da to nije prežvakani PP sa EL84/EL34/6L6/6V6/6550/KT66/88/90?

Poželjno u UL ili triodnom spoju... Pentodni mi zvuči jezivo ko vašarski razglas :(

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam u pripremama!

Napraviću PP triodni spoj GU50 na bazi PRIBOJ-evih odličnih dvostrukih C izlaznih trafoa i

moćnog dvostrukog C mrežnog.

Naponi 420V anodni , 80mA anodne struje oko 2,5kohma impedanse savršeno odgovaraju.

Blizu 50W čiste A klase! Balansiran ulaz!

Iskoristiću modifikovanu Allen Wright shemu dvostepenog pojačala bez globalne NFB.

 

Kada bude završeno podeliću utiske.

 

Ako naleti neki PRIBOJ ne treba ispustiti! Još bolje ako je neispravan!

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, miletrosak1959 said:

Audio > Ručno rađeni uređaji > ID oglasa: #58070948

Imas na KP. Backo Petrovo Selo

kako ljudi od svega uspeju tako kreativno da upotrebe nixie cef?

 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Ru-no-ra-eni-ure-aji/Single-Ended-sa-GU-50-AKCIJA-58070948-oglas.htm?filter_id=158

 

pala cena a švajseri se ne pobiše

 

https://www.diyaudio.rs/topic/8699-gu50-single-ended-diy/

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, simplicisius said:

Upravo sam u pripremama!

Napraviću PP triodni spoj GU50 na bazi PRIBOJ-evih odličnih dvostrukih C izlaznih trafoa i

moćnog dvostrukog C mrežnog.

Naponi 420V anodni , 80mA anodne struje oko 2,5kohma impedanse savršeno odgovaraju.

Blizu 50W čiste A klase! Balansiran ulaz!

Iskoristiću modifikovanu Allen Wright shemu dvostepenog pojačala bez globalne NFB.

 

Kada bude završeno podeliću utiske.

 

Ako naleti neki PRIBOJ ne treba ispustiti! Još bolje ako je neispravan!

Ako bude zatrebalo imam 2 podnozja negde i par ili 2 GU50... (free of the charge)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On January 27, 2019 at 5:04 PM, simplicisius said:

Upravo sam u pripremama!

Napraviću PP triodni spoj GU50

@simplicisius

Nissan uspeo da nadjem one moje GU50 i njihova podnozja... ALI nabavio sam ti par potpuno novih sa novim nelemljenim originalnim podnozijima. Vrlo dobro izgledaju, saljm fotografije kasnije. :)

Sada vidim da pravis PP... Videcu da ti rezervisem jos jedan isti par, ista podnozja i iste cevi, ako ti kazes da je potrebno i ako ima? :(

 

Link to comment
Share on other sites

GU 50 u kompletnim podnožjima izgledaju potpuno egzotično, na originalni ruski način.

Lampe mogu da se kupe, a podnožja, pogotovo ovako kompletna, valjda samo iz Rusije.

Igor mi je prvi obećao ceo komplet, ali nije kod njega i nisam baš uveren da će biti pronadjen.

U zastoju sam i sa projektom i nisam posećivao forum duže od tri nedelje. Neplanirani brutalni zastoj.

 

Link to comment
Share on other sites

@simplicisius

Postoje 2 tipa uloska-podnozja za GU50. Mislim da je ovo bolje? rekao bih da je ovaj sivi metal ili stali je vec neka spec. legura koja emituje toplotu. Kao neki hladnjak? Inace bi stavili neki obican materijal?

Reci ako su ti potrebna jos 2 ista completa. Da ti rezervisem, mislim da ima? Ovai par completa, sa fotografica, imas kod mene. Cujemo se.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
6 minuta ranije, simplicisius said:

Jeste CMC

Kako procenjuješ njihove šasijske RCA konektore. Počinjem sa sklapanjem preampa sa parom E88CC i 5 prigušnica u napajanju. Nije moja konstrukcija niti znam detalje, samo učestvujem u sklapanju sopstvenog prampa, jer je tako lakše konstruktoru koji je moj dragi prijatelj.

Najverovatnije ću ponovo kupiti ista podnožja.

 

Link to comment
Share on other sites

Upotrebio sam CMC mesingane pozlaćene za osvežavanje ML no 26.

Za oko 3.5 eura je odličan. Na kritično važna mesta stavio mnogo skuplji Furutech.

Da li je dovoljno jasno šta mislim?

Uostalom, ako sada pravite PP i odlučujete o konstrukciji i dalovima,

napravite kršteno balansirano. Eventualno phono ulaz i par izlaza sa NEXTGEN chinch

 

1182896847_Webp.net-resizeimage(12).jpg.e78a40599e163946c3a8f0bde89cd455.jpg

2093269181_Webp.net-resizeimage(13).jpg.ba54e96c8728c25bb752f1b0e18f49b6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...