Jump to content


toslink/opticki kabel


laky

Recommended Posts

2 minutes ago, dj.nik said:

Optiku koristi samo onaj ko mora. Dvostruka konverzija elektricni signal u opticki pa na drugom kraju reverzna igranka nije najbolje resenje. Nikad nije ni bilo. Fin RCA koaksijalac duzine preko 1.2m (ili 1.4m, proveriti) i zavrsena S/PDIF prica.

Na TV ima je uglavnom samo oprika od digitalnih izlaza, a to moze da svira iznenadjujuce dobro.

YT sa tva direktno preko wifi-a.Laptop skoro i da nepalim cak i flacovi mi bolje zvuce sa TV a preko usba nego sa laptopa.Mozda nesto nisam lepo podesio na laptopu tj mozda ima neka fora sa driverima (nisam se ljudski poigrao) ali za sada TV pobedio.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dj.nik said:

YT - Youtube? sa MP3 128kBps? Jezus Marija & sveti kompanjoni! Fantplasticno zvuci.

Loodo burazere.

Potrositi para na opticki kabl kao za solidan 43" LCD TV. Loodo kazem ja. :)

 

 

Neznam kako su pakovali na YT ali znam da solidan TV nemoze da se kupi za 200e a razlika je velika.Ako si imao prilike da uporedis takva 2 kabla na bilo cemu onda znas o cemu pricam.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dj.nik said:

Moze da se kupi taki TV i to 'domatji', sa 3 godine garancije. Juri ti i 4K i 8K i sfericnu sliku ali domatji kablo-distributeri jedva emituju i FHD, tek svaki peti kanal. A YT kvalitet, no koment. Uzivaj i dalje. Optiku sam davnih godina probavao od VDH, staklo. Bacio.

 

Sto se tice Youtubeta svestan sam da to nije najbolji kvalitet zvuka koji mozes da dobijes ali neki od nas vole da samo puste spotove redom i uzivaju u muzici a da ima razlike ima i to velike u optickom kablu a to je tema koliko sam primetio.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, JTGTS said:

http://mkabl.rs/detalj?id=246

Ja sam uzeo ovaj i ogromna razlika u odnosu na neki od 20tak evra.

Koristim ga za vezivanje TV-a i DAC-a

 

2 sati ranije, JTGTS said:

Na TV ima je uglavnom samo oprika od digitalnih izlaza, a to moze da svira iznenadjujuce dobro.

YT sa tva direktno preko wifi-a.Laptop skoro i da nepalim cak i flacovi mi bolje zvuce sa TV a preko usba nego sa laptopa.Mozda nesto nisam lepo podesio na laptopu tj mozda ima neka fora sa driverima (nisam se ljudski poigrao) ali za sada TV pobedio.

 

Kasljuc... :)

Link to comment
Share on other sites

Kako doçi do njega? Menjaju sami Ili...?
Jel ima sve što I stari, da se ne zahebem?

Ako si mislio na EON daju ih novim korisnicima, odnosno, ako ti je istekao ugovor mozes ga zakljuciti i potpisati novi gde bi i dobio EON risiver.
Kod mene dobro radi, strimuje odlicno, eksterni HD nisam probao, nema WIFI

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...