Jump to content


toslink/opticki kabel


laky

Recommended Posts

4 minuta ranije, laky said:

ok ali koji konkretno dajte nekoliko predloga.

 

1 minut ranije, Delija said:

Ako hoces da ne bude "no name",  a da ne kosta previse (sto nema ni smisla s obzirom na namenu) i nemas neki veliki izbor - Oehlbach i QED mi jedini padaju na pamet, a da ih ima kod nas.

Al' za tu namenu lagano moze i bilo koji "Kinez".

Upravo tako, pričamo o TV kao izvoru, a ne o dedicated audio transportu na kome bi eventualna razlika mogla da se čuje. U tom smislu je i moj prvi odgovor, a znači - treba da bude dovoljno dugačak i da radi, sve skuplje od 500-600 kinti je bacanje para.;)

Link to comment
Share on other sites

Kolega mi ima preko 2000 blu ray filmova, od toga preko 200 u UHD. Ima i jako dobru audio opremu.

Dugi niz godina se bavi skupljanjem filmova i u priči sa njim jedino koncerti zavređuju bolju vezu plejer - dac. To jest koncerti gde audio nije kompresovan ili diran. Ostalo nije vredno pažnje, onako kako su drugi rekli - kablić od par stotina dinara. Pogotovo nije vredno pažnje ako audio dolazi sa antene ili preko kablovske. Ja lično bi kupio neki polovni takav.

Naravno ovo je samo naše subjektivno mišljenje.

---------------------

PS: Zar mora TV-DAC veza? Nije mogao audio da se preuzme pre nego što je ušao u TV (iz setup box)? Ova veza mi se čini kao najlošijom.

Link to comment
Share on other sites

Za BR-ove opticka veza ne radi posao. Kroz optiku prolazi samo lossy AC3 i DTS. Dolby TrueHD i DTS HD MA (lossless formati) mogu da se koriste samo preko HDMI veze.

Stereo hi-res LPCM  stream (ako ga ima na BR-u) moze preko optike, naravno.

BTW, sam protokol za prenos kodiranog bitstream-a sa surround zvukom (bez obzira da li je lossy ili lossless) je daleko srecnije smisljen (doduse, i daleko je noviji) u odnosu na prenos PCM signala, pa su razlike izmedju "dovoljno dobrog" i "vrhunskog" kabla prakticno nikakve.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, siroma said:

Da li Sbb d3 risiver moze da radi kao network media plejer( strimer)?

Ima utp (ĉemu), ima otiĉki izlaz… ima li neke sanse da se strimuje na njega?

Нови еон бокс може да пушта са мреже или екст хдд. Треба инсталирати одговарајућу андроид апп.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...