Jump to content


El Nikola Tesla mini 30


StefanStSt

Recommended Posts

Evo, ja ću da ti popravim te zvučnike za dvesta evra, da sve bude kako treba.

Obično ne odajem tajne zanata ali baš danas mi je dobri gospod bogo rekao da moram govoriti istinu :o 

 

Dakle, naći ću nekog da ti sve to sredi za 170 evra, ja ću kao posrednik uzeti 20 evra a deset ćemo ostaviti kao luft za cenjkanje. 

 

Je l' može?

Reci da može pre nego što te sačekaju ostale krvopije.

Jesu jeftinije ali nisu iskrene kao ja niti ih podržava naš gospod bogo.

 

:D 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, StefanStSt said:

hvala na savetu ali bih ja pre zadrzao stari izgled zvucnika, eventualno ako ne mogu da se poprave da zamenim, ali to trenutno nije opcija, imam jedno pitanje. Recimo kada bih reparirane zvucnike povezao na pojacalo, ono ima input od 6.5 mm , pa sad pretpostavljam da ima kabal koji moze to da prespoji na klasican auh ulaz od 3.5 mm ?

Gde imaš ulaz od 6.5mm?!? Na zvučnicima ili na pojačalu? 6.5mm je izlaz za slušalice, sa prednje strane pojačala, valjda.

Koliko se sećam, to pojačalo ima DIN ulaze/izlaze (za povezivanje sa npr. računarom, treba ti npr. ovakav kabel), a zvučnici se na pojačalo kače takođe DIN priključkom za zvučnike, identičnim na pojačalu i na zvučnicima.

edit: Ispravljam se, na zvučnicima je izgleda klasičan priključak sa klipsevima. Ali na pojačalu jeste DIN.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, siroma said:

Da popravka ne bude skuplja od kupovine istih ispravnih? (40 E na KP trenutno. Bez cenkanja :rolleyes:)

Ja bih bio jako skeptičan oko ispravnosti tih Mini30 na KP. Nisam video ni jedne Mini30 a da im do sada nisu propala vešanja (imam uvid u 3 takve minilinije, sve tri radile i čuvane u korektnim uslovima). Ove sa KP, ili su već reparirane (što ald može biti i ok), ili su i njima vešanja u aut-u. Ali je malo sumnjivo  što prodavac to ne spominje.

Takođe mi malo čudno, otlud tvrdnja prodavca da su ti zvučnici pogodni za spoljnju montažu?!? :blink:

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, siroma said:

Da popravka ne bude skuplja od kupovine istih ispravnih? (40 E na KP trenutno. Bez cenkanja :rolleyes:)

Samo je pitanje koliko su ispravni što reče NShappy. Ja sam drivere zamenio baš zbog toga. Basiće sam sačuvao i sam im zamenio vešanja, sad mi služe za probe pojačala na stolu, nisu veliki, taman za igranje.

PS

Čak sam ih i merio nakon zamene vešanja, prva slika impedansa (free air).druga slika nearfield merenje FR+THD na 10mm od membrane (isto free air)

Tonsil 1.jpg

Tonsil 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Nixie said:

Samo je pitanje koliko su ispravni što reče NShappy. Ja sam drivere zamenio baš zbog toga. Basiće sam sačuvao i sam im zamenio vešanja, sad mi služe za probe pojačala na stolu, nisu veliki, taman za igranje.

 

Za probe pojačala ja koristim ovo

26200.jpg

8 oma 100W

Link to comment
Share on other sites

Ovo jurim pa ako možeš pomoći....

 

OzNu40M.jpg

 

 

 

Dodatni offtopic:

 

Ovu svirku nemoj propustiti.

 To je jedna od verzija mog starog benda. Super su. Bubnjar koji me menja je odličan a kuma peva razbija. 

Muž joj svira gitaru ali sam vremenom naučio da tolerišem te električare :D 

Mis'im, trebalo mi je samo dvadeset godina za njega ;) 

 

https://www.facebook.com/events/248564009373928/

 

50690179_2215516031993735_77452747099770

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...