Jump to content


Onkyo TX-NR 515 I PHILIPS 5.1


Milankostov5

Recommended Posts

42 minuta ranije, Milankostov5 said:

Cica, cica a pomislio sam da si digo ruke :)
Pa nekako sam se odlucio za denon i acoustics 3020, jel imas iskustva sa ovim zvucnicima?
pa nije da mi nije bitno...ali vise mi stalo do zvuka...razumem sta gde ide, i preko hdmi cu povezati.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Vidi, nemam iskustva ni sa tim Denonom (ja imam stariji) ni sa Q acustics zvučnicima. Ovde na forumu je mantra idi i sam poslušaj, nzm.. zvučnike pod mišku i idi da slušaš pojačalo, pojačalo pod mišku i idi da tražiš zvučnike. Ne kažem ja, to je jedini pravi i ispravan put, ali nekad ne mere. Lepo je to Vlajo jednom objasnio. I šta onda da se odreknemo muzike? Ne, pa makar i pogrešili.
Ja sam negde početkom dvehiljaditih kad sam pomislio da mi se upalilo malo svetlo na kraju tunela postao svestan AV risivera. Onako veliki, ozbiljni i relativno teški, baš su mi se svideli. I na frojdovski način! I kupim ja Yamaha osnovni model HTR-nešto. Na čeci u Tehnomaniji. I neki DVD plejer Toshiba. Ma idiiiiii bre. Niko srećniji od mene. Yamaha lepa ko lutka, puna elektronike, uredna.

E sad ybg, sa analognog ulaza nešto tanji zvuk sa DVD plejera kad slušam muzičke CD e. Sa optičkog nešto bolji. Posle nekog vremena dokupim neke Elite zvučnike, centralni i saraund. UHHH sreće i veselja kad Howard Hughes pali motore na svojoj "Drvenoj guski" u Aviatoru. Ma ko da sam na sedištu kopilota.:D 
Tako da videćeš kasnije i definisati ono šta očekuješ od sistema.

Za te malecke zvučnike trebaće ti stalci ili ima mesta na polici? Ne očekuj neki mastan bas od njih. Ipak su to maleni basići.

 

Link to comment
Share on other sites

I na kraju pade pomenuti set :)
Povezano preko hdmi arc, izabran stereo zvuk i sta da kazem nego da sam prezadovoljan, snimak u 4k sa dolby zvukom na yt delije kao san :)
Za sada su zucnici pored tv-a nize nego sto bi trebalo a planiram stalke uskoro.
Sta da kazem nego hvala i zivi bili!! fbf1d34604c18ecd8e3cc6c74e250bf0.jpg2b3e70a6bb50e11785711bbe4a90fb65.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/24/2019 at 12:19 PM, Delija said:

I da imas trenutno najbolji TV na svetu i dalje to ne bi moglo preko ARC-a, jer ne podrzava hi-res formate - nema dovoljan bandwidth.

Baš tražim info o ovome sav happy pošto sam našao da mi tv ima hdmi arc port a u nadi da ću moći preko njega da šaljem audio na AVR, i negde sam pročitao da arc može da šalje i hi res formate, dakle ne može? Šta se dešava u tom slučaju da li se ne čuje ništa ili pretvara u stereo ili ...? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...