Jump to content


Strujni kablovi - konstrukcija


jager

Recommended Posts

^ Sve se slažem. Najjdnostavniji način za poboljšanje jeftine opcije. Nije tada bilo svesti za to u mom slučaju, pa je kabl samo išao po obodu spuštenog plafona udaljen od trafoa rasvete i postavljen uz al podkonstrukciju, ali svakako bez pune zaštite.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao razdvojni trafo. Radio je neke stvari suprotno onom što radi klima - daje dinamiku, širi prostor.

Mana mu je bila što je davao slabo zujanje na zvučniku. Tako da treba obratiti pažnju na ovo pre davanja para.

Mada sam mišljenja da kad bi radila i kilma i razdvojni - da bi klima opet ubacivala svoj mrtvački ton. Ovo je moja pretpostavka. treba proveriti.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Father said:

Nulovana.

Spustiš uzemljenje sa sprata i pobodeš sonde na parkingu, komšijama kažeš da je to HARP (niko neće smeti da ih dira) i da vidiš muzike, neće biti pucketanja zagarantovano. Van toga, uvedi ground lift prekidač na razdvojnom trafou, trebalo bi se poboljšati stanje. LED rasveta uglavnom nema uzemljenje a tranzijenti i šum se verovatno vraćaju preko nule, koja je na utičnici razdvojena ali je tamo negde spojena sa zemljom, tj zemlja je spojena sa njom... Kod stare utičnice je moguće da je zemlja negde prekinuta pa nema tog problema. Nula je sve jedno galvanski odvojena u samom trafou uređaja, razdvojni trafo i filter pomažu u rasterećenju trafoa uređaja od DC komponente a filteri ga rasterećuju viših harmonika. Jedini način na koji ti tranzijenti i smetnje mogu da dođu do puta signala je preko mase ako je povezana negde na zemlju (a negde u sistemu sigurno jeste). Zbog tog i sličnih razloga, profi oprema ima "ground lift" prekidače, koji se koriste za vreme snimanja...

Link to comment
Share on other sites

Даље од земље неће :)

тај што зуји у звучнику није добро имплементиран и по томе не треба доносити закључке јер јер таквом трансформатору задатак да ништа не прође

Link to comment
Share on other sites

Moji odvojni trafoi su audiofilski :lol:, ručno motani i nemaju vezu sa uzemljenjem. Uzemljenje posle njih je izvedeno iz centralnog voda sekundara. Oni su galvaski odvojeni i balansirani. Obe rupice svetle isto na glinerici.

Mereni "leva rupa - uzemljenje" (misli se na uzemljenje iza sekundara centralni izvod) iznosi polovinu ulazog napona. Isto je merenjem napona "desna rupa - uzemljenje". Mereno Leva rupa - Desna rupa dobija se pun napon kao ispred primara.

Odvojni trafo za Oppo (digitalni izvor) sam radio 240V na 120V jer smo iz iskustva sa tom forom dobili bolje rezultate u zvuku uređaja koji imaju preklopnik za oba napona.

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za balansirane trafoe i jeste da se centralni vod sekundara sporvede u zasebnu sondu u zemlji i time sve što uređaji svojim radom stvaraju od smetnj odvede direktno u zemlju.

Ovaj deo sa sondom je neizvodljiv i utopijski kada se živi u soliteru. Doduše na prvom spratu može da zapecka maštu, ali ipak teško izvodljivo.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li siguran da nešto drugo nije uzemljeno što ne ide na trafo a na neki način je povezano sa sistemom, TV, komp, projektor, kuj će ga znati, desi se tako da se ubiješ od traženja izvora smetnji a ono se ispostavi da je neka glupost koja ti je sve vreme pod nosem...

Link to comment
Share on other sites

... Samo da dopunim.

Ovo što sam pomenuo u vezi smetnji koje uređaji daju unazad prema razdvojnoj letvi pa međusobno kvare sreću jedni drugima, sam rešio stujnim kablovima. Zapravo njihova konstrukcija je suštinski zadužena za filtraciju u oba smera u internom strujnom razvodu iza sekundara velikog odvojnog trafoa gde imam četiri šasiojska Furutech-a u star vezi.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, somilenko said:

Jesi li siguran da nešto drugo nije uzemljeno što ne ide na trafo a na neki način je povezano sa sistemom, TV, komp, projektor, kuj će ga znati, desi se tako da se ubiješ od traženja izvora smetnji a ono se ispostavi da je neka glupost koja ti je sve vreme pod nosem...

Trenutno nemam nikakvih smetnji ni u digi ni u analognom phono segmentu sistema. Mrak mrakova od tišine. Nema pucketanja, zujanja, brujanja, mir... :wub:

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Father said:

Odvojni trafo za Oppo (digitalni izvor) sam radio 240V na 120V jer smo iz iskustva sa tom forom dobili bolje rezultate u zvuku uređaja koji imaju preklopnik za oba napona.

У том случају си обезбедио и 60Hz за ову потребу?

Link to comment
Share on other sites

  

1 sat ranije, ab said:

У том случају си обезбедио и 60Hz за ову потребу?

 

Ne, možda je baš u tome fora.

Pvećavanje herzaže je na PS300 odvojnom treafou davao napetiji i oštriji zvuk ne tako prijatan za slušanje. Proba je bila da sa 50Hz podignem na 240V učestanost na 60Hz.

Sada imam obrnutu opciju 120V sa 50Hz. I radi kao maca.

:)

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Father said:

  

 

Ne, možda je baš u tome fora.

Pvećavanje herzaže je na PS300 odvojnom treafou davao napetiji i oštriji zvuk ne tako prijatan za slušanje. Proba je bila da sa 50Hz podignem na 240V učestanost na 60Hz.

Sada imam obrnutu opciju 120V sa 50Hz. I radi kao maca.

:)

Kako si samo sa trafoom povećao fr oscilovanja? Za to bi trebao imati konverziju iz AC u DC, pa oscilator ili generator na 120 V RMS na 60 Hz...

Link to comment
Share on other sites

Можда је мртвачки звук због дрвеног сандука :)

шалим се наравно, избегавај филтере.

Када стигнем скицираћу ти шта да урадиш.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, somilenko said:

Kako si samo sa trafoom povećao fr oscilovanja? Za to bi trebao imati konverziju iz AC u DC, pa oscilator ili generator na 120 V RMS na 60 Hz...

Na ovoj spravi sam se igrao sa tim. Zaboravih tačno ime u prethodnom postu.

1100psa.1.jpg

https://www.soundandvision.com/content/ps-audio-p300-power-plant

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...