Jump to content


Strujni kablovi - konstrukcija


jager

Recommended Posts

  • 3 months later...

Ajde da pitam ovde da ne bih otvarao posebnu temu... Hoću da napravim dva identična strujna kabla za subwoofer-e, različitih dužina. Trenutno na njima Lapp i Oyaide kopije. Da li neko ima iskustva ili ideju koji kabl na metar i koje konektore da uzmem? Dalke isključivo za vufere, neki kabl koji je dobar u bass-u. Poželjno sa Audiophonics-a, eventualno KP. Ne bih da dajem mnogo novca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja imam Supru Lorad odavno - predpostavljam da je to MK 1 varijanta. Taj kabl lepo izgleda, konektori su ok ali ja nisam primetio da taj kabl bilo sta poboljsava u mom sistemu. Ni ne steti, medjutim. Mozda je bolji od onih malih sporetskih koji se isporucuju uz uredjaje ali mislim da ne spada u neke posebno dobre za HiFi. E sad - mozda je ta MK2 verzija znacajno unapredjena .... tu ne mogu nista da tvrdim. Kod mene je ta Supra vec godinama u fioci.

Link to comment
Share on other sites

U medjuvremenu sam dobio info iz prve ruke vezano za obadva kabela testirana sa Iego silver šuko i Iego gold iec . Sa originalnim konektorima je prosječan kabel dok je sa iego prilično muzikalan s time što SPC verzija ima malo ljepsi srednji spektar , ostalo je sve skoro isto .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Uzeh ovaj flat coper Yarbo sp-8000

i sad posto nemam bas neko iskustvo, sto kazu gledam ja njega a on gleda mene :mellow:

Montirao sam do sada samo jedan Furu ag314, i on mi je kada je bio povezan shirm {samo na uzemljenje shukoa}

radio nesto suvo i bezveze, pa sam odsekao shim i sa te jedne strane i tako je radio mnogo bolje.

Sta raditi sa shirmom na ovom Yarbu posto vidim da ce mi biti frka i jednom ga montirati a kamoli nekoliko puta.

Povezivati shirm ili ne?

 

Iz istog razloga me zanima koju kombinaciju konektora da stavim od ovih sto imam:

-Balsh shuko

-ala Oyaida komplet

-Viborg cist bakar pozlaceni komplet

 

E, da uzeo sam i ovaj

Tornado pa ce ono sto ostane od konektora biti za njega.

 

Link to comment
Share on other sites

@savudin 
 Nemoj kolega da se ljutis ja cu da kazem moje misljenje i da obrazlozim sto se tice strujnih kablova .

Strujni kabal ide u Filter i na peglanje negde vise negde manje , i da nosi neki zvuk to bi bilo filtrirano , bas sam sad racunao PI mrezu kod mene na projektu , i uradio sam filter na 19hz i sve iznad . Znaci to i da ima nesto vise nema .

Ne vidim na koji nacin bi uopste zvuk bio promenjen strujnim kablom .
signalni kablovi i zvucnik kablovi da , al strujni  se filtrira , pa ako sta tu i utice na zvuk onda to filter vise menja nego sam kabal i tu naravno kod napajanja ima dosta nekih caka , al ne na kablu.
Nego u celom napajanju , 
Bas sam gledao neke testove na Tjubu i cak i preko Tjuba se cuje kako razlicita napajanja razlicito sviraju , a kad sam slusao kablove nikakve razlike nisam cuo
To je neko moje misljenje 

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, sokoll said:

Uzeh ovaj flat coper Yarbo sp-8000

i sad posto nemam bas neko iskustvo, sto kazu gledam ja njega a on gleda mene :mellow:

Montirao sam do sada samo jedan Furu ag314, i on mi je kada je bio povezan shirm {samo na uzemljenje shukoa}

radio nesto suvo i bezveze, pa sam odsekao shim i sa te jedne strane i tako je radio mnogo bolje.

Sta raditi sa shirmom na ovom Yarbu posto vidim da ce mi biti frka i jednom ga montirati a kamoli nekoliko puta.

Povezivati shirm ili ne?

 

Iz istog razloga me zanima koju kombinaciju konektora da stavim od ovih sto imam:

-Balsh shuko

-ala Oyaida komplet

-Viborg cist bakar pozlaceni komplet

 

E, da uzeo sam i ovaj

Tornado pa ce ono sto ostane od konektora biti za njega.

 

Uzmi wm tornado i na njega bals šuko i Andrejev bakarni iec . Ta kombinacija radi kod mene extra :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

У твом случају не мораш да лемиш, ширм остави пливајући (без повезивања на обе стране). Остави га нешто дуже и изврни као чарапу са обе стране преко спољашњег омотача стр.кабла. Затим повежи оба краја ширма бакарним проводником тако што ћеш тим проводником направити контакт са скинутом изолацијом тог проводника - можеш преко заврнутог ширма са обе стране да обмоташ неколико кругова огољени проводник око постојећег ширма и такве спојеве изолујеш тефлон траком - добро утегнуто. Преко свега украсну мрежицу и мало термо бужира. 
све потребно можеш купити повољно у Минор Алтина (гоогле).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sokoll said:

...

Montirao sam do sada samo jedan Furu ag314, i on mi je kada je bio povezan shirm {samo na uzemljenje shukoa}

radio nesto suvo i bezveze, pa sam odsekao shim i sa te jedne strane i tako je radio mnogo bolje.

Sta raditi sa shirmom na ovom Yarbu posto vidim da ce mi biti frka i jednom ga montirati a kamoli nekoliko puta.

Povezivati shirm ili ne?

...

@siroma видео си шта човека интересује после овога што је већ пробао?

Link to comment
Share on other sites

To `suvo i bezveze` je moglo i na dve strane nije problem :)

Evo bice i hifi proze kad namontiram

Ako father nema nista protiv konkurencije :P

 

Nego, Yarbo me za sada plasi :huh: pa sam uzeo ovog tanjeg da montiram (Tornado)

Vezao sam vec shirm na Viborg shuko, jos  iec mi ostao..

Btw, ovaj Balsh shuko je nesto bas jadan. Ala Oyaida pored njega deluje kao 100e original.

Ostaje po strani za sada

Odoh

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, sokoll said:

To `suvo i bezveze` je moglo i na dve strane nije problem :)

O tome nije vredno ni pisati, a kamoli vatati se rime i pesničkih figura. Da je bilo blisko ampak i klisko, vraga bi to stalo na dve strane...:cheers

20 minuta ranije, sokoll said:

Evo bice i hifi proze kad namontiram

Ako father nema nista protiv konkurencije :P

Nego brate, samo ti ožeži, ja odveć ima dugo vreme kako prozne besede ne iznosim. Nije da je do mene, niti da se nema o čemu krasnopisati, no odlučih da vas poštedim posle silnih prigovora članstva.

"Use i u svoje kljuse" .... najbolje meni, još bolje za ovaj naš osetljivi kolektiv.

Dakle udri sa utiscima, meni će biti drago da pročitam.

Srećno ti bilo i ne zaboravi:

STRUJA UBIJA

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, somilenko said:

Probaj u Ami Company, imaju nešto od Schrack-ovog asortimana, nisam siguran da imaju njihove utičnice, ali treba probati. Takođe probaj i u Halogenu, oni imaju Aling-ov program...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Thanks.Izlazi mi.stalno reklama za schneider,ali nisam video gde ih ima modularnih.mozda bih u tom slucaju jednu ostavio za UK uticnicu.

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

STRUJA UBIJA

Haha zna father moje "poznavanje" struje.

 

Evo za pocetak da javim da sam ziv i, da i dalje ima svetla u ulici/gradu.

dakle tehnicki sve perfektno odradjenoB)

 

2m Tornado kabla i Viborg pozlaceni konektori.

Za sada je samo malo ostriji zvuk i moozda malo sira scena.

Ostavljam da se krcka i odoh na svez prolecni vazduh.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...