Jump to content


Strujni kablovi - konstrukcija


jager

Recommended Posts

23 minuta ranije, ab said:

Моја апсолутна препорука за комбо конектора је:

- Bals schuko,

- Oyaide C-04 (наравно оригинални).

Ова комбинација конектора добрано превазилази домете комба Wattgate 350i/390i.

Zar taj Bals nije niklovanog finiša? Ima li neki pozlaćeni? 

https://www.audiophonics.fr/en/fiches-secteur-connecteurs-schucko/bals-connector-schuko-250v-16a-o15mm-black-p-3164.html?search_query=bals&fast_search=fs

Color
  • Black
Material
  • Brass
Plating
  • Nickel
Max cable diameter
  • 15

 

Ovaj? Oyaide C-04 - https://www.audiophonics.fr/en/fiches-secteur-connecteurs-iec/oyaide-c-004-connector-iec-beryllium-platinum-palladium-o17mm-p-5475.html

Material
  • Copper
Plating
  • Platinum
Max cable diameter
  • 17
Link to comment
Share on other sites

Па јесте никл али уз комбинацију тог Oyaide C-04 даје опасан звук.
Ако хоћеш да експериментишеш са позлатом можеш да идеш на HIFi Tuning ultimate schuko који је идентичне конструкције као овај Bals али не гарантујем за исти учинак.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, ab said:

Bals је при том јефтинији 10 пута од HIFi Tuning ultimate.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni se HiFi Tuninig Gold Mini pokazao izvanredno. Nešto mi je na slikama Ultimate delovao da ima uže rupe za prihvat kabla. Mini sa lakoćom prihvata 4 kvadrata i lako može da se otvori sa zadnje strane da prođe deblji kabl. Jedino što je naizgled kao pijačni ne preterano lep.

Link to comment
Share on other sites

Meni se HiFi Tuninig Gold Mini pokazao izvanredno. Nešto mi je na slikama Ultimate delovao da ima uže rupe za prihvat kabla. Mini sa lakoćom prihvata 4 kvadrata i lako može da se otvori sa zadnje strane da prođe deblji kabl. Jedino što je naizgled kao pijačni ne preterano lep.

Да, 4 квадрата је прихват, обратити пажњу.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Father said:

Meni se HiFi Tuninig Gold Mini pokazao izvanredno. Nešto mi je na slikama Ultimate delovao da ima uže rupe za prihvat kabla. Mini sa lakoćom prihvata 4 kvadrata i lako može da se otvori sa zadnje strane da prođe deblji kabl. Jedino što je naizgled kao pijačni ne preterano lep.

Kod mene taj zlatni hi fi tuning stoji u ladici i jednostavno mi se apsolutno nigdje ne uklapa . Bals je baba roga za njega  :D Razlika je i u količini basa , (veci volumen i atak ) prirodnija sredina (toplija boja instrumenata ) i visoki punog tijela ( topliji i zaobljeni )

Link to comment
Share on other sites

Kod mene taj zlatni hi fi tuning stoji u ladici i jednostavno mi se apsolutno nigdje ne uklapa . Bals je baba roga za njega   Razlika je i u količini basa , (veci volumen i atak ) prirodnija sredina (toplija boja instrumenata ) i visoki punog tijela ( topliji i zaobljeni )

Потписујем.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Probao sam do sad najmanje 20 - tak pravljenih strujnih kablova po receptima s net-a , koristeći uglavnom bakar u silikonu . Zvucne razlike su uvjek postojale i zavisile su od presjeka , izolacije i geometrije kabela . Od kad sam napravio dva kabela sa ovom žicom (sa slike) dalje više ne idem . :wub:

 

 

20200324_102455.jpg

PS: Žica je u pamuku , ja sam je našao u rashodovanim veš mašinama ;)

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, jager said:

Probao sam do sad najmanje 20 - tak pravljenih strujnih kablova po receptima s net-a , koristeći uglavnom bakar u silikonu . Zvucne razlike su uvjek postojale i zavisile su od presjeka , izolacije i geometrije kabela . Od kad sam napravio dva kabela sa ovom žicom (sa slike) dalje više ne idem . :wub:

 

 

20200324_102455.jpg

PS: Žica je u pamuku , ja sam je našao u rashodovanim veš mašinama ;)

Sa kojim konektorima je terminisan.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, laky said:

Sa kojim konektorima je terminisan.

Jedan sa konektorima koje sam skinuo sa fta osnovnog modela radi probe ., iec bakar a šuko hifi tuning mali ( niklovani ). Drugi kabel je šuko nikl (sličan bals-u) a iec oyaide gold ( kinez) obadva zvuce dobro . Bals šuko nije dobro legao na ovaj kabel . Zvučnički kabel je nov po Tozinom receptu ( kombinacija zica iz paklenog , draka cat 7e i cat 5e) , interkonekt duelund ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

8 hours ago, jager said:

Probao sam do sad najmanje 20 - tak pravljenih strujnih kablova po receptima s net-a , koristeći uglavnom bakar u silikonu . Zvucne razlike su uvjek postojale i zavisile su od presjeka , izolacije i geometrije kabela . Od kad sam napravio dva kabela sa ovom žicom (sa slike) dalje više ne idem . :wub:

 

 

20200324_102455.jpg

PS: Žica je u pamuku , ja sam je našao u rashodovanim veš mašinama ;)

To je naverovatnije celicna zica?Ali ta vlakna mi ne deluju kao pamucna. Nekako izgledaju kao da su od svile ili nekog sintetickog materijala. Imas takvu celicnu zicu u koturima za vojnu upotrebu u linijama veze. Ali je naravno tanja i izolovana nekim vrlo jakim materijalom. Tesko se sece i jos teze prekida i isteze. Cini mi se da su boje zelena i zuta i upredena je. (Nisam konkretno probao kako zvuci :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...