Jump to content


Strujni kablovi - konstrukcija


jager

Recommended Posts

5 minutes ago, jagermaister said:

3 x 4 mm2 probao i bude taman .. al sam se ipak odlucio za 3 x 2,5

Pa ovaj dvozilni koji imam ne moze uci u letvu sa svojom izolacijom i obmotanim kablom za masu sem ako se ne skine onaj plasticni prsten na otvoru uvodne rupe u letvu.

Dakle ako skinem plasticni prsten mislim da ce moci.

Alternativa je da za taj kabl od zida do uvoda u letvu koristim neki drugi npr. Lapp obmotan spolja... a taj dvozilni/obmotani ode za napajanje pojacala...

Mislim bice nesto valjda do leta  :D

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Krca44 said:

Pa ovaj dvozilni koji imam ne moze uci u letvu sa svojom izolacijom i obmotanim kablom za masu sem ako se ne skine onaj plasticni prsten na otvoru uvodne rupe u letvu.

Dakle ako skinem plasticni prsten mislim da ce moci.

Alternativa je da za taj kabl od zida do uvoda u letvu koristim neki drugi npr. Lapp obmotan spolja... a taj dvozilni/obmotani ode za napajanje pojacala...

Mislim bice nesto valjda do leta  :D

Ja sam kupio onu s prekidacem al sam ga neutralisao , bolje zvuci . Sad mi je filing  da su zvucnici kao tempirana bomba :D Stara apc sa prenaponskom zastitom je definitivno bila usko grlo .

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Krca44 said:

Moja je bez prekidaca, ne ocekujem neka cuda ali mislim kad zavrsim da ce eto biti malo bolje ( i u skladu sa danasnjim osnovnim hifa standardima  :blink:  :D )

Nisam ni ja ocekivao neka cuda al se zvuku sad bukvalno razvezao jezik :P :D

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Krca44 said:

Kad dodjem do toga da uvijam zicu za masu okolo glavnog provodnika, spolja, kako da je odrzim u cvrstom polozaju, najlakse ( termobuzir u kratkim deonicama ) ?

Ja obicno uhvatim izolir trakom otprilike svakih 20 -tak cm i navucem termo buzir cijelom duzinom . Neki skin poslije po zelji i krajeve opet s kracim komadima termo buzira , da bude kako kazu po ps-u :)

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, ab said:

Yarbo šasijski zaista krš konstrukcijski, imam jedan da ti dam.

Stvarno neverovatno, pa oni kineski od 100din su mehanički bolji. Ma ne treba mi, hteo sam za probu da zameim IEC EMI filtere sa običnom IEC itičnicom da vidim da li ima razlike u zvuku.

Koliko vidim i zgleda ipak da Viborg nudi bolji kvalitet za slične pare.

Link to comment
Share on other sites

Kako mi djavo neda mira da eksperimentišem s kablovima :razz: napravio sam ipak produžni za letvu od 3 x 4mm2 i to svaka žila uvučena u širm pletenicu ... i to je ono što buca gaće :-D Znači , bolja kontrola bas-a i brzina je ono što se dobije u odnosu na 3 x 2,5 mm2 . Kad neće Toza i Father da podijele recept za produžni evo ja ću :P .

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, ab said:

Baci ga da se niko drugi ne muči - imaš blagoslov. 

Doakao ga IeGo IEC kablovski, taj ulazi na guzove i razvaljuje ga načisto. Eto, čisto da neko zna ako ima Yarbo i hoće da ga sačuva, sa njim nikako IeGo.

Imamo temu , test strujnih konektora . Zar ne ? :D

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, jagermaister said:

Kad neće Toza i Father da podijele recept za produžni evo ja ću :P .

Ja sam podelio sve detalje  i slojeve zaštite okolo jezgra. Malo li je?

Higsove bozone ljubomorno čuvam u Father-ovom polju furiozno dinamične propagacije. :D

Samo nek se nešto radi to je najvažnije. Imam i ja opet par linija kojima se krećem, ali od njih očekujem neznatna poboljšanja. Biće i o tome reči kada prođu kreš testovi. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ima više od mjesec dana da sam napravio kabel i to je bilo ono .. aj da sklepam još jednu varijantu i da pauziram malo . Držao ga uključenog u drugoj sobi i prekjuče ga uključih u pojačalo i totalni surprise :o Kabel je 7,5mm2 po vodiču , uzemljenje 5 mm2 u pletenici bez širma . Tri parice i iz svake uzeta po jedna žila od 2,5mm2  za fazu i za nulu . Kad sam pleo pletenicu na dvije parice sam dodao po jednu za uzemljenje i upleo sve u pletenicu . Ispade zvučno jako dobro balansiran bez grama loudnessa ;)

 

65316795_422884691889958_4293839317328986112_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...