Jump to content


Strujni kablovi - konstrukcija


jager

Recommended Posts

1 sat ranije, dj.nik said:

Gde vide 'sirm oko grounda'? Na isti nacin ti koristis Lapp kabl: Ground vod samog kabla (unutar shirm-a) ne koristis vec spolja (iznad shirm-a) namotavas spoljasni ground vod. Utegnutost kabla je svakako pozeljna.

 

Sorry, bio ranije neki moxtone gde je svaka žila širmovana

Ja ne koristim Lapp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/31/2019 at 8:16 PM, siroma said:

Obmotaš zuto zelenu oko kabla a ispod snake skina, ako baš hoçeš i uzemljenje.

Kod mene u kraju nemaju zuto/zelenu pa sam za ovu svrhu pazario 1,5mm licnastu u Kanibalu za ovu svrhu ( preporuka vlasnika kad su mu rekao zasta mi treba ), nadam se da to dovoljno za onaj Sim kabl ?

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Krca44 said:

Kod mene u kraju nemaju zuto/zelenu pa sam za ovu svrhu pazario 1,5mm licnastu u Kanibalu za ovu svrhu ( preporuka vlasnika kad su mu rekao zasta mi treba ), nadam se da to dovoljno za onaj Sim kabl ?

Imaš neki dvožilni strujni kabl, oko koga želiš da obmotaš taj za uzemljenje?

Znam da koristiš Šindrićeve strujne. Taj kabl ima sve tri žice u sebi. Trebao bi da odspojiš postojeću žicu uzemljnje iz šukoa i IEC-a i da je eventualno pridodaš žici faze. Onda tek da obmotaš ovu novu za uzemljnje okolo kabla i vežeš na uzemljnje sa obe strane tj. na oba konektora. Ja bih čak predložio da udvojiš tu žicu za uzemljnjenje i opleteš okolo originalnog kabla unakrst. Dobijaš dodatni "oklop" jezgra (faza/nula), a ostvaruješ 3 kvadrata za žicu uzemljenja, što je na neki način bezbednije. Da potsetim da je faza po ovakvom predlogu sada nagojena na 5 kvadrata korisne provodničke površine.

Ostaje samo pitanje, kako uvesti te spoljne provodnike uzemljenja, bilo da ih je 1 ili 2 u telo konektora??

Srećan rad želim! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...