Jump to content


Kutije uz Technics SU-X320


Dejan Neskovic

Recommended Posts

Dobar dan zelim. 

Prethodnih nedelja sam proveo dosta vremena citajuci forum da bi se sada aktivno ukljucio sa molbom za pomoc. 

Naime, uzeo sam Technics SU-X320 zbog gabarita (manjak prostora) i on je deklarisan na 50W po kanalu i impedansu 8-16Ohm. 

Trenutno sam u potrazi za kutijama koje bi mu odgovarale i dale neki relativno kvalitetan zvuk u sto je moguce manjem pakovanju (ponovo zbog prostora). 

Najblizi sam BOSE Acoustmass 5 version 1 jer odgovara po tehnickim okvirima i gabaritima (vufer imam gde da spakujem), ali bih svakako voleo da znam da li ima drugih dobrih opcija.

Budzet mi je ogranicen na nekih 200 eura i rastegljiv je mozda za jos 10-15%.

Oprema ce se koristiti za kućno slušanje (Od TVa pa na dalje). Stan je otvorenog koncepta, ali recimo da je odeljak gde cu staviti zvucnike dimenzija 3x5 m sa jednom stranom od 3m bez zida. 

Unapred zahvalan! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zbog konstrukcije pojacala nikako ne kupovati zvucnike koji rade na 4 ohm, iskljucivo 6 ohm ili 8 ohm.

Budzet od 200 evra je ok ali problem je sto dobar deo dostupnih zvucnika sa KP spada u 4 ohm-ske. Osim toga koliko sam razumeo prostor je problem pa se sve svodi na 2.1 varijantu ili manje bookshelf zvucnike. Moja iskrena preporuka je ovo drugo.

Pored BOSE moja topla preporuka je kombinacija za manje para - Canton Plus C (subwoofer) + Canton Plus S (sateliti). Oni takodje spadaju u 4 ohm mada su u praksi izmedju 4 i 8...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...