Jump to content


Inifinity


JTGTS

Recommended Posts

Presao sam nekoliko puta sve topike i nemogu da verujem da nepostoji kod nas infinity klub obozavaoca pa reko ajde da otvorim sezonu (valjda nisam jedini).

Posto nisam neki govornik recicu samo da sam posedovao od Infinitija rs5000 pa kappe7 i sada 8.2 nadam se uskoro neki IRS model.

A sada malo wikipedia i google translate posto sam lenj :D

Основан 1968. године од стране Арние Нуделл, Јохн Улрицк и Цари Цхристие, Инфинити је произвео кућне и мобилне аудио производе користећи иновативне материјале као што су неодимијумски магнети, милар дијафрагме и полипропиленски конуси. Први производ компаније је био Серво-Статиц систем звучника који се, као што и сам назив имплицира, састојао од електростатичких главних панела и револуционарног серво контролисаног воофера заснованог на системима за навођење бомбе који је Нуделл развијао у вријеме када је био извођач радова Литтон.

Крајем седамдесетих година Инфинити је представио ЕМИТ (електромагнетски индуктивни високотонац) и ЕМИМ (електромагнетне индукцијске средњетонце) управљачке програме. То су биле равне квази-траке које су радиле на кретању ваздуха на принципу електромагнетне индукције. Систем је користио магарце самаријум-кобалт, што је омогућило врло ниску масу по јединици површине возача траке. Направљене су варијанте, као што су ЕМИТ-Р (радијално емитовање), С-ЕМИТ (супер емитовање) и Л-ЕМИМ (велики емим). ИРС (Инфинити Референце Систем) је био ултра-хигх енд систем, који је продат у УС $ 65,000 1980-их. Састојао се од 76 ЕМИТ високотонаца, 24 ЕМИМ средњих драјвера и дванаест 12-инчних полипропиленских вуфера у четири торња. Референца, а касније и Каппа серија, прекинута је када је Нуделл продао Инфинити Харман Кардону.

Нудел је отишао да формира Генесис Тецхнологиес, врхунску компанију за звучнике, основану 1991. у Сеаттлеу. Генесисов оригинални систем, 1.2, продан за 235.000 УСД, [3] и у основи је ажурирани Инфинити ИРС систем. [4]

Од одласка Нуделл-а, дизајн Инфинити звучника је усмерен на масовније тржиште. Ефикасна серија СМ (Студио Монитор) има уграђене полицелл високотонце и графит импрегниране средњетонске / вуфере. Иако нису били тако разрађени или врхунски као претходни напори Инфинити, они су попунили популарну потрошачку нишу.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
15 hours ago, Dr Roadstar said:

Pozdrav svim fun-ovima. Ja kao ljubitelj MA zvučnika sam sada na iskušenju da pazarim Kappa 600 zvučnike. Ima li neko iskustva sa njima?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 

Nisam imao prilike da ih cujem ali prelepo izgledaju.

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene da se priključim, doduše ne znam tačno kojem bi fan klubu trebao da pripadam s obzirom da sam imao skoro sve renomirane brendove zvučnika u posedu, bilo je tu i B&W, Kef, Monitor Audio, Focal, Dynaudio, da ne nabrajam više, elem trenutno slušam Infinity Kappa 6.2 i Series II i mnooogo sam zadovoljan sa njima, ovo su prvi Infinity zvučnici u mom posedu i zaista sam iznenađen zvukom, ono što mi je dalo mali hint da ih nabavim je prezentacija pojačala domaćeg proizvođača na poslednjem sajmu, ne znam tačno koji je brend u pitanju, uglavnom za promociju su korišćeni Kappa 8.2i zvučnici, pored svega što sam čuo iznenadilo me kako old school kutije od cirka 1.000 eur sviraju pored konkurenata od 10k i na više primetio sam da im ništa ne fali, stoga odlučih da nabavim sebi nešto slično ali naravno dva broja manje jer mi je i soba manja :D

infinity.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lepo nema sta dobrodosao u klub.Ja sam takodje imao bowerse , cantone magnate itd ali najvise mi prija zvuk infinityja zato sam se toliko zadrzao na njima.Samo sto vecim kappama i IRS kutijama treba ugoditi da bi svirale kako treba a te tvoje su zahvalne po pitanju amplifikacije.

Link to comment
Share on other sites

Na pozajmljenom pojačalu Dayens Extasy III ubijaju kako rade, e sad krećem u potragu za svoj amp pošto ga trenutno nemam, verovatno će to biti neki jači Harman integralac. Kablovi su Kimber 4TC i povezani su biwiring vezom, ono što je najvažnije kod Kappa je da su srednjetonci mekani k'o duša!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dragec said:

Na pozajmljenom pojačalu Dayens Extasy III ubijaju kako rade, e sad krećem u potragu za svoj amp pošto ga trenutno nemam, verovatno će to biti neki jači Harman integralac. Kablovi su Kimber 4TC i povezani su biwiring vezom, ono što je najvažnije kod Kappa je da su srednjetonci mekani k'o duša!

Harman se lepo uklapa imao sam 665 sa kappa 7 ali vodi racuna kod starijih harmana prekidaci i kondenzatori skoro sigurno su za  remont.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Peter said:

Dobrodosao ti nama nego sta si uradio sa polydomima i kako se cuju te elipse nisam imao prilike da ih cujem ali bolesno izgledaju.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Peter said:

Elipse opasno dobro sviraju.Stvarno imaju super zvuk a za poly je rešeno. Napisaću u onoj temi.

Kappa 7 je odlican zvucnik ako uspesno resis polydome.Moja zena i dalje zali sto sam ih prodao od svega sto mi prolso kroz ruke ti su joj se najvise svideli.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, mdragoslavm said:

Kakva su iskustva sa Infinity reference 60 zvucnicima ?

Ja imam 60i  verziju vec nekih 25 godina. Teski za pokretanje, traze dosta snage, lake za pozicioniranje, ne preterano transparentne, dobro rade sa klasikom i jazz, ne toliko za rock muziku, .... Kod mene trenutno obavljaju funkciju zadnjeg para u kucnom bioskopu jer imaju jak bas tako da mi ne trebaju subwooferi (ovo bas i nije sasvim sigurno ali ja volim da verujem u to). ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, DejanM said:

Ja imam 60i  verziju vec nekih 25 godina. Teski za pokretanje, traze dosta snage, lake za pozicioniranje, ne preterano transparentne, dobro rade sa klasikom i jazz, ne toliko za rock muziku, .... Kod mene trenutno obavljaju funkciju zadnjeg para u kucnom bioskopu jer imaju jak bas tako da mi ne trebaju subwooferi (ovo bas i nije sasvim sigurno ali ja volim da verujem u to). ...

Da ne ne valjaju,prodao bi ih 100 x za 25 godina

 

Link to comment
Share on other sites

Neki predlog za pojačalo za Kappe 6.2i series II a da nije Harman? Poželjno bi mi bilo da ima daljinac i obavezno crna boja jer mi je i ostatak sistema u toj boji. :D

Neki Sony iz ES serije, Pioneer, Kenwood, Akai, Sansui, da li je neko uparivao sa takvim nekim pojačalom Infinity?

Napomena, ne bih dao preko 400 eur za pojačalo, za ove kutije mislim da je to taj cenovni rang.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dragec said:

Neki predlog za pojačalo za Kappe 6.2i series II a da nije Harman? Poželjno bi mi bilo da ima daljinac i obavezno crna boja jer mi je i ostatak sistema u toj boji. :D

Neki Sony iz ES serije, Pioneer, Kenwood, Akai, Sansui, da li je neko uparivao sa takvim nekim pojačalom Infinity?

Napomena, ne bih dao preko 400 eur za pojačalo, za ove kutije mislim da je to taj cenovni rang.

Sto ne harman :D?Neznam dal moze za te pare da se nadje marantz pm16 ja imao pm14 na kappa-ma 7 i to je jako lepo sviralo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...