Jump to content


Stare Yamahe


zecconi

Recommended Posts

izuzetan zvucnik, relevantno hi end resenje i dan danas. nikada nisam cuo JM Lab u punom svetlu, pa mi je tesko da poredim, ali transparencija i rekonstrukcija prostora u srednjetonskom podrucju, zahvaljujuci berilijumskim drajverima, uz vrlo mocan, blago zaobljen bas je nesto sto se dugo pamti.

jedini problem sto ga je retko ko u srbiji koristio kako treba. vecina onih koji su to imali - a bio je kult medju osobljem JAT-a koje je letelo za njujork osamdesetih i znak prestiza, uz velike infinity kutije - to su ganjali nekim nevidjeno bombastim a u sustini krs americkim pojacalima prividno velike snage koja nikada nisu mogla da iskoriste svu suptilnost berilijumskih drajvera niti da iskontrolisu bas kako treba. pa je na kraju rezultat bio neprijatno ostar i agresivan zvuk, uz ogroman, razmuljen bas.

jedan moj poznanik iz tih vremena je uspeo da izadje na kraj sa njima uz manje prepravke (promena konektora na pozadini kutije) i uz pomoc vrhunske hibridne elektronike i analogije i u potpuno japanskom sistemu (luxman amps, mikro seiki, FR, koetsu) dobije zvuk koji mi se urezao kao jedan od najboljih koji sam ikada cuo u srbiji. nazalost, kada se on iseljavao za kanadu, uredjaji su prodati za velike pare koje ja tada nisam imao.

i da (kome je bitno) - ruzni su ko djavo.

ako nadjete na oglasima, ne razmisljajte, ako su drajveri OK. zvuk koji ovo moze da da, ako se ispravno pobudi, tezak je mnooogo para u danasnjim komponentama.

Link to comment
Share on other sites

Jedini proizvodjac iz zemlje izlazeceg sunca koji se potrudio da napravi nesto korektno kada su zvucnici u pitanju ! Ja respektujem YAMAHA zvucnike koje sam cuo davno davno to je zvuk za postovanje a i dan danas se koriste kao studijski monitori tako da je to jedina firma koja se priblizila vodecim imenima u svetu koli proizvode zvucnike

Link to comment
Share on other sites

Jedini proizvodjac iz zemlje izlazeceg sunca koji se potrudio da napravi nesto korektno kada su zvucnici u pitanju ! Ja respektujem YAMAHA zvucnike koje sam cuo davno davno to je zvuk za postovanje a i dan danas se koriste kao studijski monitori tako da je to jedina firma koja se priblizila vodecim imenima u svetu koli proizvode zvucnike
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...