Jump to content


Krcanje cevnog pojacala


Krca44

Recommended Posts

6 hours ago, siroma said:

Ali ja sumnjam na hladni lem.

Kod mene sada radi opet normalno, ne bi pokretao temu da nisam zaboravo jednu promenu u svemu sto sam menjao i radio, upao sam u frku da nije nesto ozbiljnije.

Koliko je ozbiljno kad se postolja bez cevi mrdaju manje ili vise, da li ih treba preventivno prelemiti iako u praksi sve radi normalno ?

Da li je normalno da mehanicki selektor na sebi ima nesto sto lici na naslage mazuta , ( serviser nije hteo da to cisti pre dve godine, kao nije znao da li to treba ili ne ) ?    Ja sam vidljive kontakte obrisao alkoholom.

Da li valja da se uzimaju za zamenu ove dve sorte postolja :

https://www.hificollective.co.uk/valvebases/pcb-mount-gold-plated-sk9cp22-g.html

https://www.hificollective.co.uk/valvebases/ceramic-straight-sided-pcb-gold-plated-sk9cp18-g.html

........

JTGTS ima takodje neko pucketanje, cekamo da vidimo sta ce biti kod njega.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Krca44 said:

Da li valja da se uzimaju za zamenu ove dve sorte postolja :

Takve imaš na aliexpress mnogo jeftinije, pogledaj prodavnicu Gd parts. Isto potpuno. Proveri da li postojeća podnožja po rasteru odgovaraju tim novim.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobar je, zna posao, ima raznu potrebnu tehniku ( oscilatori i ostalo za merenje ) ali ovo nije hteo a da uradi... ako bih morao da nagadjam mozda mu se nije sve rastavljalo radi pranja.

Ovo sto mogu sam da uradim, sto je vrlo malo, uradim, nego zanima me jer polako kupujem elemente za generalku ( neke kondove sam kupio, dve vrste da moze da se bira za PSU, postolja su sledeca ).

...........

Nixie hvala, pogleldacu.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Krca44 said:

Kod mene sada radi opet normalno, ne bi pokretao temu da nisam zaboravo jednu promenu u svemu sto sam menjao i radio, upao sam u frku da nije nesto ozbiljnije.

Koliko je ozbiljno kad se postolja bez cevi mrdaju manje ili vise, da li ih treba preventivno prelemiti iako u praksi sve radi normalno ?

Da li je normalno da mehanicki selektor na sebi ima nesto sto lici na naslage mazuta , ( serviser nije hteo da to cisti pre dve godine, kao nije znao da li to treba ili ne ) ?    Ja sam vidljive kontakte obrisao alkoholom.

Da li valja da se uzimaju za zamenu ove dve sorte postolja :

https://www.hificollective.co.uk/valvebases/pcb-mount-gold-plated-sk9cp22-g.html

https://www.hificollective.co.uk/valvebases/ceramic-straight-sided-pcb-gold-plated-sk9cp18-g.html

........

JTGTS ima takodje neko pucketanje, cekamo da vidimo sta ce biti kod njega.

Kod mene se isto mrda plastika na svih 6 postolja bez lampi i milsim da je to normalno jer metalni ulosci su fiksi uvek.Nisam stigao danas da uzmem 2 lampe sutra zovem ljubisu ostavio mi je jos 2 da probam.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JTGTS said:

Kod mene se isto mrda plastika na svih 6 postolja bez lampi i milsim da je to normalno jer metalni ulosci su fiksi uvek.

Aha, hvala.  Nisam cesto menjao cevi u samom pojacalu, konstruktor mi rece da ne brinem samo postolja za 88ice se ne mrdaju uopste a za EL84 dva se mrdaju i imam neka labava u phono sekciji... pa sad mozda je samo paranoja ali se pitam kad cu da ih iscupam sa sve lampom... :D

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Krca44 said:

Aha, hvala.  Nisam cesto menjao cevi u samom pojacalu, konstruktor mi rece da ne brinem samo postolja za 88ice se ne mrdaju uopste a za EL84 dva se mrdaju i imam neka labava u phono sekciji... pa sad mozda je samo paranoja ali se pitam kad cu da ih iscupam sa sve lampom... :D

Ovde sam kupovao podnožja

https://gd-parts.aliexpress.com/store/group/9-PIN-Tube-Sockets/326582_254975007.html?spm=2114.12010615.0.0.706016a2Vn5ySf

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nixie said:

Hvala

2 hours ago, JTGTS said:

Samo kod mene uvek sijaju lampe cak i na standby jel to znaci da ima grejanje lampi uvek(neki nizi napon)?

Verovatno,  zar nema na netu nekih podataka ili bar nacina da se dodje do manuala, ta firma jos uvek postoji mada ne pravi vise cevna pojacala.

Prodavci obicno provere cevi i daju neki garantni rok, misim na NOS, bar ono sto sam ovde kupovao.  Uglavnom su ok, ponekad se desi da crkne posle tri meseca ali ne znam stvarno koliko je to cest slucaj... mislim da nije preterano.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Krca44 said:

Hvala

Verovatno,  zar nema na netu nekih podataka ili bar nacina da se dodje do manuala, ta firma jos uvek postoji mada ne pravi vise cevna pojacala.

Prodavci obicno provere cevi i daju neki garantni rok, misim na NOS, bar ono sto sam ovde kupovao.  Uglavnom su ok, ponekad se desi da crkne posle tri meseca ali ne znam stvarno koliko je to cest slucaj... mislim da nije preterano.

 

Prodavac je ok dao mi je lampe koje izgledaju kao nove ali mi je rekao da nisu ispitane i ako neka nevalja da ce mi zameniti kao sto je i uradio.

Svakako cu uzeti neke novije proizvodnje ili naci uredjaj da mogu da ispitam lampe.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, JTGTS said:

Samo kod mene uvek sijaju lampe cak i na standby jel to znaci da ima grejanje lampi uvek(neki nizi napon)?

Pitanje je koliko je to dobro. Ne bi trebalo samo grejanje da radi nego i da ima neki mali anodni napon. Ja bih to ipak gasio na eksterni  prekidač. Probaj da ih kontaktiraš za manual ako još postoje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nixie said:

Pitanje je koliko je to dobro. Ne bi trebalo samo grejanje da radi nego i da ima neki mali anodni napon. Ja bih to ipak gasio na eksterni  prekidač. Probaj da ih kontaktiraš za manual ako još postoje.

Ako su napravili standby verovatno da su predvideli da tako radi ( da ima neke makar male anodne struje, kazu da je to pravilna aplikacija ).

Imao sam blokove sa dva prekidaca : grejanje kao standby i visoki napon.

Bilo je napravljeno tako da grejanje moze biti upaljeno i citav dan ako treba mada je preporuka konstruktora bila da ga upalim recimo dva sata ranije ili pola sata pre slusanja tj. moze da radi non stop ali nema potrebe.  Ja sam gasio standby kad krenem na spavanje.

Mozda su SF napravili da radi non stop a mozda i ne, zato i ja mislim da je najbolje naci manual.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...