Jump to content


NS sektaš


No1Livz4Ever

Recommended Posts

Kad ja gostovao kod Scepe Igor Gligorov je rekao da je 1200/1210 odličan gramofon i da uz manje modifikacije (citiram: promenio bih nogice, mat - verovatno misleći na dj felt, headshell i tek na kraju, kao poslednji upgrade ručicu) može da stane rame uz rame sa Regama iz nekog srednjeg ranga. Verovatno pri tome misleći na rang Planar 3 - Planar 6. E sad, kad se pogleda da novi Planar 3 sa Elys glavom, koja nije ništa posebno, košta 750e, a goli Planar 6 1250e, a ovo sto je Igor naveo sve košta oko 100e bez ručice, onda je jasno koliko je 1200/1210 korektna kupovina. E sad, ako govorimo o Transrotorima, VPI, ili full upgradeovanom Sondeku, pričamo o daleko daleko većoj količini novca.

Link to comment
Share on other sites

Belt gramofoni imaju subsasiju tako da nemaju uticaj povratne sprege od zvucnika sto je kod gramofona veopma bitno odnosno uticaj na zvucnicu.Mislim na uticaj bas zvucnika na zvucnicu.Imao sam 1210 i ako malo dodirnete gramofon cuje te udarac u zvucnik sto kod Thorensa nije slucaj.

Pusti glasno muziku i stavi ruku na gramofon, osetices vibracije na sasiji,jedino ako nemas posebno postolje na zidu.Toga nema na belt gramofonima sa sub sasijom.

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je o čemu pričate. E sad, upravo je Igor i rekao da zamena nogica i polica/postolje na čemu Technics stoji su od velikog značaja za taj problem. Ja na svom gramofonu mogu ozbiljno da opalim po plintu i ništa se ne čuje ... Origin Live nogice su potpuno drugačije od originalnih, imaju manji vertikalni hod, ali znacajno upijaju horizontalne vibracije.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, No1Livz4Ever said:

Jasno mi je o čemu pričate. E sad, upravo je Igor i rekao da zamena nogica i polica/postolje na čemu Technics stoji su od velikog značaja za taj problem. Ja na svom gramofonu mogu ozbiljno da opalim po plintu i ništa se ne čuje ... Origin Live nogice su potpuno drugačije od originalnih, imaju manji vertikalni hod, ali znacajno upijaju horizontalne vibracije.

E, te nogice su bitna stvar,  nije to Thorens drhtava šklopocija nego ozbiljan gram. Ja to postižem onim filcovima ispod nogica, slao sam ti slike. Tu ti ne treba dalji apgrejd. Sad slušaj ceo sistem i ne menjaj ništa barem 6 meseci.

2 sati ranije, No1Livz4Ever said:

Slušao sam ja prilikom glasnog muziciranja i stetoskopom. Mrtva tišina.

Ja tako nosao stetoskop kojekuda kod tih audiofila  i zaboravio ga negde i sad nemam čime da izmerim pritisak :o  :o :o 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
23 minuta ranije, No1Livz4Ever said:

Stigao headshell. Ovakvi ljudi rastu samo u Japanu. Sa sve rukom pravljenim origamijem ...

О којем хедшелу се ради? Размишљам за монтажу алтернативних звучница на SME 3012, а не бих користио оригинални шел.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, No1Livz4Ever said:

ADC LMG-1

Лепо, да се у здрављу служи. Ако није проблем, молио бих за податак о тежини шела.

Имам у резерви Sumiko HS-12 који тежи око ~11.5 грама, а размишљао сам о дрвеним Yamamoto шеловима.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...