Jump to content


Karan 180i


zflazar

Recommended Posts

1 sat ranije, lalelala said:

 Karan integralac se dobro pari sa svetlijim kutijama ...snage ima ako zvučnici nisu zahebani . ScanSpeak mu leži definitivno.

Ovo su prilicno kontradiktorne izjave, Scan Speak nije svetao zvucnik a nije ni lak za pogon. Imam dva para Scanova i razlicitih serija, Clasik i Revelator i znam koliko snage treba da se potera.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, lalelala said:

 

Iskreno sam želeo da ga zadržim ali na kraju posle pronalaska kablova sa kojima radi (dakle @sondek ima kablova sa kojima je proradio ,Goertz zar se ne sećaš ?)

 

ako je neko ko ima Aids popio panadol pa se preznojao, pa mu je bilo lakse ne znaci da se izlecio...mslm moram malo ... jer si bas uporan.

Sećam se naravno,dobio si 5% poboljsanja u visokim preskupim srebrnim kablom i to te tog momenta zadovoljilo,i sve nas obradovalo.Zvuk je zadrzao sve dotadasnje mane koje se dobiju kad se tamniji amp upari sa isto takvim zvucnicima,...a onda si si promenuo amp i dobio 100% poboljsanje u zvuku ampom i narocito preampom svetlijeg karaktera.

Nisi ti tu nista kriv,a ni amp,a ni zvucnici... mozda malko samo onaj sto te slagao da će to da radi dobro zajedno da bi prodao.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

ako je neko ko ima Aids popio panadol pa se preznojao, pa mu je bilo lakse ne znaci da se izlecio...mslm moram malo ... jer si bas uporan.

Sećam se naravno,dobio si 5% poboljsanja u visokim preskupim srebrnim kablom i to te tog momenta zadovoljilo,i sve nas obradovalo.Zvuk je zadrzao sve dotadasnje mane koje se dobiju kad se tamniji amp upari sa isto takvim zvucnicima,...a onda si si promenuo amp i dobio 100% poboljsanje u zvuku ampom i narocito preampom svetlijeg karaktera.

Nisi ti tu nista kriv,a ni amp,a ni zvucnici... mozda malko samo onaj sto te slagao da će to da radi dobro zajedno da bi prodao.

To je tvoj utisak , moj nije ....lepo je to radilo, sistem je prodisao u svim pravcima  ali je kabel bio dosta kratak a nabaviti  duzi je je bilo komplikovano . Polvni kabeli dužine 2x2m se mogu nabaviti skroz "povoljno" napolje tipa 1000 usd . Tada sam već u USA čuo kako zvuči D klasa i moja procena je bila da je bolje  uložiti pare u nešto drugo i zato sam krenuo u drugom pravcu .

Sve u svemu ne vredi porediti tog Karana  sa sadšnjom kombinacijom snagaš / preamp koji je doneo daleko veću detaljnost u zvuku .

Zato i mislim da je svima koji nabavljaju danas pojačala jako dobra vežba da probaju AI snagaši i AI preamp i da im to  bude referenca za dalje jer u tom cenovnom rangu dobijaju izuzetno povoljno jako dobru početnu tačku sa fenomenalnim zvukom i gomilom Watt-a na raspolaganju.

Mom ukusu prija zvuk D klase  , življi je i detaljniji od Karana ....to ne mora da znači da će da prija svima i uvek ali treba probati.

@impuls

sam Karan isporbava kod sebe sa SS drajverima ....ono što mi je on rekao je da pazim na kutije koje imaju nisku impedansu i oštar ugao faze . Moje kutije nemaju toliko nisku impedansu (min 3,7 Ohma) ali na jednom mestu im je ugao faze izrazito oštar . 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, TurboMaximus said:

Končertino nije nikakav problem.

Concerto  - SF )   86  db  , za navedeno   nije baš nezahjevno , navededeno je 87  što je + 3 db  Nemojte me hvatati za napisano , pišem po sječanju  . Bitna je razlika između  koncerta i koncentrina ,   Obodva trebaju  pojačaja sa  dosta wata i  jako napajanje  - trafo i kondiči ! jerbo  bi se razočarali i rekli bi da su kikiriki . . Očeju  Gazdu  od pojačala ,  sa pizdekom budu tak i zvučili ?  :)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Mladen D. said:

Osetljivost 86db, na 8 oma su. To u svakom slucaju ne spada u zvucnike lake za pogon. Svasta moze da ih potera, ali sta ce da izadje iz njih pitanje je. U svakom slucaju ima i mnogo tezih za pogon, slazem se apsolutno. 

Ovaj  nebi trebao imati problema ?   !  btw   još razmišljam o  osnovnojnoj  izvedenici ! :?

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, TurboMaximus said:

ROTEL 820AX, NAD 326BEE, ONKYO 9010, VTL STEREO 90/90, KARAN 180 (stari). 

Pucaš ko  sašmarica ?  , al ?   kaj da velim   budalesaš  no  sory  imaš pravu na misljenje , ako si poslušao !  eto   nhf  , podrazumijeva se ? :) no  ko sam ja da sudim ?  :)

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, black coffe said:

Pucaš ko  sašmarica ?  , al ?   kaj da velim   budalesaš  no  sory  imaš pravu na misljenje , ako si poslušao !  eto   nhf  , podrazumijeva se ? :) no  ko sam ja da sudim ?  :)

Pošto su se domaći ispucali, zanima me, šta si označio kao budalesanje?

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, TurboMaximus said:

Pošto su se domaći ispucali, zanima me, šta si označio kao budalesanje?

Ispričavam se na izrazu , odnosi se na navedena pojačala u odosu na Karan ( stara , valjda prva verzija ) . On bi trebao biti klasu dvije iznad navedenih pogotovo po pitanju pokretanju  navedenih SF-a . Oni trebaju (pravih)  100 tinjak wata  jer su niske osjetljivosti . E da sad ne lamantiramo o strujnim i naponskim  varijacijama na temu  navedeni  Rotel  , Nad  su  sigurno loš izbor za ova dva ostala neznam jer ih nisam čuo . Karan ih sigurno more pokrenuti kako treba kao i recimo Rotel BX 980  . Eto utekla mi tipkovnica pa nemoj zamjeriti . :).

Link to comment
Share on other sites

Ne pišem o onom što nisam čuo !  al eto    nek pišu  koji znaju .  Neću niakvu čudnovatu prepisku ? iznio sam svoje mišljenje  argumentirao ga i  kaj sad -  mudrolije  :) aj fergesn . Ne razumijem čudnovate komentare ?  Napisao sam  opčenito , a ne  za konkretan slučaj .   VIP  osobo ?   al :thumbsup2hebe mi se .

Link to comment
Share on other sites

Slusati tako preskupo pojacalo sa tom klasom zvucnika je po meni totalna glupost.Od celog hifi lanca amp ima ubedljivo najmanji uticaj na ukupni zvuk,a ipak ljudi maltene najvise vremena trose na filozofiranje o njima.No,ko da nam brani da se bavimo glupostima i uparujemo otkacene kombinacije koje proizvođacima nisu bile ni na kraj pameti.Viđao sam i sisteme gde su zvucnici 1% od vrednosti ostatka sistema.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, sondek said:

Slusati tako preskupo pojacalo sa tom klasom zvucnika je po meni totalna glupost.Od celog hifi lanca amp ima ubedljivo najmanji uticaj na ukupni zvuk,a ipak ljudi maltene najvise vremena trose na filozofiranje o njima.No,ko da nam brani da se bavimo glupostima i uparujemo otkacene kombinacije koje proizvođacima nisu bile ni na kraj pameti.Viđao sam i sisteme gde su zvucnici 1% od vrednosti ostatka sistema.

Sory , al kod nas na njuškalu  je bio onaj prvi karan za cc  500 ojra , a  SF concerto  za tu negdje  , naravno na drugom oglasu . i za cc  1000 ojre + kablovinje  i front end  čovijek dobije "dah"  hi enda ? za  uvijetno rečeno ljude koji nemaju para , a htjeli bi imati "brandove" doma .  Ne razumijem šti fali ? :) Imati "Mečku " doma iak je  80 deseto  godište ? .   Glavno da voze i jadna i druga varijacija na temu ? . :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...