Jump to content


Koje lampe za Sonic Frontier line2 se


JTGTS

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, zflazar said:

ja bih sa tom količinom lampi već našao nekog da ih premeri pre nego što kreneš ovako slepo da ih nabadaš.

jednu po jednu, svaku polovinu duple triode posebno. Cena cele operacije bi trebalo da je jeftinija nego jedna cev sa pozlaćenim nogama.

nije neka nauka a sigurno znaš nekog ko to može izvesti.

Neznam nikog ko to moze da uradi sem mozda nixie-a.Ako on zna taman i da me nauci verujem da nije raketna nauka.

Navodno su premerene samo su odstupanja velika na nekim 17,3/13,6 npr a neznam kako rade u mom preampu (primetio sam da se zvuk nije isti sa balansiranog izlaza 1 i izlaza 2,u zavisnosti od lampi).Najvise se vidi razlika kod prvog i zadnjeg para lampi (prva do ulaza izgleda pojacava signal u sredini se najmanje vidi razlika i na zadnjoj poziciji je mozda i najveca razlika)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, miletrosak1959 said:

Mislim da je ipak bolje kupiti nove.

JJ E88CC / 6922 Gold Pin Preamp Vacuum Tube  24$.

6922 JAN PHILIPS 40$.

Telefunken Black Diamond E88CC / 6922 54$.

Genalex - Gold Lion E88CC / 6922 46$.

TUBE DEPOT.

Ovo su vec ok cene 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, JTGTS said:

Neznam nikog ko to moze da uradi sem mozda nixie-a.Ako on zna taman i da me nauci verujem da nije raketna nauka.

Navodno su premerene samo su odstupanja velika na nekim 17,3/13,6 npr a neznam kako rade u mom preampu (primetio sam da se zvuk nije isti sa balansiranog izlaza 1 i izlaza 2,u zavisnosti od lampi).Najvise se vidi razlika kod prvog i zadnjeg para lampi (prva do ulaza izgleda pojacava signal u sredini se najmanje vidi razlika i na zadnjoj poziciji je mozda i najveca razlika)

Ma nemam ti ja tube tester, ja kupujem samo uparene na ebaj. Posle samo kontrolišem statičke radne tačke u kolu tokom rada da vidim dal se još drže ili polako gube emisiju. Mogu svaku da zabodem u svoje pretpojačalo pa da ti kažem radne tačke da li su blizu ili ima odstupanja, samo toliko. I još mora da se čeka barem 15min de se lepo ugreju. A i grejači katode im nisu potpuno isti, takođe zbog toga ima odstupanja u radu, ne greju se podjednako. A i problem je što ni obe polovine iste lampe nisu iste, tako da sam od slabe tu pomoći, mogu samo da procenim grubo u Aikido šemi da li je napon blizu polovine napajanja ili odstupa puno..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/27/2019 at 10:21 PM, Krca44 said:

Denis Vladisavljevic ima servis i tube tester, cena merenja pre par godina ( 2 ? ) je bila oko 20 Eu mislim.

Ako hoces dacu ti broj na pp.

20eu za kom ?Uzeo sam sam u komsiluku 6 siemensa izgleda samo testiranih ili su jako malo radili i to jako lepo svira.Covek mi kaze da je ipak telefunken br1 pa 3 prazna mesta.Ima i telefunkene i to dobar stek i prodao bi 6 kom (sve nove) ali naravno cena nije uopste mala.

Inace covek je stvarno odlican za saradnju i sve sto je rekao je tacno (za siemense).

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, JTGTS said:

20eu za kom ?

Ja to nisam tako razumeo.... nismo tom prilikom pricali detaljno na temu, pomenuto je samo usput, shvatio sam tu cifru kao cenu za operaciju... dakle trebalo bi da u operaciji ucestvuje minimum nekoliko cevi da bi se nasao par... ali ovo je nagadjanje, kao sto rekoh to je bilo pre cca. dve godine, mogu da ti dam telefon na PP pa ti vidi dalje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Krca44 said:

Ja to nisam tako razumeo.... nismo tom prilikom pricali detaljno na temu, pomenuto je samo usput, shvatio sam tu cifru kao cenu za operaciju... dakle trebalo bi da u operaciji ucestvuje minimum nekoliko cevi da bi se nasao par... ali ovo je nagadjanje, kao sto rekoh to je bilo pre cca. dve godine, mogu da ti dam telefon na PP pa ti vidi dalje.

 

Pusti broj ako se odlucim za telefunkene sto nije nemoguce.

Link to comment
Share on other sites

Mene je ciscenje uredjaja od prasine, ciscenje potenciometara, bilo je nekog lemljenja a cega ne znam niti marim, provera kondezatora i merenje 8 lampi kod Denisa kostalo 30e pre nekih mesec dana.

Posle intervencije je uredjaj tri dana radio prilicno mutno ali posle nekih pet dana je prosvirao kao nikad. Receno mi je da ga upalim i ne gasim 3 dana sto sam i poslusao i voile:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...