Sign in to follow this  
JTGTS

Koje lampe za Sonic Frontier line2 se

Recommended Posts

On 17.1.2019. at 10:28, JTGTS said:

Stvarno dobar izbor ali ja neznam kako zvuci bilo koja od tih lampi sem tesli (svidja mi se njihov zvuk ali imam samo 2 nove) i to je u nemackoj sto znaci da se ceka.Bilo bi pozeljno da mogu da se nabave kod nas ako nista porucicu neke po preporuci.

http://jacmusic.com/nos/ECC88.htm

14 sati ranije, Miksailo said:

simens mi radi najutegnutije i najtacnije ali sa najmanje dinamike i muzikalnosti.

amperex dinamika odlicna ali visoki ne idu toliko visoko kao simens

voskhod otvorene brze cist zvuk do bola bez i malo dubokog basa

Prve dve stavke, kod mene je tako isto zvučalo, Amperex su USA.

Voshod i Reflektor koje sam probao (6N23P) su imale više basa od svih. Kod ruskih definitivno ima više odstupanja od serije do serije.

Ostale nisam imao prilike da probam.

Niške standardne ECC88 su bile malkice muljave.

Niske ecc88 su bile u njemu i nisu mi se svidele.Ove tesle imaju odlican zvuk a i problem sa suskanjem i puckanjem je skoro nestao posle celog dana slusanja.Pokusacu da nadjem jos 2 iz te serije

4x 37 jedna je 7 i jedna 32 . Idealno bi bilo da nadjem jos dve 37 da budu sve iz iste serije mozda zato pucka jer jedna ima i drugacija slova (druga boja)

Gde mogu da kupim tester za lampe ili to moze da  se odradi sa unimerom ? Voleo bi da mogu lepo da ih uparim.

9 minuta ranije, JTGTS said:

4x 37 jedna je 7 i jedna 32 . Idealno bi bilo da nadjem jos dve 37 da budu sve iz iste serije mozda zato pucka jer jedna ima i drugacija slova (druga boja)

Različite serije mogu svirati različito, ali pucketanje nema veze sa tim. Možda je kod nekih od tih lampi vremenom popustio vakuum, getter će pokupiti deo gasova, ali nije svemoguć. Ako se pojača pucketanje, onda je gotovo, ako prestane dobro je.

Jos kad bih znao koja je to lampa XD 

2 minutes ago, Nixie said:

Različite serije mogu svirati različito, ali pucketanje nema veze sa tim. Možda je kox nekih od tih lampi vremenom popustio vakuum, getter će pokupiti deo gasova, ali nije svemoguć. Ako se pojača pucketanje, onda je gotovo, ako prestane dobro je.

Znam samo da je levi kanal i to suzava izbor na 3 lampe.Jedna je druge boje a jedna je imala blago iskrivljene nozice.                                        Ta sa krivim nozicama je bila u krivonogom postolju kineskog preampa na nju sumnjam najvise.

22 minuta ranije, JTGTS said:

Znam samo da je levi kanal i to suzava izbor na 3 lampe.Jedna je druge boje a jedna je imala blago iskrivljene nozice.                                        Ta sa krivim nozicama je bila u krivonogom postolju kineskog preampa na nju sumnjam najvise.

Nogice se polako i kažljivk  isprave, uzmi špic klješta.

NE DIRAJ NOGICE AKO SA TIM NEMAŠ ISKUSTVA!

Začas se ošteti staklo kraj nkih, uđe vazduh u lampu ode vakum i uništi se cev

6 minutes ago, zflazar said:

NE DIRAJ NOGICE AKO SA TIM NEMAŠ ISKUSTVA!

Začas se ošteti staklo kraj nkih, uđe vazduh u lampu ode vakum i uništi se cev

Ma sto posto krivonogi kinez mi je ubio lampu :D.U ponedeljak cu uzeti jos par tesli pa cu provaliti koja je problem.