Jump to content


Koje lampe za Sonic Frontier line2 se


JTGTS

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 17.1.2019. at 10:28, JTGTS said:

Stvarno dobar izbor ali ja neznam kako zvuci bilo koja od tih lampi sem tesli (svidja mi se njihov zvuk ali imam samo 2 nove) i to je u nemackoj sto znaci da se ceka.Bilo bi pozeljno da mogu da se nabave kod nas ako nista porucicu neke po preporuci.

http://jacmusic.com/nos/ECC88.htm

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, Miksailo said:

simens mi radi najutegnutije i najtacnije ali sa najmanje dinamike i muzikalnosti.

amperex dinamika odlicna ali visoki ne idu toliko visoko kao simens

voskhod otvorene brze cist zvuk do bola bez i malo dubokog basa

Prve dve stavke, kod mene je tako isto zvučalo, Amperex su USA.

Voshod i Reflektor koje sam probao (6N23P) su imale više basa od svih. Kod ruskih definitivno ima više odstupanja od serije do serije.

Ostale nisam imao prilike da probam.

Niške standardne ECC88 su bile malkice muljave.

Link to comment
Share on other sites

Niske ecc88 su bile u njemu i nisu mi se svidele.Ove tesle imaju odlican zvuk a i problem sa suskanjem i puckanjem je skoro nestao posle celog dana slusanja.Pokusacu da nadjem jos 2 iz te serije

4x 37 jedna je 7 i jedna 32 . Idealno bi bilo da nadjem jos dve 37 da budu sve iz iste serije mozda zato pucka jer jedna ima i drugacija slova (druga boja)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, JTGTS said:

4x 37 jedna je 7 i jedna 32 . Idealno bi bilo da nadjem jos dve 37 da budu sve iz iste serije mozda zato pucka jer jedna ima i drugacija slova (druga boja)

Različite serije mogu svirati različito, ali pucketanje nema veze sa tim. Možda je kod nekih od tih lampi vremenom popustio vakuum, getter će pokupiti deo gasova, ali nije svemoguć. Ako se pojača pucketanje, onda je gotovo, ako prestane dobro je.

Link to comment
Share on other sites

Jos kad bih znao koja je to lampa XD 

2 minutes ago, Nixie said:

Različite serije mogu svirati različito, ali pucketanje nema veze sa tim. Možda je kox nekih od tih lampi vremenom popustio vakuum, getter će pokupiti deo gasova, ali nije svemoguć. Ako se pojača pucketanje, onda je gotovo, ako prestane dobro je.

 

Link to comment
Share on other sites

Znam samo da je levi kanal i to suzava izbor na 3 lampe.Jedna je druge boje a jedna je imala blago iskrivljene nozice.                                        Ta sa krivim nozicama je bila u krivonogom postolju kineskog preampa na nju sumnjam najvise.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, JTGTS said:

Znam samo da je levi kanal i to suzava izbor na 3 lampe.Jedna je druge boje a jedna je imala blago iskrivljene nozice.                                        Ta sa krivim nozicama je bila u krivonogom postolju kineskog preampa na nju sumnjam najvise.

Nogice se polako i kažljivk  isprave, uzmi špic klješta.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zflazar said:

NE DIRAJ NOGICE AKO SA TIM NEMAŠ ISKUSTVA!

Začas se ošteti staklo kraj nkih, uđe vazduh u lampu ode vakum i uništi se cev

Ma sto posto krivonogi kinez mi je ubio lampu :D.U ponedeljak cu uzeti jos par tesli pa cu provaliti koja je problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
31 minutes ago, Krca44 said:

Stepen koji vrsi pojacanje napona... na tom mestu bi trebalo da se cuje razlika najlakse. Posto imas tri stepena... zadnji je mozda buffer tj. nema pojacanje napona ( treba ti shema da vidis ).

Tesla 37 seriju imas kod Tibora Sindrica.

Hvala uzeo sam tesle i sa zlatnim nozicama i obicne ali hocu da probam famozni telefunken.Na 4 mesta mi pise 6277 ja msm ili koja je vec oznaka za e88cc a na 2 mesta ne pise nista i ima dosta komponenti oko njih 

Link to comment
Share on other sites

Philips SQ su navodno vrlo kvalitetne a ako hoces Telefunken to je u redu samo raspitaj se onda koje su kvalitetne i odnesi preamp na pregled za ono sto ne mozes kuci uraditi ( ja cu na mom ampu menjati sva postolja na leto )... mislim da se pregled isplati sa tvojim preampom ( kod strucnog lica ).

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, JTGTS said:

Preamp radi odlicno pa ga ne bih jos dirao a sa lampama hocu da experimentisem, samo ne bi da uzimam ceo set za testiranje.

a da uzmeš neku lepu muziku za slušanje???

izvini ali taj tube-rolling ima smisla-nije da nema u izvesnoj meri. Probao to, spičio u njega bogatstvo u poslednjih 30 godina. U međuvremenu sam se otreznio po tom pitanju. Uzmi one lampe koje možeš sebi priuštiti, uzmi sebi rezervni par. Zayebi rolling 10 godina. Kupuj ploče/kasete/cedee i slušaj ih. Ostalo oko tuberollinga je vagina's smoke.

p.s. dve firme podcenjene kod influenSera za cevi su Heinz&Kaufmann (USA) i Valvo ;)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zflazar said:

a da uzmeš neku lepu muziku za slušanje???

izvini ali taj tube-rolling ima smisla-nije da nema u izvesnoj meri. Probao to, spičio u njega bogatstvo u poslednjih 30 godina. U međuvremenu sam se otreznio po tom pitanju. Uzmi one lampe koje možeš sebi priuštiti, uzmi sebi rezervni par. Zayebi rolling 10 godina. Kupuj ploče/kasete/cedee i slušaj ih. Ostalo oko tuberollinga je vagina's smoke.

p.s. dve firme podcenjene kod influenSera za cevi su Heinz&Kaufmann (USA) i Valvo ;)

Hvala na savetu.Imam vec lampe sa kojima sam zadovoljan 10 kom ali hocu da napravim jos jedan set bolji po mogucstvu a ovaj da ostavim za rezervu (samo da ne postanem hrcak :D).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...